logo

01

 

W dniu 4 marca 2021 roku w naszej szkole odbyła się matura próbna z matematyki...

Zaprszamy do galerii zdjęć.

4„Pan Tadeusz” A. Mickiewicza, „Ludzie bezdomni”  S. Żeromskiego oraz wiersz „Z lat dziecięcych”  B. Leśmiana versus nasi maturzyści - to było bardzo emocjonujące i wymagające starcie.


Od dzisiaj, tj. 3 marca do 16 marca w całej Polsce trwają próbne matury z wykorzystaniem arkuszy przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Zakładają one jednorazowe zmiany, które będą obowiązywały w maju. Chęć sprawdzenia swoich sił przed głównym egzaminem zgłosili wszyscy uczniowie klasy III LO Zespołu Szkół w Niemodlinie. Egzaminy odbywają się stacjonarnie w budynku szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego.


Maturzyści zmagali się dzisiaj z wyzwaniami arkusza z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tematy wypracowań do wyboru uczniów wyglądały następująco:

  1. Jak wybory człowieka wpływają na jego życie (na podstawie fragmentu i znajomości całego „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza)?
  2. Czy sztuka może przynieść odpowiedzi na pytania o kondycję ludzką (na podstawie fragmentu „Ludzi bezdomnych” S. Żeromskiego)?
  3. Interpretacja wiersza „Z lat dziecięcych” B. Leśmiana.


Jutro czeka ich matematyka, a w piątek język angielski, natomiast w kolejnych dniach część rozszerzona z wybranych przedmiotów.


Jest nam bardzo miło, że po kilku miesiącach możemy Was zobaczyć ponownie w murach naszej szkoły i chociaż przez chwilę wymienić kilka zdań na żywo.

Trzymamy kciuki !!!

Dawid 1Dawid ma tylko 29 lat… Świat powinien stać przed nim otworem. Niestety nieszczęśliwy wypadek samochodowy jakiemu uległ Dawid podczas wykonywania swojej pracy, sprawił że ten świat się dla niego zatrzymał… W wyniku doznanych urazów zapadł w śpiączkę. Odpowiednio szybko podjęte działania doprowadziły do tego, że Dawid po 7 miesiącach wybudził się. Na ten moment potrzebna jest intensywna rehabilitacja, która wiąże się z bardzo dużymi nakładami finansowymi znacznie przekraczającymi możliwości finansowe rodziny Dawida.

Jeśli chcesz wesprzeć Dawida, możesz pomóc, przekazując 1% w swoim rocznym zeznaniu podatkowym.
Aby podarować 1% podatku należy uzupełnić w formularzu PIT numer KRS: 0000273196, a w rubryce podpisanej "cel szczegółowy” wpisać dane: DAWID ZAWISTOWSKI.

Na antenie TVP3 Opole w programie "O!polskie o poranku" swój debiut miała Nikola Pałka, uczennica klasy 2 LOP. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia!
Cały program z 2 marca można obejrzeć na stronie internetowej TVP3 Opole (od 32:25 wywiad z Nikolą): https://opole.tvp.pl/5257.../opolskie-o-poranku-2-marca-2021

wykleciChociaż obchody uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych trwają od kilku dni, to właśnie dziś, 1 marca, przypada ich najważniejszy akcent.

 W 1951 r. 1 marca wykonano wyroki śmierci na dowództwie ostatniej komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

 Od 2011 roku 1 marca obchodzimy jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 Wyklęci przez komunistyczne władze i skazani na zapomnienie, niezłomni i nieugięci w walce z sowieckim zniewoleniem, bezwzględnie zwalczani przez ówczesny komunistyczny aparat przemocy, po latach doczekali się rehabilitacji i historycznej pamięci. Na mapie województwa opolskiego takim miejscem pamięci jest m.in. Stary Grodków.

 Polecamy materiały i informacje dotyczące żołnierzy wyklętych znajdujące się na stronie IPN.

 Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Delegatury IPN w Opolu

6 lutego
• Królowe k. Głubczyc (woj. opolskie) – wspomnienie Lidii Lwow-Eberle ps. „Lala” oraz mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka” z udziałem prezesa IPN dr. Jarosława Szarka

28 lutego
• Brzeg – poświęcenie tablicy pamiątkowej pamięci sierż. Jana Sabina „Wiewiórki” w kościele pw. św. Mikołaja, z udziałem władz miasta i wojewódzkich, z ceremoniałem wojskowym 1. Pułku Saperów. Tablica docelowo zostanie umieszczona na obelisku na terenie Klubu Wojskowego w Brzegu
• Nysa, godz. 18:30 – Msza św. w bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkową na dzwonnicy

1 marca
• Opole, Malerzowice Wielkie, Stary Grodków, Barut – złożenie kwiatów w miejscach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych

1–5 marca
• audycja w Polskim Radiu Opole na podstawie więziennych wspomnień Władysława Załogowicza „Felka” czytanych przez Bartosza Morawskiego

2 marca
• VII Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych w Opolu m.in. we współpracy z Urzędem Miejskim w Opolu

Na zdjęciu pomnik żołnierzy z oddziału NSZ Kapitana Henryka Flamego ps. „Bartek” w Starym Grodkowie.