logo

KZRP 3 W naszej szkole rusza realizowany przez miasto Opole partnerski projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Kształcenie zawodowe na rynku pracy -3". 

Projekt skierowany jest do uczniów szkoł zawodowych.

Celem projektu jest rozwój kompetencji istotnych na rynku pracy oraz większe powiązanie szkolnictwa zawodowego z rynkiem pracy. Zakłada również wyposażenie uczniów szkół zawodowych w kwalifikacje, kompetencje i umiejętności, które umożliwią im funkcjonowanie i dopasowanie się na „zmiennym” rynku pracy.

image049W dniu 27 lutego 2019 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Do zawodów zgłosiło się siedem drużyn reprezentujących klasy gimnazjalne, licealne i branżowe: III a, III b, III c, III d, I LO, III LO, I BR.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, z których do półfinałów awansowały po dwa zespoły. W pierwszym półfinale klasa III b pokonała I BR 2:0, a w drugim III LO pokonała I LO 2:1. Zacięty był  mecz o trzecie miejsce, w którym klasa I BR zmierzyła się z klasą I LO. W pierwszym secie zwyciężyła klasa I BR, w drugim I LO, w trzecim klasa I BR wygrała 15:13 i w setach 2:1.                  

W finale klasa III b pokonała klasę III LO 2:0. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa III b, drugie III LO a trzecie I BR.
Zdobywcy miejsc I – III otrzymali medale ufundowane przez Radę Rodziców. Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Ryszard Donajski Katarzyna Bernacka i Gabriela Łozowicka.                   

Ryszard Donajski    

image001W dniu 15 lutego 2019 roku, w Teatrze im. Janam Kochanowskiego w Opolu, odbyła się uroczysta Gala Sportowca Roku 2018. Nasza licealistka Aleksandra Gatak wzięła w niej udział i zdobyła tytuł "Najpopularniejszego sportowca 2018" w powiecie opolskim. W czasie gali odebrała pamiątkowy dyplom i jest dumą naszej szkoły, gminy oraz powiatu. Laureatka składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy oddali na nią swój głos.


Paulina Hiza
kl. III LO

image031W dniu 15 lutego 2019 r. grupa ratowników z klas 1-3 LO wraz z opiekunami udała się do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Niemodlinie na pokazy sprzętu strażackiego i ratowniczego. Mogliśmy zobaczyć i wypróbować np. nożyce pneumatyczne, przymierzyć strój do ratownictwa lodowego, wypróbować czujniki substancji chemicznych, czujnik Geigera. Największą frajdę sprawiło rozwijanie i zwijanie węży gaśniczych. Dziękujemy bardzo Strażakom za możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach.


Jakub Dybek
Gracjan Pękalski
Zuzanna Sosnowska