logo

image 01130 maja 2017r. w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemodlinie gościł Arkadiusz Niemirski – dziennikarz, satyryk, autor książek dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuator znanego cyklu powieści  Z. Nienackiego "Pan Samochodzik ...". Twórczością literacką zajmuje się od 1999 roku. Na jego dorobek pisarski składa się 17 tomów z cyklu "Pan Samochodzik..." oraz takie tytuły jak: Klątwa Nipkowa, Testament bibliofila, Pojedynek detektywów, Zbrodnia prawie doskonała, Dziennik grzesznika, Prowokator.
Autor często spotyka się z czytelnikami. Jako wieloletni uczestnik ogólnopolskiej akcji "Z książką na walizkach" (2003 - 2008) zdobył spore doświadczenie w popularyzacji czytelnictwa w naszym kraju. W spotkaniu z autorem uczestniczyła klasa 1LO oraz aktywni czytelnicy z poszczególnych klas gimnazjum pod opieką p. Małgorzaty Dolak, p. Agnieszki Tracz i p. Arkadiusza Lelka.

image06W środę 4 października 2017 r. w Bibliotece Szkolnej obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Uczestnikami spotkania były dzieci z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. Odwiedziła nas grupa III KANGURKI pod opieką wychowawcy p. Elżbiety Kowalskiej w towarzystwie pań: Bogusławy Chojnowskiej, Malwiny Pawlus i Elżbiety Flis.
Tym razem bohaterami spotkania były liczne zwierzęta, o których przygodach czytała  uczennica z klasy II LO – Paulina Hiza. Do zabawnych historyjek z książki Doroty Strzemińskiej-Więckowiak „W ZOO. Wierszyki o zwierzętach” dzieci miały wykonać ważne zadanie, jakim było dokończenie zakładek do książek, które tematycznie nawiązywały do spotkania.

konkurs zakladka do ksiazki

fraszkoratowanie