logo

Olimpiada 201915 marca 2019 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Jana Pawła II w Opolu odbyła się V edycja olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
W etapie wojewódzkim  rywalizowało ze sobą 19 najlepszych zespołów z Opolszczyzny, wyłonionych spośród 2300 uczestników olimpiady.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Krystyna Demeter kl. II LO
Gracjan Pękalski kl. I LO
Filip Szpringiel kl. I LO

image00112 marca obchodzony jest "Światowy Dzień Drzemki". Być może powodowane jest to kończącą się zimą i nadchodzącą jednocześnie wiosną? Szara aura za oknem nie zawsze zachęca do maksymalnej wydajności i często jesteśmy po prostu senni.

    Nasza szkoła postanowiła dołączyć do tej jakże szlachetnej i miłej akcji :) Poprosiliśmy wszystkich o przyniesienie poduszek, jaśków, maskotek i innych  przedmiotów, które nadają się do drzemki. We wtorek (12 marca) dokładnie w południe, wszystkie klasy (poza przebywającymi na zajęciach na basenie) oddały się krótkiej drzemce...

image003W poniedziałek 11 marca 2019 roku nasi ratownicy wzięli udział w zajęcach wyjazdowych w PWSZ w Nysie. Zajęcia prowadzili studenci III roku oraz pracownicy uczelni: dr Ireneusz Barziej i mgr Ireneusz Szafraniec. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

piJak co roku w naszej szkole początkiem marca obchodzimy Tydzień Nauk Matematycznych. Zwykle główną bohaterką była liczba π (14 marca to Światowy Dzień tej niezwykłej liczby). W tym roku miejsce szczególne przypadło jednak polskiemu matematykowi Wacławowi Sierpińskiemu  i jego magicznym figurom. Przypominamy, że rok 2019 ogłoszono ROKIEM MATEMATYKI. Na drugim pietrze można oglądać wystawę poświęconą trójkątom Sierpińskiego (wykonane różnymi technikami), dywanowi Sierpińskiego, piramidzie Sierpińskiego...

005Przewidziane są również konkursy dla uczniów naszej szkoły:

TANGRAM – 5 lekcja w czwartek (sala 47)

SUDOKU – 1 lekcja w środę (sala 45)

Zapisy u nauczycieli matematyki.

Zapraszamy na wystawę i do udziału w konkursach.