logo


Wyniki ligi matematycznej po pierwszym semestrze.

Sprawdź, które miejsce zajmujesz w dotychczasowej rywalizacji.

Przypominamy, 9 lutego mija termin oddawania 5 etapu ligi zadaniowej klas pierwszych i drugich.

 Samorząd Uczniowski informuje brać uczniowską, że od poniedziałku 17.10.2016 r. wracamy do tzw. "szczęśliwego numerka".

 Uczniowie wszystkich typów szkół zapisani na liście w dzienniku pod tym numerem nie będą tego dnia pytani- nie dotyczy zapowiedzianych sprawdzianów i kartkówek. Informacje o szczęśliwym  numerze będą wywieszane na tablicy SU (korytarz na parterze). 

Sprawdzajcie każdego dnia! Los na pewno się do Was uśmiechnie:)

Martyna Kasperska

image001W dniu 26 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole wieczór poetycki "Jesienna Zaduma".

Pobierz wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2015/2016.

Pobierz wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2015/2016.

Regulamin pracy biblioteki Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie

Pobierz

Kilka słów o egzaminie maturalnym, które powinien wiedzieć każdy maturzysta:

Ogólne informacje na temat egzaminu maturalnego

 

Certyfikat16 czerwca czteroosobowa grupa ratowników z I klasy liceum była uczestnikami „Warsztatów w zakresie udzielania pierwszej pomocy podczas wypadków drogowych oraz innych niebezpiecznych zdarzeń”.

Czwarty etap matematycznej ligi zadaniowej.

Liga matematyczna klas pierwszych etap czwarty pobierz.

Liga matematyczna klas drugich etap czwarty pobierz.

Powodzenia.

Sprawdź swój wynik w rywalizacji po trzech etapach.

makulatura

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w zbiórce makulatury. Od dnia 17.10.2016r. (poniedziałek) zapakowaną makulaturę można przynosić do biblioteki szkolnej.

Martyna Kasperska

23 sierpnia 2016r. (wtorek) - godz. 9:00

pisemna matura poprawkowa z języka angielskiego i matematyki

24 sierpnia 2016r. (środa) - godz. 9:00

ustna matura poprawkowa z języka polskiego

 

Szkolny Turniej Piłki Nożnej klas gimnazjalnych.

12.06.2015r. na boisku „Orlik” w Niemodlinie został rozegrany Turniej Piłki Nożnej klas gimnazjalnych Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Do gry zgłosiło się 8 drużyn reprezentujących następujące klasy: Ib, Ic1, Ic2, IIa, IIb, IIc, IIIa i IIIb.

Konkurs wiedzy o rybactwie9 czerwca w Zespole Szkół w Niemodlinie odbył się rejonowy etap konkursu "Wiedza o rybactwie".

Szkolny Turniej Piłki Nożnej klas gimnazjalnych.

12.06.2015r. na boisku „Orlik” w Niemodlinie został rozegrany Turniej Piłki Nożnej klas gimnazjalnych Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Do gry zgłosiło się 8 drużyn reprezentujących następujące klasy: Ib, Ic1, Ic2, IIa, IIb, IIc, IIIa i IIIb.

Mecze odbywały się w dwóch grupach, z których do półfinałów awansowały po dwa zespoły. W pierwszym półfinale Ic2 pokonała IIb 1:0, w drugim IIIb po rzutach karnych wygrała z IIa 4:2 (w regulaminowym czasie gry – 1:1). W meczu o 3 miejsce klasa IIb po rzutach karnych pokonała IIa 2:1(0:0), a w finale po dogrywce IIIb pokonała Ic2 2:1.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa IIIb, drugie Ic2 a trzecie IIb. Królem strzelców turnieju został Patryk Słodkowski z klasy IIIb, który zdobył              8 bramek.

Zdobywcy miejsc I – III otrzymali medale, a król strzelców statuetkę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Zawody zorganizował i przeprowadził Ryszard Donajski.

Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Plażowej.

W dniach 17 i 18.06.2015r. na boisku Zespołu Szkół w Niemodlinie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Plażowej. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: chłopcy LO i ZSZ, chłopcy gimnazjum i dziewczęta.  

