logo

image013W dniu 16 lutego 2018 roku odwiedziła nas 6-osobowa grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. Uczniowie klasy II LO przeprowadzili szkolenie w ramach projektu "Konkurs dla Małych Ratowników". Wspólnie ćwiczylismy scenki: numery alarmowe, krwotok z nosa, omdlenie, pozycja bezpieczna i RKO. W ramach niespodzianki ratownicy przedstawili postępowanie z osobą poszkodowaną, która wymagała ustabilizowania ciała na desce.

Uczniowie klasy III LO byli w Przedszkolu nr 1 w Niemodlinie, gdzie prowadzili podobne zajęcia.

Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez ratowników.

image003W dniu 15 lutego 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w szachach. W zawodach wzięło udział 21 uczniów gimnazjum, liceum i szkołu branżowej. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Mistrzem Zespołu Szkół na rok 2017/2018 został: Jakub Zawierucha z klasy 3 LO

image001Moja słodka Walentynko -

nie patrz na mnie z taką minką.

Daj mi dzisiaj serce swoje,

będzie nas szczęśliwych dwoje.

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Stałym elementem obchodów Dnia Zakochanych jest wręczanie walentynkowych kartek. Już od rana w naszej szkole czynna była poczta walentynkowa, którą dostarczały Basia Romanowska i Justyna Sulikowska z klasy III C. Niejednej osobie serce zabiło dziś mocniej.

W Bibliotece Szkolnej podczas wypożyczania książek, wręczaliśmy czerwone serduszka, które były dodatkowym akcentem tego święta. Cała społeczność uczniowska bawiła się podczas imprezy walentynkowej „Koncert walentynkowy” przygotowany przez uczniów z klasy III B i Samorząd Szkolny pod opieką p. Joanny Leskowicz i Ewy Skury- Prajel. Koncert prowadzili Katarzyna Otręba i Filip Szpringiel oraz Aleksandra Gatak. Były wspólne śpiewy i tańce oraz wybory najpiękniejszej pary zakochanych. Wszystko to opatrzone romantycznymi wierszami i sentencjami ...

image0017 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie został rozegrany Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej klas gimnazjalnych.

Do gry zgłosiło się 7 drużyn reprezentujących następujące klasy: IIa, IIb, IIc, IId, IIIb, IIIc i IIId. Mecze odbywały się w dwóch grupach, z których do półfinałów awansowały po dwa zespoły. W pierwszym półfinale IIIb pokonała IIb 3:2, w drugim IId wygrała z IIa 7:3.

W meczu o trzecie miejsce klasa IIa pokonała IIb 3:1, z kolei w meczu o pierwsze miejsce, w którym zmierzyła się klasa IIIb z IId, w regulaminowym czasie gry był remis 2:2 i o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się klasa IIIb wygrywając z IId 3:2 i cały mecz 5:4.