logo

image061W piątek, 5 kwietnia 2019 roku, odbył się egzamin ratowników z klasy III LO. Zapraszamy do galerii.

image003Dnia 5 kwietnia w naszej szkole odbyła się druga część warsztatów, które prowadziła pani Marta Wydra z Klubu Jagiellońskiego w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Na zajęciach podzieliliśmy się na cztery grupy, aby na podstawie ankiet, które przeprowadziliśmy wśród mieszkańców Niemodlina, opracować plany inicjatyw obywatelskich. Powstały cztery fajne pomysły. Jednym z nich był konkurs piosenki patriotycznej, drugim było upiększenie naszego miasta roślinnością, a dwa ostatnie były podobne, bowiem polegały na stworzeniu mieszkańcom przestrzeni, w której mogliby miło spędzać wolny czas. Wybraliśmy ławki, które bedą ozdobione symbolem Niemodlina, ustawione tak, aby stworzyć letnie kino plenerowe.

Justyna Misztal

image004W dniu 5 kwietnia 2019 roku w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach odbyła się XXVII edycja Konkursu Recytatorskiego "Nie traćmy pamięci". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III LO Karolina Janiak deklamując utwory H. Rostworowskiego i K. Iłłakowiczówny.

image00129 marca 2019 roku uczniowie  kl.3 A, B, C odwiedzili Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau. Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego  nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną  lekcją  historii, ale ważnym  osobistym  doświadczeniem.

Młodzież  okazała   godną  postawę i zdyscyplinowanie w trakcie wyjazdu. Podziękowania należą się opiekunom p. D.Moździerskiej, p. T.Wajdzie, ks. J.Pander za czuwanie nad bezpieczeństwem  uczniów.

Organizator: I .Matura- Pacholik