logo

niepodlegloscSto dwa lata temu Polacy doczekali się powrotu niepodległej Rzeczypospolitej na mapę Europy i świata. Po 123 latach zaborów - przelanej krwi, cierpienia, ciągłego czekania, trwania w nadziei i walce, odrodziła się niepodległa i zjednoczona Polska.

Jedenasty listopada to największe polskie święto-urodziny niepodległej Ojczyzny.

Zachwycajmy się wolną Polską, jej pięknem i różnorodnością, uczmy się historii, szanujmy tradycję, cieszmy się bogactwem otaczającej nas przyrody. Uczciwa praca, czasem wyrzeczenia, troska o dobro wspólne,  a nie tylko własne korzyści, powinny być dla nas wzorem postępowania. Jesteśmy nowym pokoleniem, które narodziło się w suwerennej, niepodległej Polsce. Pokoleniem, które nie zna ograniczeń, zaborów i szykan. Dbajmy o to, co mamy, budujmy silną polską wspólnotę. Dbajmy codziennie o naszą Ojczyznę, aby trwała niezłomna i niepodległa przez następne stulecia.

szkoła do hymnuPo raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pn. "Szkoła do Hymnu".

W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości (wtorek, 10.11.2020) o symbolicznej godzinie 11:11 zachęcamy do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego".

W tym roku, dostosowując się do sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa, zachęcamy do zaśpiewania Hymnu w domu w gronie rodzinnym.


Relacja z przebiegu akcji "Szkoła do hymnu” w naszej szkole.

pole nadzieiSamorząd Szkolny zaprasza do akcji "Pole Nadziei".
W naszej szkole do 6.11.2020r. będą zbierane cebulki żonkili.
Wszystkich chętnych, którzy zdecydują się na przyniesienie cebulek do szkoły prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Akcja ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Staje się okazją do budzenia wrażliwości, empatii, kształtowania postaw prospołecznych.

„Pola Nadziei" to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili (symboli nadziei) na znak solidarności z chorymi i tworzeniu "pól nadziei".
Kiedy wiosną zakwitną - są rozdawane w trakcie ulicznych kwest. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.