17.06.2015r. swoje mecze rozegrali chłopcy. W kategorii LO i ZSZ wystąpiło 6 zespołów. Pierwsze miejsce zajęli Paweł Telatyński i Arkadiusz Pietras z kl. I LO, drugie Wojciech Zieliński i Bartosz Taratutaz kl. III ZSZ a trzecie Dominik Ostrowski i Krzysztof Sawicki z I LO. W kategorii gimnazjum także wystąpiło 6 drużyn, które 17.06.2015r. rozegrały mecze w grupach i półfinały.

18.06.2015r. odbyły się finały chłopców gimnazjum, gdzie ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyli Mateusz Dzikowski i Kamil Malinowski z kl. IIIb, drugie Patryk Słodkowski i Bartłomiej Pabian z kl. IIIb a trzecie Paweł Dec IIb i Filip Kalbarczyk IIa.

Także 18.06.2015r. zostały rozegrane mecze w kategorii dziewcząt, w których wystąpiło 8 drużyn. Pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Gatak i Patrycja Martynus z kl. IIa g, drugie Patrycja Rozkrut i Gabriela Mikołajczyk z kl. Ia ZSZ a trzecie Agata Dulska i Vanessa Ryndak a kl. IIc g.

Zdobywcy miejsc I – III w każdej kategorii otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.

Zawody przygotowali i prowadzili Katarzyna Bernacka i Ryszard Donajski, pomagali Anna Zdanowska i Gabriela Łozowicka.

Mistrzostwa Szkoły w Trójboju Lekkoatletycznym.

18.06.2015r. na boisku Zespołu Szkół w Niemodlinie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Trójboju Lekkoatletycznym, który składał się z biegu na 100m chłopcy i 60m dziewczęta, skoku w dal i pchnięcia kulą (5 kg chłopcy, 3 kg dziewczęta). Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach i wzięło w nich udział 12 chłopców z gimnazjum, 3 z LO i ZSZ i 7 dziewcząt. Uzyskane wyniki w poszczególnych konkurencjach zostały przeliczone na punkty według tabel wielobojowych a ich suma dała ostateczne wyniki.

W kategorii chłopców gimnazjum pierwsze miejsce zdobył Marian Olszewski z kl.IIc wynikiem 220 pkt. (100m – 14,2s, skok w dal – 4,56m, kula – 11,88m), drugie Miłosz Błoński z kl. IIIb – 183 pkt. (100m – 13,8s, skok w dal – 5,30m, kula – 7,96m) a trzecie Patryk Słodkowski z kl. IIIb– 175 pkt. (100m – 14,4s, skok w dal – 4,54m, kula –9,60m).

W kategorii chłopców LO i ZSZ pierwsze miejsce zajął Przemysław Zabłocki z kl. II LO – 256 pkt. (100m – 13,1s, skok w dal – 5,40m, kula – 10,16m), drugie Przemysław Lulewicz z kl. Ia ZSZ – 156 pkt. a trzecie Radosław Imiołek z kl. II LO – 75 pkt.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Patrycja Rozkrut z kl. Ia ZSZ – 165 pkt. (60m – 9,4s, skok w dal – 3,86m, kula – 7,06m), drugie Agata Dulska z kl. IIc g –158 pkt. (60m – 9,6s, skok w dal – 3,94m, kula – 6,96m) a trzecie Klaudia Mamczyńska z kl. IIIb g – 145 pkt. (60m – 9,3s, skok w dal – 3,59m, kula – 6,51m).

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.

Zawody przygotował i prowadził Ryszard Donajski, pomagała Gabriela Łozowicka.

Autor: Ryszard Donajski

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym wydaniem gazetki szkolnej.

Biuletyn 11

Trzeci etap matematycznej ligi zadaniowej.

Liga matematyczna klas pierwszych etap trzeci pobierz.

Liga matematyczna klas drugich etap trzeci pobierz.

Powodzenia.

image053Świadectwa, nagrody, miłe słowa, ostatnie upomnienia i .... Wakacje:)

 

Pożegnanie absolwentów gimnazjum i ZSZ tradycyjnie odbywa się w bardzo uroczystej oprawie.

