logo

image003W poniedziałek 11 marca 2019 roku nasi ratownicy wzięli udział w zajęcach wyjazdowych w PWSZ w Nysie. Zajęcia prowadzili studenci III roku oraz pracownicy uczelni: dr Ireneusz Barziej i mgr Ireneusz Szafraniec. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

piJak co roku w naszej szkole początkiem marca obchodzimy Tydzień Nauk Matematycznych. Zwykle główną bohaterką była liczba π (14 marca to Światowy Dzień tej niezwykłej liczby). W tym roku miejsce szczególne przypadło jednak polskiemu matematykowi Wacławowi Sierpińskiemu  i jego magicznym figurom. Przypominamy, że rok 2019 ogłoszono ROKIEM MATEMATYKI. Na drugim pietrze można oglądać wystawę poświęconą trójkątom Sierpińskiego (wykonane różnymi technikami), dywanowi Sierpińskiego, piramidzie Sierpińskiego...

005Przewidziane są również konkursy dla uczniów naszej szkoły:

TANGRAM – 5 lekcja w czwartek (sala 47)

SUDOKU – 1 lekcja w środę (sala 45)

Zapisy u nauczycieli matematyki.

Zapraszamy na wystawę i do udziału w konkursach.

image005Dnia 6 marca 2019 roku w Szkole Podstawewej nr 1 w Niemodlinie odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha "Ocalić od zapomnienia". Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Janiak z kl. III LO oraz Dagmara Soja z kl. III b Gimnazjum. I miejsce w konkursie przyznano Karolinie Janiak za szczególną moc deklamowanego słowa oraz nienaganną dykcję.
Karolinie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

image010W związku ze stuleciem Polskiego Towarzystwa Matematycznego Senat RP ogłosił rok 2019 ROKIEM MATEMATYKI.
Z tej okazji w całej Polsce odbywać się będzie wiele imprez matematycznych uświetniających to wydarzenie. Spektakularnym wydarzeniem Jubileuszowego Roku Matematyki będzie ułożenie na Błoniach Krakowskich trójkąta Sierpińskiego, który tworzyć będzie 6561 uczniów szkół z Małopolski.
W nawiązaniu to tych wydarzeń w naszej szkole powstała wystawa, której głównym bohaterem jest polski matematyk Wacław Sierpiński i jego fantastyczne figury geometryczne... Zapraszamy na hol drugiego piętra i życzymy miłego czytania i oglądania.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w powstaniu wystawionych prac.

                                                     Joanna Jasińska