logo

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć pozalekcyjnych dla uczniów LO i Szkoły Branżowej w roku szkolnym 2019/2020

Oferta zajęć

 

blues1W poniedziałek 16 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bluesa. Na przerwach dzięki ekipie radiowęzła można było posłuchać znanych i mniej znanych utworów tego gatunku.

Święto zostało zainicjowane przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, obchodzone jest od 2005 roku w dzień urodzin legendarnego B. B. Kinga. Z tej okazji organizowanych jest wiele imprez i koncertów, które mają promować ten gatunek muzyki i kulturę z nim związaną. Historia bluesa sięga początków XX wieku, kiedy dyskryminowani czarni Amerykanie nucili melancholijne przyśpiewki, opowiadające o ich trudnym losie, pragnieniu wolności czy też codziennych relacjach damsko-męskich.

image015W dniu 11 września 2019 roku w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie klasy pierwsze liceum i szkoły branżowej obchodziły swoje święto - Dzień Pierwszaka.

Dzięki uprzejmości właścicieli zamku w Niemodlinie mielismy przyjemność celebrować uroczystość w murach dawnej naszej szkoły. Zwiedzając zamkowe przestrzenie i słuchając opowieści Pani Joanny Kardasińskiej prezesa Fundacji na Rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313 mogliśmy przenieść się w czasy dawnych minionych epok, poczuć ducha książęcego zamku.