Sprawozdanie finansowe Rady Rodziców za rok szkolny 2014/2015 - pobierz.

Zgodnie z § 21a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 sierpnia 2010 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych  Dz.U.nr 156, uczniowie gimnazjum biorą udział w realizacji projektu edukacyjnego.

 • Egzaminy klasyfikacyjne
 • Pożegnanie absolwentów gimnazjum i  szkoły zawodowej
 • Zakończenie roku szkolnego
 • Rada analityczna

DyplomDrużyna z Publicznego Gimnazjum ZS w Niemodlinie w składzie: Kacper Kretowicz, Kacper Ryndak i Michał Pieniacha zdobyła I miejsce w X Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Wędkarstwie Spławikowym Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w kategorii szkoły gimnazjalne.

Gratulacje!

Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem gazetki szkolnej.

Biuletyn 10

Drugi etap matematycznej ligi zadaniowej.

Liga matematyczna klas pierwszych etap pierwszy pobierz.

Liga matematyczna klas drugich etap pierwszy pobierz.

Powodzenia.

image002Dnia 17 czerwca 2016 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pracownika Zakładu  Karnego w  Nysie -  młodszego chorążego Mariusza Komara.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego realizujący program autorski „Elementy prawa w teorii i w praktyce”, którzy wcześniej w ramach zajęć z tego przedmiotu odwiedzili już biuro notariusza, gościli mecenasa Jakuba Czyczyłę  i wzięli udział jako obserwatorzy w rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Opolu.

Bezpłatne podręczniki dla uczniów klas pierwszych gimnazjum będą wydawane w terminie uzgodnionym przez wychowawcę klasy z bibliotekarzem i rodzicami. Podręczniki będą wydawane po podpisaniu przez rodzica umowy użyczenia podręczników, w obecności rodzica.

Pobierz Regulamin

Pobierz Umowę użyczenia podręczników

 

DZIEŃ PIERWSZYimage001

Dnia 27.05.2015r. (środa) jak zawsze dzielna klasa I BG razem z opiekunami: p. Małgorzatą Dolak i p. Beatą Oleksą wybrała się na 3-dniową wycieczkę do Srebrnej Góry.

Zwarci i gotowi na czekające nas przygody wyruszyliśmy spod Domu Kultury kierując się do Podziemnego Miasta Osówka.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnieniaDnia 29 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły: Anna Muzia, Wiktoria Łazarz, Izabela Kubów, Dawid Kuratnik i Radosław Imiołek, pod opieką p. I. Matury-Pacholik,

Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem gazetki szkolnej.

Biuletyn 9

Uwaga!

Ruszyła matematyczna liga zadaniowa.

Liga matematyczna klas pierwszych etap pierwszy pobierz.

Liga matematyczna klas drugich etap pierwszy pobierz.

Liga matematyczna klas trzecich etap pierwszy pobierz.

Powodzenia!

17.06.2016r. na boisku „Orlik” w Niemodlinie został rozegrany Turniej Piłki Nożnej klas gimnazjalnych Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Do gry zgłosiło się 8 drużyn reprezentujących następujące klasy: Ib, Ic, Id, IIb, IIc, IIIa, IIIb i IIIc.

image00524 września na hali widowiskowej w Niemodlinie odbył się coroczny Dzień Pierwszaka, zorganizowany przez  wychowawców dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół w Niemodlinie.

image003Grupa humanistów z klasy I LO w składzie: Maximilian Rzychak, Ania Dębińska, Adam Sawicki, Monika Sobota, Daria Szklarska miała możliwość uczestniczenia w prawdziwej rozprawie sądowej, która odbyła się w dniu 29.05.2015 w Sądzie Okręgowym w Opolu.

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE)Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą, prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce.

Podręczniki do klasy PIERWSZEJ GIMNAZJUM zakupuje szkoła z dotacji celowej

 

Pobierz wykaz podręczników do:

Gimnazjum

Liceum Ogólnokształcącego

Zasadniczej Szkoły Zawodowej

Wykaz zajęć pozalekcyjnych

Zespół Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie 2018/2019

POBIERZ

Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem gazetki szkolnej.

