logo

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCIimage008
„A TO POLSKA WŁAŚNIE ”


Podstawowym zadaniem szkoły jest praktyczne przygotowanie uczniów do życia społecznego. Powiązania szkoły z życiem środowiska i całego kraju, czerpanie wzorów postępowania z dawniej historii i kultury narodu- to podstawowe warunki realizacji zadań szkoły. Szkoła zajmuje czołowe miejsce w kształtowaniu patriotycznych postaw młodego pokolenia.
W dniu 15 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół w Niemodlinie zaprezentowali uroczysty apel z okazji 99 rocznicy Święta Niepodległości.

image01Dnia 15 listopada podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości ogłoszono wyniki konkursu. Pani dyrektor Barbara Panecka wręczyła dyplomy i upominki uczniom za najlepsze prace.

LAUREACI

I miejsce : Aleksandra Pucyk - kl. 3c

II miejsce: Klaudia Litwin - kl. 2a

III miejsce: Julia Urzędowska - kl. 2b

I opolski maraton teatralnyNASI LICEALIŚCI UCZESTNICZĄ W

I OPOLSKIM MARATONIE TEATRALNYM

Program Maratonu:

16 listopada 2017:

11:00 / ,,Moralność pani Dulskiej”, reż. Giovanny Castellanos, premiera: 9 września 2017

18:00 / ,,Zakonnice odchodzą po cichu”, reż. Daria Kopiec, premiera: 10 listopada 2017

19:30 / Rozmowy o kulturze: ,,Powołanie a służba” – dyskusja wokół książki ,,Zakonnice odchodzą po cichu” prowadzona przez Jacka Wakara. Gościem specjalnym będzie Marta Abramowicz, autorka reportażu, na podstawie którego powstał spektakl w reż. Darii Kopiec pod tym samym tytułem.

Małgorzata Dolak

szachy11W dniu 9 listopada 2017 roku odbył się doroczny Jesienny Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 6 uczniów liceum 2 uczniów szkoły zawodowej i 14 uczniów gimnazjum.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Zawierucha z klasy 3 LO przed Dominikiem Pajączkiem i Pawłem Decem z klasy 2 LO. Szczegółowe wyniki.

W kategorii gimnazjów zwyciężył Rafał Kuratnik z klasy 3 b G przed Dominikiem Wolakiem z klasy 3 a G i Jędrzejem Wachem z klasy 3 b G. Szczegółowe wyniki.