logo

image001Piesze wędrówki nie są nam obce... Tym hasłem sugerowała się młodzież naszej szkoły, która w dniu 11 czerwca 2018 roku wybrała się zdobyć najwyższy szczyt po polskiej stronie Gór Opawskich - Biskupią Kopę.

Uczniowie klasy II d gimnazjum, licealiści z klas I i II oraz panie: Agnieszka Rybicka, Ewa Skura-Prajel, Tatiana Śnieżek i Agnieszka Tracz, żwawo wyruszyli w trasę. Szlak nie należał do najłatwiejszych, w trakcie było kilka krótkich postojów na regenerację sił. Spacer leśną drogą sprawił wszystkim wielką przyjemność. Było dużo śmiechu i zabawy. Jak prawdziwi turyści rozpaliliśmy ognisko i przygotowaliśmy pieczone kiełbaski, a najbardziej wytrwali weszli na wieżę widokową, skąd obejrzeli panoramę okolicy. W drodze powrotnej, tradycyjnie zatrzymaliśmy się w MC Donalds i podreperowaliśmy nadwątlone dużą porcję ruchu siły. Zadowoleni, zdrowi i syci wróciliśmy do Niemodlina.

image038W dniach 06 i 07.06.2018 r. na boisku Zespołu Szkół w Niemodlinie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Plażowej.
06.06.2018 r. zostały rozegrane mecze w kategorii dziewcząt, w których wystąpiło 13 drużyn. Po rywalizacji w czterech grupach systemem „każdy z każdym” odbyły się ćwierćfinały, do których awansowały po dwa zespoły z każdej grupy. Zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych rozegrali półfinały i finały, które zdecydowały o kolejności miejsc.  Pierwsze miejsce zajęły Marta Bernacka i Zofia Rogala z kl. IIb gimnazjum, drugie Aleksandra Gatak i Karolina Kamoń z kl. II LO, trzecie Trzcińska Wiktoria i Łaszewska Natalia z kl. IIb a czwarte Patrycja Białowąs i Klaudia Żuczek z kl. IIa.

image020W dniach 7-8 czerwca siedmioosobowa grupa uczniów z klasy II i III ZSZ pod opieką Pani Doroty Moździerskiej uczestniczyła w wyjeździe do Poznania, w ramach projektu „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy-1”
Podczas wizyty w  SkodaAutoLab, młodzież miała okazję skorzystać z symulatorów bezpiecznej oraz ekonomicznej jazdy, symulatora zderzeń i dachowania.  Zapoznała się z zasadami bezpiecznej jazdy, zasadami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Była też możliwość sprawdzenia siły przeciążenia podczas wypadku oraz szybkości reagowania kierowcy.
W czasie spaceru na Rynek Starego Miasta, uczniowie wzięli udział w zabawnym pokazie wyrabiania rogali świętomarcińskich, ucząc się przy tym gwary poznańskiej. Na koniec pokazu miała miejsce degustacja słodkich wypieków.
Kolejnego dnia miał miejsce główny punkt programu. Młodzież uczestniczyła w  Międzynarodowych Targach Poznańskich, na których odbywało się wiele wydarzeń tematycznych min.  „ITM Polska”, „Modernlog”- rozwiązania logistyczne dla firm, „3D Solutions”- skan i druk 3D, „Focast”, „Subcontracting”.

image001W dniu 6 czerwca 2018r. cztery uczennice z klasy pierwszej liceum: Natalia Golas, Kornelia Łysikowska, Karolina Wilczek i Gabriela Zielińska wraz z opiekunem mgr Agnieszką Rybicką uczestniczyły w VI Wojewódzkich Warsztatach Ratowniczych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy, które odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
Warsztaty rozpoczęły się od czterech krótkich wykładów: „ Czad i ogień-obudź czujność”, „Bezpieczny młody kierowca”, „Zasady postępowania na wypadek ekstremalnych zjawisk pogodowych” oraz „Bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą”. Następnie młodzież podzielona na grupy brała udział w ćwiczeniach zadaniowych  z pozorantami zdarzeń (upadek z wysokości, epilepsja i oparzenie, skok do wody, potrącenie rowerzysty) pod czujnym okiem ratowników - instruktorów. Na zakończenie warsztatów odbyły się pokazy ratownictwa wodnego na Odrze, pokazy strażackie: gaszenie pożaru samochodu i oleju, a także ekstremalna jazda – symulator dachowania samochodu. W symulacji dachowania wzięły udział nasze uczennice: Karolina Wilczek i Gabriela Zielińska. Uwieńczeniem warsztatów było wręczenie certyfikatów uczestnictwa oraz pyszna grochówka.

Agnieszka Rybicka