logo

Po raz kolejny Departament Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego ogłasza nabór do Nagród i Stypendiów Marszałka Województwa Opolskiego. Jak co roku, podczas Regionalnego Święta Edukacji w październiku br., marszałek województwa  wyróżni nagrodami  i stypendiami najzdolniejszych i najaktywniejszych uczestników procesu edukacji.

image001Z powodu dobrego poziomu technicznego, wielkości formatu jak i estetyki wykonania witraża trudno było wyłonić zdecydowanego zwyciężcę konkursu. Dlatego zwycięzcami "ex aequo" zostają:

I miejsce:

Klaudia Żuczek klasa 3 a G

Julia Urzędowska klasa 3 b G

II miejsce:

Paulina Żelazna klasa 3 d G

prace wyróżnione:

Daria Dziura i Oliwia Grygas klasa 3 b G

Natalia Łaszewska klasa 3 b G

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza młodzież szkół średnich: ogólnokształcących i zawodowych kończących się egzaminem dojrzałości oraz studentów wyższych uczelni do wzięcia udziału w XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA ESEJ, którego temat brzmi: „Idź, biegnij, jedź: podróżowanie dla podróżowania w książkach Olgi Tokarczuk”.
Celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży esejem, jako jedną z form wypowiedzi. Esej daje możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli oraz nowatorskiego ujęcia znanego tematu.