logo

image51W dniu 21 grudnia 2018 roku odbyły się szkolne Jasełka. Zapraszamy do galerii.

2image001Czym są ubezpieczenia społeczne i  jakie są ich rodzaje? Jakie są prawa i obowiązki ubezpieczonych? Na czym polega polski system emerytalny? Jak założyć firmę? Jakie są obowiązki pracodawcy względem ZUS?
Na te i inne pytania mogli uzyskać odpowiedź licealiści realizujący na lekcjach podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce ogólnopolski projekt edukacyjny  „Lekcje z ZUS”. Projekt objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Po zakończeniu projektu 27 listopada, uczniowie przystąpili do pierwszego etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie z 22 szkół województwa opolskiego, w tym nasi licealiści: Filip Szpringiel, Krystyna Demeter i Gracjan Pękalski, którzy uzyskali wysokie 7 miejsce i 15 marca 2019r. będą walczyć o udział w etapie ogólnopolskim.

image002W dniu 20 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie odbył się Szkolny Turniej tenisa Stołowego. W zawodavch wzięło udział 19 chłopców i 8 dziewcząt reprezentujących klasy gimnazjlane, licealne i branżowe.
Na początku uczniowie rozgrywali mecze w grupach systemem każdy z każdym. Do finału awansowało 4 najlepszych chłopców i 4 dziewczęta. Finały także zostały rozegrane systemem każdy z każdym.

image029W dniu 12 grudnia 2018 roku grupa naszych ratowników w składzie: Paulina Hiza, Dawid Dziura, Aleksandra Gatak, Gracjan Pękalski oraz humanistka Karolina Janiak (która była pozorantem we wszystkich scenkach) była goścmi dwóch grup przedszkolaków. Pokazaliśmy postępowanie w kilku sytuacjach m.in. omdlenie, krwotok z nosa, pozycja boczna czy RKO. Neodłącznym elementem było zaprezentowanie deski ortopedycznej oraz mozliwości przypięcia się do niej, co sopawiło jak zawsze największa frajdę.

Paulina Hiza