logo

36 grudnia 2019 roku tradycyjnie obchodziliśmy szkolne Mikołajki. Zapraszamy do galerii.

2Wczoraj (06.12.2019r.)w godzinach wieczornych odwiedziliśmy
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

  • Świąteczna muzyka,
  • Dekoracje,
  • Możliwość kupienia prezentów:

Sprawiły, że poczuliśmy jeszcze bardziej bożonarodzeniowy klimat

Bielice AlbertW szkole rusza akcja "Pomagamy potrzebującym", która ma na celu zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Bielicach.

Zbieramy:

✔️ środki czystości (mydła, szampony, pasty do zębów) i wszelką chemię gospodarczą (proszki do szorowania, proszki do prania, itp.),

✔️ męską odzież zimową oraz buty,

✔️ trwałą żywność (np. konserwy, kasze, makarony).

Osoby włączające się w akcję prosimy, by przyniesione rzeczy dostarczać do p. Katarzyny Drabik (sala 50) lub do biblioteki szkolnej.

Dziękujemy.

22 grudnia 2019 r. ratownicy z klasy 2 LO: Jakub Dybek oraz Gracjan Pękalski, pod opieką p. Ireneusza Kiełba odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 w Oławie w celu przeprowadzenia zajęć z podstaw pierwszej pomocy, które dotąd cieszyły się sporym zainteresowaniem tylko w okolicach Niemodlina. Tym razem gościliśmy w szkole spoza naszego województwa. Podczas szkolenia dzieci utrwalały numery alarmowe, dowiedziały się, w jaki sposób należy udzielić pomocy przy drobnych skaleczeniach, krwotoku z nosa i omdleniu oraz jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej. Na koniec zajęć dzieci mogły przećwiczyć wykonywanie RKO na fantomach.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za to wspaniałe spotkanie, a w szczególności p. Basi za pyszne ciasto, które zregenerowało nasze siły po zajęciach

Gracjan Pękalski & Jakub Dybek