logo

Noc dziadowW najbliższą sobotę 26 października 2019 roku zapraszamy na "Dziady" w wykonaniu naszych grup teatralnych w najlepszej lokalizacji dla tego typu przedstawienia - kaplicy zamku w Niemodlinie.

szukam pomocyW szkole rusza akcja „Pomagamy potrzebującym”, która ma na celu zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznym Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn św. Brata Alberta w Bielicach.

Zbieramy:

- środki czystości (mydła, szampony, pasty do zębów) i wszelką chemię gospodarczą (proszki do szorowania, proszki do prania, itp.),

- męską odzież zimową oraz buty,

- trwałą żywność (np. konserwy, kasze, makarony).

Osoby włączające się w akcję prosimy, by przyniesione rzeczy dostarczać do p. Katarzyny Drabik (sala 50) lub do biblioteki szkolnej.

image001Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji BohaterON - włącz historię, przygotowując i wysyłając kartki z zyczeniami do Powstańców Warszwskich.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

 

turniej rycerskiW dniu 12 października 2019 roku odbył się II Turniej Rycerski na Zamku w Niemodlinie. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły. Nasi uczniowie badali ciśnienie oraz wykonywali pomiar poziomu cukru we krwi, a w razie potrzeby udzielali pierwszej pomocy uczestnikom turnieju. Chętne osoby mogły również przećwiczyć podstawowe czynności ratownicze. Bardzo dziękujemy organizatorom: Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern oraz Zamek Niemodlin za możliwość uczestnictwa w tym fantastycznym wydarzeniu.

Małgorzata Dolak

zakretkiW szkole od wielu lat prowadzona jest zbiórka plastikowych zakrętek na cele charytatywne. Obecnie włączyliśmy się w zbiórkę zakrętek, których sprzedaż pomoże w finansowaniu rehabilitacji Dawida Zawistowskiego.

Dawid to mieszkaniec Niemodlina, absolwent naszego liceum a przede wszystkim bardzo sympatyczny i dobry człowiek, który w wyniku wypadku wymaga rehabilitacji. Nasza zbiórka może pomóc mu w powrocie do zdrowia.

Zamiast wyrzucić plastikową zakrętkę do kubła na śmieci – wrzuć ją proszę do pojemnika na korytarzu.

Zbieramy zakrętki po napojach, środkach chemii gospodarczej (płynach do mycia naczyń, płynach do płukania, kosmetykach) i inne.

Dawid

Jeśli masz większą ilość zakrętek  - zostaw je na portierni u pań z obsługi szkoły lub przynieś do sali numer 50.

Dziękuję, Katarzyna Drabik.