logo

szkolenie ratSzanowne Grono Pedagogiczne, Drodzy Rodzice, Koleżanki i Koledzy, wakacje każdemu z nas kojarzą się przede wszystkim z wypoczynkiem, dobrą zabawą czy inspirującymi podróżami. Niestety, oprócz wielu pozytywów związanych z nadejściem lata, istnieje równie dużo zagrożeń, które mogą nas spotkać podczas wakacyjnego wypoczynku, z czego wielu z nas nie zdaje sobie sprawy.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo wychodzimy z inicjatywą przeprowadzenia zajęć w formie transmisji na żywo, która odbędzie się we wtorek, 23 czerwca 2020 roku o godz. 10.00 na naszym szkolnym profilu na platformie Facebook: "Zespół Szkół Niemodlin". Zapis transmisji będzie można obejrzeć również po jej zakończeniu. Temat zajęć brzmi: Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Prowadzącymi będą dwoje młodych i ambitnych Ratowników Chrobrego - Jakub Dybek i Gracjan Pękalski. Poruszane zagadnienia to m.in. oparzenia, udar cieplny i słoneczny, zachowanie podczas burzy, czyli zdarzenia charakterystyczne dla pory roku, jaką jest lato.

Uważamy, iż odpowiednia edukacja w temacie zagrożeń, jakie mogą nas spotkać podczas letniego wypoczynku jest bardzo potrzebna i może zapobiec wielu nieprzyjemnym wydarzeniom, których nikt osobiście nie chciałby doświadczyć. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Rodziców i Uczniów oraz każdą chętną osobę do udziału w organizowanych przez nas zajęciach.

Łącząc wyrazy szacunku

Społeczność Szkolna Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie

akademia finalisciReprezentacja naszej szkoły zakwalifikowała się do finału konkursu projektu VIII edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, organizowanego przez Klub Jagielloński. W skład druzyny wchodzą: Julia Wydra, Justyna Walków, Justyna Misztal, Gracjan Pękalski i Jakub Mateusz Dybek.

Podziękowania kierujemy do Pani Marty Wydry która wprowadziła i zainteresowała naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

1920Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim "1920" w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Przewidziano także 10 nagród równoważnych, w wysokości 4 tysięcy złotych brutto każda.

Za sprawą konkursu Biuro Programu "Niepodległa" mamy nadzieję stworzyć literacką panoramę roku 1920, pokazującą przekrój różnorodnych podejmowanych wówczas działań. proponowane formy literackie to: opowiadania kryminalne (jak policja dawała sobie radę w obliczu groźby nadciągających wojsk radzieckich, kiedy wciąż trzeba było walczyć o utrzymanie  lokalnego porządku i bezpieczeństwa?), szpiegowskie (agenci i agentki, radiowywiad, tajne plany i wykradzione dokumenty…), a także obyczajowe (jak wyglądało życie w roku 1920, z czym mierzyło się społeczeństwo?), czy nawet romanse (bo przecież miłość w czasach wojny jest nieodzowna!). W konkursie gatunek nie stawia ograniczeń – przyjmiemy zarówno klasyczne opowiadania, jak i prace stylizowane na reportaże czy listy. Ze względu na przypadające w tym roku stulecie Bitwy Warszawskiej, zachęcamy, aby w pracach pojawił się motyw walki o wolność, wojny polsko-bolszewickiej bądź związany z Bitwą Warszawską.

Na prace nieprzekraczające 30 tys. znaków ze spacjami czekamy do 15 sierpnia 2020 roku. Należy je przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie  dostępne są na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/1920-ogolnopolski-konkurs-literacki-w-setna-rocznice-bitwy-warszawskiej/.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

1Nasza uczennica Oliwia Gut uzyskał tytuł finalisty IV Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych zorganizowanego przez Uniwersytet Kardynała Stefa Wyszyńskiego w Warszawie.

Gratulujemy!

school 44373 960 720Od poniedziałku, 1 czerwca w szkole będą konsultacje z poszczególnych przedmiotów oraz dyżury biblioteki szkolnej i pedagoga. Wszystkich uczniów przed wizytą w szkole prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa.

Terminarz konsultacji

Biblioteka szkolna - dyżur

Pedagog szkolny - dyżur