logo

15 grudnia 2019 roku na terenie Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu odbył się Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

W konkursie brało udział 90 uczniów z 45 szkół ponadpodstawowych z całego województwa.
Pytania dotyczyły m.in. zasad naboru, historii policji, jej zadań oraz podziału na korpusy.

Naszą szkołę reprezentował zespół pod opieką p. Tomasza Wajdy, w składzie:

Jakub Dybek kl. 2LO
Emilia Sobczak kl. 2LO

Jakubowi oraz Emilii serdecznie gratulujemy udziału w konkursie.

image001W dniu 4 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Niemodlinie odbył się program profilaktyczny „NOE” w formie mitingu, który w niekonwencjonalny sposób przekazywał młodzieży istotne informacje dotyczące istoty uzależnienia od alkoholu. Zajęcia prowadził pan Mariusz Kajda – terapeuta, specjalista terapii uzależnień z Pracowni Psychoedukacji i Profilaktyki Uzależnień w Chorzowie, dyrektor Domu Monaru – Ośrodka Leczenia Uzależnień w Krakowie. Program NOE obejmował trzy obszary tematyczne, takie jak PRAWDA, MIŁOŚĆ, WOLNOŚĆ.  W części I prowadzący uświadamiali młodzieży konsekwencje picia alkoholu i korzystania substancji psychoaktywnych.
W części II omawiano wpływ środków zmieniających świadomość na relacje z innymi ludźmi, natomiast w III części prowadzący zachęcał do asertywności oraz przyjęcia postawy abstynenckiej. Młodzież  biorąca udział w spotkaniu uzyskała konkretną wiedzę o skutkach uzależnień, co dało jej możliwość zweryfikowania własnego podejścia do używania środków psychoaktywnych.  Celem programu było nie tylko skłonienie młodych ludzi do refleksji na temat zagrożeń wynikających z uzależnień , ale także rozwijania umiejętności odmawiania, asertywności i zachęcania do postawy abstynenckiej. Program został w całości sfinansowany przez gminę Niemodlin ze środków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień.

Tomasz Wajda

image002Praktyczna dawka wiedzy już u progu sali lekcyjnej. Mamy nadzieję, iż krótkie dialogi w języku niemieckim staną się codziennością.

Pomysłodawcą jest Pani Aniela Tekiela.

skarpetki29 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Białych Skarpetek.
Białe skarpetki w niektórych kręgach są wręcz kultowe, a w parze z sandałami prezentują się jak milion dolarów! Oczywiście wiadomo, że białe skarpetki nie zawsze pasują do wszystkich rzeczy, które nosimy.
Ale dziś pasowały do wszystkiego!