logo

image002W dniu 12 stycznia 2018 roku odbyły się zajęcia z ratownikami PWSZ z Nysy. Rozpoczęło się wykładem na temat resuscytacji i sposobów udrażniania dróg oddechowych, a potem uczniowie mieli zajęcia praktyczne z użyciem defibrylatora, deski ortopedycznej i fantomów.

 

image002Jakub Mróz - uczeń klasy IIIb Publicznego Gimnazjum w Niemodlinie, zakwalifikował się do eliminacji centralnych II edycji Olimpiady Historycznej.  Finał odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim, w dniach 2-4.03.2018 roku, a tematem przewodnim będzie "Jan III Sobieski i jego czasy" .

Do wzięcia udziału w olimpiadzie zachęciła Jakuba nauczycielka historii, mgr Iwona Matura-Pacholik.

Sukces gimnazjalisty  jest efektem jego wytężonej pracy, którą rozpoczął już we wrześniu 2017 r. Na etapie szkolnym przygotował pracę pisemną pt: "Kształtowanie się parlamentaryzmu w Rzeczypospolitej".
Etap okręgowy sprawdził wiedzę ucznia z historii, od czasów starożytnych do XIX wieku. Wysoki wynik z testu otworzył mu drogę do etapu ustnego, w którym bronił wcześniej przygotowanej pracy przed pracownikami naukowymi Instytutu Historii UO. Mamy nadzieję, że warszawski finał również okaże się owocny dla Jakuba - młodego miłośnika historii.

I.Matura-Pacholik

image1Znamy  już oficjalne  wyniki  I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, który odbył się końcem listopada 2017 roku.
Warunkiem  przystąpienia do olimpiady była realizacja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej  oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Projekt  obejmujący zagadnienia dotyczące genezy i podstaw systemów ubezpieczeń społecznych, świadczeń przysługujących z ubezpieczeń społecznych, systemu emerytalnego oraz zasad prowadzenia własnej firmy w aspekcie ubezpieczeń społecznych realizowali uczniowie klas licealnych na lekcjach podstaw przedsiębiorczości.

Do kolejnego etapu olimpiady awansowali:
Wiktoria Gajewska  kl. I LO
Krystyna Demeter   kl. I LO
Sebastian Janik      kl. I LO

Uczniowie jako zespół będą reprezentowali naszą szkołę na wojewódzkim szczeblu olimpiady, który odbędzie się 16 marca 2018 roku w Opolu.

D. Moździerska

image02.jpgW dniu 12 i 13 grudnia w naszej szkole odbyła się Kawiarenka Adwentowa, w której nasze uczennice Julia Mamczyńska, Katarzyna Otręba, Natalia Sprung sprzedawały ciasta, babeczki, pierniki, uszka itp. na rzecz Domu Dziecka w Chmielowicach. W tę akcję włączyli się nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice. Łącznie zebraliśmy 743,50 zł. Dziękujemy wszystkim którzy wspomogli tę akcję kupując oraz piekąc wypieki.

Dziękujemy !

 

Julia Maczyńska