logo

UWAGA!

 

Od 4 czerwca (poniedzałek) 2018

mała zmiana planu w klasach 2c, 2d, 3c, 3d, 1LO.

image034W dniu 30 maja 2018r. uczniowie drugiej klasy licealnej realizujący innowację „Ratownik Chrobry sprawny i dobry”: Aleksandra Gatak, Paweł Dec i Dawid Dziura byli z wizytą w Oddziałach Przedszkolnych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Tułowicach. Uczniowie zapoznali dzieci z podstawami udzielania pierwszej pomocy, m.in. przypomnieli numery alarmowe oraz jak pomóc koledze w przypadku krwotoku z nosa i omdlenia. Przećwiczyli umiejętność RKO oraz postępowanie z poszkodowanym na desce. Zarówno w grupie „Smerfów” jak i „Groszków” dzieci chętnie brały udział we wszystkich ćwiczeniach. Podsumowując spotkanie, uczniowie nagrodzili przedszkolaków za aktywny udział w zajęciach i każdemu przyznali odznaki ratownicze z hasłem POTRAFIĘ POMAGAĆ.

Dziękujemy Paniom Ewie Rutowicz-Kowalskiej i Annie Borowieckiej za zaproszenie do Tułowic oraz za miłą, bardzo serdeczną atmosferę.

Agnieszka Tracz

warcabyW dniu 30 maja 2018 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w warcabach 64-polowych. W zawodach wzięło udział 12 uczniów gimnazjum i liceum. Zwyciężył Dominik Pajączek z klasy 2 LO.

Oto czołowi zaodnicy turnieju:

1 Dominik Pajączek 2 LO 5 p.
2 Szymon Kramarczyk 2 cG 4,5 p.
3 Domink Walas 2 cG 4 p.
4 Adam Kalbarczyk 2 aG 3,5 p.

Gratulujemy!