logo

image006W dniu 14 września 2018 roku uczniowie klasy III LO pod opieką Pani Agnieszki Rybickiej i Pani Agnieszki Tracz udali się na ognisko klasowe w Niemodlinie. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody humory wszystkim dopisywały i zabawa była udana. Smacznych kiełbasek i pieczonych ziemniaków nie brakowało. Dziękujemy bardzo Państwu Lipczyńskim za możliwość zorganizowania ogniska na terenie ich działki i korzystania z uroków tego miejsca.

Agnieszka Rybicka

image002Zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę z okazji 40-tej rocznicy śmierci Jana Parandowskiego, wybitnego polskiego pisarza, eseisty i tłumacza. Będzie można zapoznać się z sywetką autora oraz jego wybranymi utworami i wypożyczyć interesujące pozycje. Ekspozycja będzie dostępna do końca września.

 

image001Czy pieniądze, bogactwo, majątek mogą przynieść prawdziwe szczęście? W świecie zdominowanym przez konsumpcjonizm i chęć posiadania odpowiedź na to pytanie okazuje się niezwykle ważna.

Warto rozmawiać już z najmłodszymi dziećmi, ale dorosły człowiek również powinien zatrzymać się i zastanowić co jest ważne w jego życiu!? Może to co mamy blisko i nie chcemy dostrzec!? Wraz z ubogim Staruszkiem oraz jego milutkimi zwierzątkami – Świnką, Kogucikiem i Myszką, poszukamy odpowiedzi na pytanie: czy lepiej jest mieć czy być?

dobry dzienW piątek obchodziliśmy w szkole Dzień Dobrych Wiadomości. Każda z klas otrzymała kopertę z życzeniami i 7 zadaniami. Zadania te, jak się okazało, to miłe słowa oraz drobne niespodzianki, jak "niepytajki" z matematyki czy długopisy i słodycze.

Dzień Dobrych Wiadomości to pierwsze z Nietypowych Świąt, jakie będą obchodzone w tym roku szkolnym. O tym, jakie będą kolejne można się dowiedzieć zaglądając na gazetkę na parterze, obok pokoju nauczycielskiego.