logo

image001Biblioteka szkolna włącza się w uroczyste obchody 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy czytelników do zapoznania się z wystawą tematyczną, która prezentowana będzie do końca listopada.

Zapraszamy!

image02829 października uczennice z klasy 3b gimnazjum: Marta Bernacka, Maja Hrycaj, Wiktoria Kobiela i Maja Martynowicz pod opieką p. Agnieszki Tracz udały się z wizytą do zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. Zaprosiła nas grupa V – SÓWKI, z wychowawczynią Panią Anną Zemlik.
Uczennice biorą udział w kampanii czytelniczej KSIĄŻKI SIĘ CZYTA organizowanej w ramach konkursu „Co ja czytam?”.
    Dzieci wysłuchały czterech opowiadań, których bohaterami były kolejno: Kotka Ślicznotka, cyferka Jedynka, Świnka Pepa oraz Dyzio Marzyciel. Do każdej historyjki dobrane były interesujące gry i zabawy, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły.
Czytania nigdy za wiele, zwłaszcza w tak miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy za udane spotkanie.


                                        Agnieszka Tracz

image009W piątek 26 października 2018 roku w naszej szkole odbył się Finał Powiatu Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych.

W Igrzyskach Dzieci zwyciężyła drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej z Odziałem Przedszkolnym w Dębiu, drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Karola Brommera z Zimnic Wielkich.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zwyciężyła drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Karola Brommera z Zimnic Wielkich przed reprezentacją naszego gimnazjum.

Ale kwiatki - spotkanie 1
17 październik - pierwsze spotkanie uczestników projektu Ale kwiatki w Zespół Szkół.

Szkolenie z rysowania podstawowych elementów kwiatowych opolskiego wzornictwa ludowego.

Zapoznano uczestników z historią powstania zdobniczych wzorów Opolszczyzny. Każdy z uczestników projektu na podstawie otrzymanego mini podręcznika starał się powtórzyć elementy kwiatowe. Powstało dużo kompozycji, które posłużą do wydrukowania poduszek, toreb, tkanin i plakatów na warsztacie z druku techniką sitodruku.

Zajęcia prowadzili jako grupa Grafianie: Stanisława Piasecka, Małgorzata Dolak i Artur Bogucki
Projekt sfinansowano ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO 2018 oraz Samorządu Województwa Opolskiego.
Operator projektu ALE KWIATKI: Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.