logo

probny2018Dziś (4 grudnia) uczniowie gimnazjum przystąpili do próbnych egzaminów. Zmierzyli się z arkuszami z języka polskiego, historii i wos-u. Opinie o zadaniach były wśród uczniów różne. Niektórzy cieszyli się, że zadania były  łatwe, inni narzekali, że były wyjątkowo trudne.

Co ich czeka w kolejnych dniach?

IMG 5136
Dnia 14 listopada w naszej szkole odbyła się druga część warsztatów dotyczących tolerancji. Tym razem spotkaliśmy się z wyznawcą judaizmu, wraz z którym przygotowywaliśmy tradycyjne żydowskie potrawy.
Nasze menu rozpoczynało się od przystawki złożonej z chleba posmarowanego pasztetem z wątróbki oraz warzywnej zupy. Danie główne składało się z kaszy kuskus oraz potrawki rybnej z różnymi dodatkami. Na deser zaserwowano bardzo ciekawą sałatkę owocową, w której jednym ze składników była pietruszka.
Wszystkie dania były bardzo interesujące, a my mieliśmy niepowtarzalną okazję przygotowywać i próbować dania kuchni żydowskiej.

21 listopada uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Branżowej wraz z wychowawcami p. Dorotą Moździerską i Katarzyną Bernacką, wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Opola.
Obejrzeli film „Dywizjon 303”  inspirowany książką Arkadego Fiedlera o tym samym tytule, ukazującą prawdziwą historię polskich asów przestworzy biorących udział w bitwie o Anglię. Po obejrzeniu seansu kinowego uczniowie aktywnie spędzali czas grając w kręgle.

image016W czwartek 29 listopada 2018 roku uczniowie z klasy 3 LO: Aleksandra Gatak, Paulina Hiza, Paweł Dec i Dawid Dziura w odpowiedzi na zaproszenie Pani Elżbiety Kowalskiej - wychowaczyni grupy "Kangurki", udali się z gościnna wizytą do Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie.