logo

image001Dnia 05 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w wyjeździe do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, gdzie odbyło się spotkanie z uczestniczką powstania warszawskiego oraz spektakl dotyczący codziennego życia w Stalagu VIII B Lamsdorf oraz prezentacja multimedialna zdjęć z powstania warszawskiego.

 

Uczestnicy spotkania mieli szansę porozmawiania z Panią Helena Kamerską , która opowiadała o codziennym życiu nastoletniej sanitariuszki. Jako rodowita mieszkanka Warszawy biorąca udział w powstaniu bardzo realistycznie opowiadała o jego przebiegu. Należała do Armii Krajowej - I Obwód „Radwan” (Śródmieście)-zgrupowanie „Chrobry II”- II batalion „Lecha Grzybowskiego”- 4. kompanii. Pani Helena trafiła do powstania pod pseudonimem „Halina”, dostała do ręki strzykawkę i opatrunki - została sanitariuszką.

image06W środę 4 października 2017 r. w Bibliotece Szkolnej obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Uczestnikami spotkania były dzieci z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. Odwiedziła nas grupa III KANGURKI pod opieką wychowawcy p. Elżbiety Kowalskiej w towarzystwie pań: Bogusławy Chojnowskiej, Malwiny Pawlus i Elżbiety Flis.
Tym razem bohaterami spotkania były liczne zwierzęta, o których przygodach czytała  uczennica z klasy II LO – Paulina Hiza. Do zabawnych historyjek z książki Doroty Strzemińskiej-Więckowiak „W ZOO. Wierszyki o zwierzętach” dzieci miały wykonać ważne zadanie, jakim było dokończenie zakładek do książek, które tematycznie nawiązywały do spotkania.