logo

image001W dniu 29 września 2016 roku odbył się Turniej szachowy dla klas pierwszych. W zawodach wzięło udział 8 uczniów pierwszych klas liceym, gimnazjum i szkoły zawodowej. W turnieju zwyciężył Paweł Dec z klasy I LO przed Dominikiem Pajączkiem z klasy I LO i Adamem Kalbarczykiem z klasy 1 a G.

Wśród Gimnazjalistów zwyciężył Adam Kalbarczyk z klasy 1 c G przed Szymonem Kramarczykiem i Dominikiem Walasem z klasy 1 a G.

image001W dniu 10 października 2016 roku odbył się Jesienny Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 25 uczniów z gimnazjum, liceum i szkoły zawodowej. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund.

Zwyciężcą został Paweł Dec z klasy I LO przed Jakubem Zawieruchą z klasy 2 LO i Szymonem Oliwą z klasy 3 LO.

Spośród uczniów gimnazjum najlepsza była Daria Filarowska z klasy 3 b G przed Bartłomiejem Mrożkiem z klasy 3 b G i Karoliną Pawlik z klasy 2 c G.

image001W dniu 12 października 2016 roku odbył się w naszej szkole finał powiatu w szachach drużynowych szkół podstawowych i gimnazjów. w zawodach wzięło udział 6 drużyn - po 3 z gimnazjum i szkół podstawowych.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół im. ks. Karola Brommera z Zimnic Wielkich a w kategorii gimnazjów drużyna Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie.

image001W dniu 24 listopada 2016 roku odbył się w Opolu Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w szachach drużynowych. Druzyna naszego gimnazjum zajęła w nim 5 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali:

Bartłomiej Mrożek  klasa 3 BG

Rafał Kuratnik klasa 2 BG

Jędrzej Wach  klasa 2 BG

Dominik Wolak  klasa 2 AG

Najlepszy wynik indywidulany osiągnął Dominik Wolak zdobywając 2 punkty z 4 partii.