Biuletyn 8

W dniach 14, 15 i 16.06.2016 r. na boisku Zespołu Szkół w Niemodlinie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Plażowej.

Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: dziewczęta, chłopcy LO i ZSZ i chłopcy gimnazjum.

Siódmy etap ligi matematycznej dla klas pierwszych gimnazjum - pobierz

Szósty etap ligi matematycznej dla klas drugich i trzecich gimnazjum - pobierz

 

zolta kartka2

 

Zgodnie z § 21a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 sierpnia 2010 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych  Dz.U.nr 156, uczniowie gimnazjum biorą udział w realizacji projektu edukacyjnego.

Dzień DzieckaNa szkolnych błoniach wszystkie starsze i młodsze dzieci z Chrobrego świętowały Dzień Dziecka. Był piknik, grill, muzyka i sportowa rywalizacja.

Autor: EW

Zespół Szkół w Niemodlinie rozpoczął rekrutację do liceum ogólnokształcącego i zasadniczej szkoły zawodowej w elektronicznym systemie

www.opolskie.edu.com.pl

 

Uczniowie gimnazjum, którzy będą składać wnioski o przyjęcie do naszej szkoły mogą korzystać z pomocy przy logowaniu i wypełnianiu formularza w Punkcie Rekrutacji, zorganizowanym w bibliotece szkolnej. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 14:30. Dodatkowo w dniu 26 maja w Punkcie będzie pełniony dyżur popołudniowy od godziny 16:00 do 17:00.

Zapraszamy!

 

Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem gazetki szkolnej.

Biuletyn 7

14.06.2016 r. na boisku Zespołu Szkół w Niemodlinie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Trójboju Lekkoatletycznym, który składał się z biegu na 100m chłopcy i 60m dziewczęta, skoku w dal i pchnięcia kulą. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach:

 • chłopców do 16 lat,
 • chłopców powyżej 16 lat 
 • dziewcząt.

Piąty etap ligi matematycznej dla klas pierwszych gimnazjum - pobierz

Piąty etap ligi matematycznej dla klas drugich gimnazjum - pobierz

Piąty etap ligi matematycznej dla klas trzecich gimnazjum - pobierz

Bezpłatne podręczniki dla uczniów klas pierwszych gimnazjum będą wydawane w terminie uzgodnionym przez wychowawcę klasy z bibliotekarzem i rodzicami. Podręczniki będą wydawane po podpisaniu przez rodzica umowy użyczenia podręczników, w obecności rodzica.

Pobierz Regulamin

Pobierz Umowę użyczenia podręczników

Spotkanie z przedstawicielami UKS13 maja uczniowie klas licealnych Zespołu Szkół w Niemodlinie spotkali się z rzecznikiem Urzędu Kontroli Skarbowej, panią Agnieszką Derkacz.

Krwawe soboty w RCKiKAutor: RCKiK w Opolu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zaprasza honorowych krwiodawców do oddawania krwi w wyznaczone wolne soboty. Szczegóły na plakacie.

Sala Osoby odpowiedzialne
2 J. Pander + T. Śnieżek
4 M. Dolak
16 A.Budnik
17 G.Łozowicka + IIBR
21 M. Bartoszewska + IIICG
23 D. Kożuch
24 A.Lelek + D. Moździerska + E. Woźniak
25 D.Moździerska + IBR
27 J.Leskowicz + ILO
28 E.Skura – Prajel + IIIDG
29 A.Rybicka + IIILO
30 K.Siomka
31 B.Oleksa + A. Lelek
39 A.Buczek + IIIAG
41 I.Matura – Pacholik + IILO
43 K. Bernacka + IIIZ
45 J. Jasińska
47 G. Janusz
48 B.Oleksa + IIIBG
50 K.Drabik
51 K.Wesoła
pokój nauczycielski T.Śnieżek
sprzęt muzyczny T.Wajda
Sztandar E.Skura - Prajel
Biblioteka A.Tracz, A.Lelek
Ubezpieczenia A.Lelek
sala gimnastyczna, sala 3, siłownia nauczyciele wychowania fizycznego (cały zespół)

CertyfikatW czwartek, 16 czerwca 2016 reprezentanci klasy Ratownictwa Medycznego byli na IV Warsztatach Ratowniczych w siedzibie Straży Pożarnej, przy ulicy Budowlanych w Opolu.

