logo

image001W dniu 15 lutego 2019 roku, w Teatrze im. Janam Kochanowskiego w Opolu, odbyła się uroczysta Gala Sportowca Roku 2018. Nasza licealistka Aleksandra Gatak wzięła w niej udział i zdobyła tytuł "Najpopularniejszego sportowca 2018" w powiecie opolskim. W czasie gali odebrała pamiątkowy dyplom i jest dumą naszej szkoły, gminy oraz powiatu. Laureatka składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy oddali na nią swój głos.


Paulina Hiza
kl. III LO

image031W dniu 15 lutego 2019 r. grupa ratowników z klas 1-3 LO wraz z opiekunami udała się do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Niemodlinie na pokazy sprzętu strażackiego i ratowniczego. Mogliśmy zobaczyć i wypróbować np. nożyce pneumatyczne, przymierzyć strój do ratownictwa lodowego, wypróbować czujniki substancji chemicznych, czujnik Geigera. Największą frajdę sprawiło rozwijanie i zwijanie węży gaśniczych. Dziękujemy bardzo Strażakom za możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach.


Jakub Dybek
Gracjan Pękalski
Zuzanna Sosnowska

image001W dniu 20 lutego 2019 roku odbyły się Mistrzostwa szkoły w szachach. W zawodach wzięło udział 10 uczniów liceum, szkoły zawodowej i gimnazjum. Tytuł Mistrza Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie w szachach uzyskał Paweł Dec z klasy 3 LO. W kategorii uczniów gimnazjum zwyciężył Wojciech Kieloch z klasy 3 B G.

Gratulujemy!

image007Uczniowie pierwszej klasy Branżowej Szkoły I stopnia naszego Zespołu Szkół, uczestniczący w projekcie „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy -1”, otrzymali tzw. wyprawkę pierwszaka. Są to narzędzia lub całe zestawy związane z wybranym zawodem, w którym dany uczeń zdobywa kwalifikacje.  Na przykład fryzjerki otrzymały zestawy nożyczek, grzebieni, główki ćwiczeniowe, a przyszli mechanicy całkiem sporą warsztatową walizkę narzędziową.