logo

List Opolskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników Administracji i Obsługi przedszkoli, szkół i placówek oświatowych oraz Pracodawców uczniów młodocianych pracowników województwa opolskiego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi
przedszkoli, szkół i placówek oświatowych,
Pracodawcy uczniów młodocianych pracowników
województwa opolskiego

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że w okresie od 12.03.2020 r do 25.03.2020 r. zostały zawieszone zajęcia dydaktyczne, wychowawcze oraz opiekuńcze w szkołach i placówkach oświatowych. W związku z nadzwyczajną sytuacją dotyczącą szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2, nie ma potrzeby codziennego przebywania nauczycieli i innych pracowników szkoły lub placówki na jej terenie. Jednocześnie przypominam, że nauczyciele i inni pracownicy pozostają w gotowości do podjęcia pracy, co oznacza, że w razie potrzeby dyrektor placówki może wezwać ich do stawienia się w miejscu pracy lub wykonywania innych zadań.

ZAWIESZONE ZAJĘCIA

W związku z wprowadzeniem działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa informujemy, że w dniach 12 - 25 marca 2020r. zawieszone zostają zajęcia w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie.


Od 16 marca 2020r. zawieszone zostają także zajęcia dla uczniów szkół branżowych, realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników.
Uczniowie branżowej szkoły I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły, realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach. (aktualizacja z dnia 13 marca 2020r. czytaj: Kuratorium Oświaty w Opolu)


W czasie zawieszenia zajęć poprzez e-dziennik uczniom przesyłane będą materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy w domu.

ksiazki bibliotekaKsiążka to nieśmiertelna część kultury, która nigdy nie umrze, a nowoczesne nośniki tylko ją wspomagają.

Umberto Eco

 

Obecnie wszyscy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, ograniczamy kontakty z innymi i przebywamy w domu. W tym czasie dobrze jest sięgnąć po lekturę. Jeżeli macie zaległości w czytaniu lektur obowiązkowych czy uzupełniających, to właśnie teraz jest odpowiedni moment na zaległą literaturę. Mimo że zamknięte są biblioteki, warto pamiętać, że książki wciąż są dostępne on-line. Nadal można korzystać z bogatych zbiorów bibliotek internetowych. Na czytelników czekają przykładowo Wolne Lektury oraz biblioteki cyfrowe.

 

#TerazCzasNaCzytanie

W tym trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest potrzeba izolacji i pozostania w domach. Fundacja TworzyMY Kraków  pragnie wesprzeć rodziców, którzy w najlepszy sposób chcą kreatywnie zająć czas swoich starszych dzieci. Dlatego proponujemy  aby  młodzież przygotowała prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym, jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do naszej Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu. 

Prosimy o ogłoszenie informacji o konkursie w Państwa dzienniku elektronicznym lub/i przesłanie jej do Rady Rodziców. Mamy nadzieję, że opracowanie zadania konkursowego sprawi, że kolejny dzień kwarantanny w domu , nie będzie spędzony przed tabletem lub telefonem.

Zadanie konkursowe brzmi:
"Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?" 
 
Jak wziąć udział w konkursie?
1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.
2. Własnoręcznie podpisać dzieło.
3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
(dostępny na stronie www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly).
4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza
5. Wysłać pracę i formularz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4.  W miarę możliwości oryginał pracy i formularza wysłać pocztą na adres Fundacji TworzyMY Kraków.


Kto może wziąć udział w konkursie?
Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności! W naszej akcji liczy się pomysł na to jak będzie wyglądał świat w 2120 roku.

Terminy:
Na prace czekamy do 30 kwietnia. 

Jakie muszą być warunki techniczne prac?
•    Prace literackie –  dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.)
i/lub
•    Prace plastyczne – dowolna forma plastyczna nieprzestrzenna, w rozmiarze max. A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)

W dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział blisko 4 000 dzieci i przeszło 1 000 szkół z całej Polski.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników dzieł literackich i plastycznych, które zostaną zamknięte w  powstającej w Krakowie Kapsule Czasu i stanowić będą  jej "Serce".Na zdjęciu poniżej mogą Państwo zobaczyć jak wyglądać będzie Ogólnopolska Kapsuła Czasu oraz obejrzeć galerię kilku wybranych dzieł akcji. 

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i  informację  gotową do publikacji na Państwa stronie internetowej lub dzienniku elektronicznym znajdą Państwo w aktywnych linkach oraz na stronie: www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.
Zachęcam również do odwiedzenia naszego profilu na Facebook, gdzie znaleźć można obszerną galerię zdjęć prac trzech dotychczasowych edycji akcji "Serce Kapsuły Czasu".


Z wyrazami szacunku,
Joanna Kowalik
Koordynator Akcji Społecznej "Serce Kapsuły Czasu"
Fundacja TworzyMY Kraków
+ 48 692 422 717

koronawirus14W dniu 28 lutego 2020 roku odbył apel informacyjny dotyczący zagrożenia koronawirusem w Polsce oraz sposobów zapobiegania zarażeniu.

Szczegółowe informacje dot. koronawirusa oraz metod zabezpieczenia przed zarażeniem można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod poniższym linkiem:
  https://gis.gov.pl/…/nowy-koronawirus-sars-cov-2-zalecenia…/