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami z życia naszej szkoły.

Biuletyn 5

Szósty etap ligi matematycznej dla klas pierwszych gimnazjum - pobierz

Szósty etap ligi matematycznej dla klas drugich gimnazjum - pobierz

Szósty etap ligi matematycznej dla klas trzecich gimnazjum - pobierz

Matura 2015Matura na finiszu.

Zakończyły się egzaminy pisemne, rozpoczęły się natomiast egzaminy ustne.

Para może więcej - konkurs matematycznyAutor: Elżbieta Piętka

Relacja z konkursu matematycznego dla gimnazjalistów.

24.08.2015r. (poniedziałek)

900 - sala 47

MATEMATYKA , FIZYKA

25.08.2015r. (wtorek)

900 - sala 4

JĘZYK NIEMIECKI , HISTORIA, JĘZYK ANGIELSKI

26.08.2015r.(środa)

900 – sala 29

CHEMIA 

Harmonogram spotkań z rodzicami

DATA

GODZINA

UWAGI

11.09.2018r.

 

1600

 

 

Spotkanie organizacyjne:

Na początku spotkanie na sali gimnastycznej!

·         we wszystkich  klasach: regulamin oceniania, wymagania programowe, informacja o kołach zainteresowań, zajęciach dodatkowych, pracy pedagoga, uzupełnienie klasowych rad rodziców, informacja o ubezpieczeniach, zebranie istotnych informacji o dzieciach wymagających szczególnej troski medycznej, sprawy związane z pomocą psychologiczno – pedagogiczną, informacja o obiadach;

·         w klasach pierwszych:  wybór klasowych rad rodziców, ubezpieczenie, sprawy bieżące, zebranie w klasach gimnazjalnych oświadczeń pisemnych rodziców w sprawie podręczników (pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń lub zgub)

·         w klasach ostatnich i drugich: informacja o egzaminach zewnętrznych

13.11.2018r.

1600

Zebranie informacyjne

08.01.2019r.

1600

„Otwarte drzwi” – informacja o ocenach na pierwsze półrocze

26.03.2019r.

1600

„Otwarte drzwi” dla klasy IIILO + zebranie informacyjne dla pozostałych klas

21.05.2019r.

1600

„Otwarte drzwi” – informacja o ocenach rocznych

Ewentualne spotkania doraźne według potrzeb po uzgodnieniu terminu

DATA

GODZINA

UWAGI

11.09.2018r.

 

1600

 

 

Spotkanie organizacyjne:

Na początku spotkanie na sali gimnastycznej!

·         we wszystkich  klasach: regulamin oceniania, wymagania programowe, informacja o kołach zainteresowań, zajęciach dodatkowych, pracy pedagoga,                 uzupełnienie klasowych rad rodziców, informacja o ubezpieczeniach, zebranie istotnych informacji o dzieciach wymagających szczególnej troski medycznej, sprawy związane z pomocą psychologiczno – pedagogiczną, informacja o obiadach;

·         w klasach pierwszych:  wybór klasowych rad rodziców, ubezpieczenie, sprawy bieżące, zebranie w klasach IG oświadczeń pisemnych rodziców w sprawie podręczników (pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń lub zgub)

·         w klasach ostatnich i drugich: informacja o egzaminach zewnętrznych

 

13.11.2018r.

1600

Zebranie informacyjne

08.01.2019r.

1600

„Otwarte drzwi” – informacja o ocenach na pierwsze półrocze

26.03.2019r.

1600

„Otwarte drzwi” dla klasy IIILO + zebranie informacyjne dla pozostałych klas

21.05.2019r.

