logo

image002W dniach 3 i 5 października 2018 roku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Wzięło w nich udział 145 uczniów Zespołu Szkół.

Do Samorządu Szkolnego zostali wybrani:

Jakub Dybek - przewodniczący

Filip Szpringiel - zastępca

Dagmara Soja - zastępca

oraz:

Nadzieja Demeter

Adam Kalbarczyk

Justyna Misztal

Wiktoria Szewc

Dominik Walas

Agnieszka Wąchała

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

image001Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
4 października do Biblioteki Szkolnej zawitała zaprzyjaźniona grupa dzieci – KANGURKI z wychowawczynią Panią Elżbietą Kowalską wraz z Paniami Malwiną Pawlus, Elżbietą Flis i Marią Łucką z Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie.
Tym razem sięgnęliśmy po zbiór uroczych, pięknie ilustrowanych opowiastek pt. „Króliczek  Piotruś i inne historyjki” autorstwa Beatrix Potter. Dzieci poznały przygody sympatycznego,  skorego do psot bohatera, który pomimo zakazu mamy wybrał się do ogrodu pana Mc Gregora.  Jego dramatyczny pościg i szczęśliwe zakończenie podbiły serca małych czytelników. Dzieci z radością wykonywały prace plastyczne związane z króliczkiem Piotrusiem i wypowiadały się na temat swoich pupilów.

image001W dniu 4 października 2018 roku odbył się doroczny Jesienny Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 8 uczniów z liceum i gimnazjum. Zwyciężył Paweł Dec z klasy 3 LO przed Dominikem Pajączkiem 3 LO i Jakubem Morcinkiem 3 LO. Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał sie Adam Kalbarczyk 3 aG przed Szymonem Kramarczykiem 3 cG i Wiktorią Leją 3 aG.

Gratulujemy!

BohaterON w Twojej Szkole banerki 250x250Co to za kampania?

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W naszej szkole udział w akcji wzięło 25 osób. Akcję pilotuje pani Małgorzata Dolak.