logo

„KASA ZA BOBASA” to akcja informacyjna Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, mająca na celu zwrócenie uwagi rodzicom i opiekunom, że niezgłoszenie dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego skutkuje uszczupleniem środków na leczenie w województwie opolskim.Zgłaszając dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego, wypełniasz ustawowy obowiązek i masz realny wpływ na finansowanie Twoim regionie.

Wiecej informacji na stronie opolskiego kuratorium oświaty.

KZRP 3 W naszej szkole rusza realizowany przez miasto Opole partnerski projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Kształcenie zawodowe na rynku pracy -3". 

Projekt skierowany jest do uczniów szkoł zawodowych.

Celem projektu jest rozwój kompetencji istotnych na rynku pracy oraz większe powiązanie szkolnictwa zawodowego z rynkiem pracy. Zakłada również wyposażenie uczniów szkół zawodowych w kwalifikacje, kompetencje i umiejętności, które umożliwią im funkcjonowanie i dopasowanie się na „zmiennym” rynku pracy.

image049W dniu 27 lutego 2019 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Do zawodów zgłosiło się siedem drużyn reprezentujących klasy gimnazjalne, licealne i branżowe: III a, III b, III c, III d, I LO, III LO, I BR.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, z których do półfinałów awansowały po dwa zespoły. W pierwszym półfinale klasa III b pokonała I BR 2:0, a w drugim III LO pokonała I LO 2:1. Zacięty był  mecz o trzecie miejsce, w którym klasa I BR zmierzyła się z klasą I LO. W pierwszym secie zwyciężyła klasa I BR, w drugim I LO, w trzecim klasa I BR wygrała 15:13 i w setach 2:1.                  

W finale klasa III b pokonała klasę III LO 2:0. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa III b, drugie III LO a trzecie I BR.
Zdobywcy miejsc I – III otrzymali medale ufundowane przez Radę Rodziców. Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Ryszard Donajski Katarzyna Bernacka i Gabriela Łozowicka.                   

Ryszard Donajski