logo

StypendiumUczniu!!!! Absolwencie!!!!
Zostań na kolejny etap edukacyjny w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego!!!!
Skorzystaj z możliwości oferowanych przez program stypendialny Powiatu Opolskiego!!!! 

 

Program finansowany z budżetu Powiatu Opolskiego

Forma realizacji: stypendia

Wysokość stypendium: 120zł przez 10 miesięcy (od września do czerwca każdego roku szkolnego)

Warunki uzyskania stypendium:

  • średnia ocen za rok szkolny poprzedzający złożenie wniosku
  • co najmniej 5,00 lub
  • status finalisty lub laureata olimpiady przynajmniej na poziomie zawodów drugiego stopnia (okręgowych) lub konkursach na poziomie przynajmniej wojewódzkim

 

! W uzasadnionych przypadkach na wniosek dyrektora szkoły Zarząd Powiatu może przyznać stypendium w przypadku uzyskaniu przez ucznia za poprzedni rok szkolny średnie co najmniej 4,75!

 szczegóły TUTAJ

image004    W dniu 15 czerwca 2018r. gościem Biblioteki Miejskiej w Niemodlinie była Barbara Kosmowska, autorka książek dla dorosłych i szczególnie młodych czytelników. Nasi uczniowie z  życzliwością i zaciekawieniem przyjęli  zaproszenie w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.
    Autorka opowiadała o swojej literaturze, jednocześnie zachęcała do zadawania pytań, którym nie było końca: Czy zdarzyło się Pani w swojej pracy wykreślić fragment książki, pod wpływem krytyki? Czy wzoruje się na swojej osobie budując postaci swoich powieści, także o to, czy trudniej pisać dla dorosłego czy młodego czytelnika? I najważniejsze pytanie -  Dlaczego woli pisać literaturę dla młodzieży? Autorka odpowiadała ciekawie i z humorem, skupiając się na kilku wybranych przez siebie tytułach. Nawiązywała do książki Samotni.pl oraz innych swoich powieści  w tym najnowszej Obronić królową.
    Na zakończenie spotkania, po serdecznych podziękowaniach i wspólnych zdjęciach autorka wpisywała do książek dedykacje z autografem.


                                Małgorzata Dolak i Agnieszka Tracz

image00114 czerwca 2018r. zespół Wiolenz w składzie: Wiktoria Kramczyńska i Jakub Kwieciński z klasy 3 b gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w X Kluczborskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Utworem „Zombie” zespołu Cranberries wyśpiewali wyróżnienie w kategorii zespół wokalno-instrumentalny. Gratulujemy!