logo

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza młodzież szkół średnich: ogólnokształcących i zawodowych kończących się egzaminem dojrzałości oraz studentów wyższych uczelni do wzięcia udziału w XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA ESEJ, którego temat brzmi: „Idź, biegnij, jedź: podróżowanie dla podróżowania w książkach Olgi Tokarczuk”.
Celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży esejem, jako jedną z form wypowiedzi. Esej daje możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli oraz nowatorskiego ujęcia znanego tematu.

image073

6 czerwca odbył się finał 3 edycji Konkursu dla Małuch Ratowników. Dzieci z 5 przedszkoli gminy Niemodlin rywalizowały druzynowo w zawodach z zakresu pierwszej pomocy.


Najlepsza okazała drużyna z Przedszkola nr 1 "Bajka" w Niemodlinie.

II miejsce zajęły dzieci z Przedszkola nr 2 w Niemodlinie.

III miejsce - drużyna przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach.

Wszyscy mali ratownicy otrzymali pluszowe misie. Konkurs prowadziła tegoroczna absolwentka naszego liceum Aleksandra Gatak. Zabawy ruchowo-muzyczne dla dzieci prowadzili: Dagmara Soja i Gracjan Pękalski z tegorocznymi absolwentami: Pauliną Hizą, Karoliną Janiak i Aleksandrą Gatak. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu konkursu serdecznie dziękujemy.

Katarzyna Drabik i Agnieszka Rybicka

image002Obchody święta promującego czytelnictwo mogą przybierać różne formy. W naszej Bibliotece odbyła się kolejna edycja konkursu czytelniczego REKLAMA KSIĄŻKI. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą wykonując ciekawe plakaty, zachęcające do przeczytania wybranych książek.

Jury dokonało oceny i wyłoniło najlepszych:

  • I miejsce – Aleksandra Gatak kl. 3 LO

  • II miejsce – Laura Cyran kl. 1 LO

  • III miejsce – Patrycja Białowąs kl. 3ag

    Wyróżnienia:

  • Ines Duda kl. 3 cg

  • Justyna Misztal kl. 1 LO

image013W dniu 3 czerwca 2019 roku nasi ratownicy z klasy I LO wzięli udział w impreszie z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Niemodlinie.

Zapraszamy do galerii.