logo

image0011 kwietnia 2019 roku spektakl "Bajka o szczęściu" wg Izabeli Degórskiej, w reż. Małgorzaty Dolak, zrealizowany przez złożoną głównie z uczniów naszej szkoły Młodzieżową Grupę Teatralną "Ref-lektor" z Ośrodka Kultury w Niemodlinie, rozpoczął Teatralny Tydzień w Prudniku.

Galeria zdjęć na facebooku

image003Dnia 29 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty, które prowadziła pani Marta Wydra z Klubu Jagiellońskiego w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Warsztaty były przygotowane dla uczniów 1LO i 2 LO.

Na początku poznaliśmy cechy idealnego posła, potem oglądaliśmy krótki filmik, który tłumaczył czym jest samorząd i jakie są jego funkcje. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy. Tworzyliśmy partie, które miały przedstawić program stworzenia idealnego miasta. Najlepszy plan przedstawiła partia Nowoczesność, a prezydentem został uczeń 1LO, Filip Szpringiel.

image015W dniu 29 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia ratowników ze studentami PWSZ z Nysy. W trakcie zajęć ćwiczono segregację rannych w katastrofie masowej.