logo

1ZAKOCHAJ SIĘ W… CZŁOWIEKU

Miłość do drugiego człowieka jest bezcenna, najważniejsza i powinna otaczać każdego z nas. Walentynki - święto zakochanych - stało się dla nas okazją do wyrażenia sympatii osobom szczególnie potrzebującym wsparcia w czasie pandemii. W imieniu uczniów, dzięki sponsorom i naszej aktywności, przekazaliśmy podopiecznym niemodlińskiego Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej słodkie życzenia walentynkowe.

Serdecznie dziękujemy firmie Boro za "słodkie" wsparcie.

PPPUczniowie i rodzice, we współpracy ze szkołami, mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.

Więcej informacji

Audiobook Polona

Informujemy, iż biblioteka cyfrowa POLONA udostępnia darmowe audiobooki, w tym lektury szkolne.

Wśród dostępnych lektur znajdują się m. in.:

  • "Lalka" Bolesława Prusa
  • "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej
  • "Giaur" Byrona
  • "Potop" Henryka Sienkiewicza
  • "Państwo" Platona
  • "Faust" Goethego
  • "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej

oraz wiele innych.

Podstrona POLONY z audiobookami.

Zapraszamy do korzystania!

imageMDPoOHZespół Szkół w Niemodlinie włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ  w 2005 roku. Obchodzony jest 27 stycznia w rocznicę wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau.

W ramach obchodów tego dnia, uczniowie Szkoły Branżowej wzięli udział w lekcjach tematycznych poświęconych 76. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Zachęcamy społeczność szkolną do uczestnictwa w wydarzeniach on-line organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
Transmisja wydarzenia rozpocznie się o godz. 16:00 i będzie dostępna na stronach www.auschwitz.org oraz http://www.auschwitz.org/rocznica2021 oraz w mediach społecznościowych.
Głównym motywem obchodów 76. rocznicy wyzwolenia będzie los dzieci w Auschwitz.
Program obchodów


Fundacja Shalom
Z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu Fundacja Shalom zaprezentuje m.in. modlitwę spod pomnika Bohaterów Getta w Warszawie, przemówienia okolicznościowe oraz pieśni powstałe w gettach w czasie II wojny światowej. Będzie można również uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielkami Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata oraz obejrzeć spektakl „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” Icchaka Kacenelsona. Wydarzenia można śledzić na profilu Fundacji Shalom na Facebooku oraz na stronie Teatru Żydowskiego na Facebooku.
Program obchodów


Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej
Wzorem lat ubiegłych Muzeum Polaków Ratujących Żydów przyłącza się do upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tegoroczne obchody będą kontynuacją zapoczątkowanego w grudniu ubiegłego roku „Sympozjum Praw Człowieka Muzeum Ulmów”, zorganizowanego w ramach XI Dni Kultury Solidarności.
Program obchodów

plakatpolskiesercepeklokatyn1940Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zbrodnia katyńska to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii polskiego narodu. Pamięć o skrycie zamordowanych, oficerach Wojska Polskiego, ale także urzędnikach czy nauczycielach, jest naszym wspólnym zadaniem. Tym bardziej, że prawda o tych wydarzeniach była zakazana do 1989 r.

Wczoraj, wspólnie z Marszałek Elżbietą Witek oraz ministrami MSWiA, MON i prezesem IPN zainaugurowaliśmy II edycję konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. To projekt, w którym mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski.

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

plastycznej - stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską,
literackiej - przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”,
tekst piosenki - przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2021 r.

Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne, w języku polskim. Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są cenne nagrody.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Kancelarii Sejmu.

Zachęcam do udziału!