1600

„Otwarte drzwi” – informacja o ocenach rocznych

Ewentualne spotkania doraźne według potrzeb po uzgodnieniu terminu

10 czerwca ratownicy z klas 1 i 2 liceum mieli swój Egzamin Ratowniczy. Część teoretyczną (przygotowaną przez COR PWSZ w Nysie) pisali końcem maja, zaś część praktyczną odbyli w czerwcu. W tym roku egzamin praktyczny składał się z 5 scenek przygotowanych przez studentów z Nysy, a każda z grup losowała tylko jedną z nich. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Egzamin wypadł bardzo dobrze.

Katarzyna Drabik

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami z życia naszej szkoły.

Biuletyn 4

Czwarty etap ligi matematycznej dla klas pierwszych gimnazjum - pobierz

Czwarty etap ligi matematycznej dla klas drugich gimnazjum - pobierz

Czwarty etap ligi matematycznej dla klas trzecich gimnazjum - pobierz

Dzień otwarty w Chrobrym14 maja Zespół Szkół w Niemodlinie gościł uczniów klas trzecich gimnazjum z Graczy i Tułowic.

Konkurs Wymowy Angielskiej w OpoluW kwietniu 2015 r. odbył się finał  XII edycji  Wojewódzkiego Konkursu Wymowy Angielskiej (English Pronunciation Contest) organizowanego przez Społeczne Językowe Liceum Ogólnokształcące im. Alberta Einsteina w Opolu.

Podręczniki do klasy PIERWSZEJ GIMNAZJUM zakupuje szkoła z dotacji celowej

 

Pobierz wykaz podręczników do:

Gimnazjum

Liceum Ogólnokształcącego

Zasadniczej Szkoły Zawodowej

Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem gazetki szkolnej.

Biuletyn 6

Biwak2 - 3 czerwca byliśmy na biwaku w Skarbiszowicach. Wśród atrakcji były m.in. nocne oglądanie filmów i grill (z racji deszczu - pod dachem), różne gry zarówno na boisku jak i w budynku świetlicy wiejskiej. Jeden z uczestników postanowił spacerować z psem Pani Kożuch po scenie w Stodole Koncertowej, co zakończyło się kontuzją psa.

Trzeci etap ligi matematycznej dla klas pierwszych gimnazjum - pobierz

Trzeci  etap ligi matematycznej dla klas drugich gimnazjum - pobierz

Trzeci etap ligi matematycznej dla klas trzecich gimnazjum - pobierz

Dnij Języków ObcychZespół nauczycieli językowców przygotował szkolne obchody Dni Języków Obcych, w czasie których odbywały się prezentacje multimedialne, quizy wiedzy i scenki kabaretowe.

Ratownicy z Chrobrego szkolą młodszych kolegów ze szkoły podstawowej.Ratownicy z Chrobrego szkolą młodszych kolegów ze szkoły podstawowej.

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami z życia naszej szkoły.

Biuletyn 3

Pierwszy etap ligi matematycznej dla klas pierwszych gimnazjum - pobierz

Pierwszy etap ligi matematycznej dla klas drugich gimnazjum - pobierz

Pierwszy etap ligi matematycznej dla klas trzecich gimnazjum - pobierz

Konkurs o ekologii i ochronie środowiskaW dniu 4 maja 2015 w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu o ekologii i ochronie środowiska.

Program stypendialny dla maturzystówProgram stypendiów pomostowych 2015/2016.

Drogi maturzysto!

Tak kibicujemy:)

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami z życia naszej szkoły.

Biuletyn nr 1

 

Drugi etap ligi matematycznej dla klas pierwszych gimnazjum - pobierz

Drugi etap ligi matematycznej dla klas drugich gimnazjum - pobierz

Drugi etap ligi matematycznej dla klas trzecich gimnazjum - pobierz

"Reklama książki" Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) w Bibliotece Szkolnej odbyła się kolejna edycja konkursu czytelniczego „Reklama książki”. Młodzież zaprezentowała ciekawe tytuły z literatury młodzieżowej, po które warto sięgnąć.

Podziękowanie dla ZS w NiemodliniePracownicy i mieszkańcy Domu Matki i Dziecka w Opolu składają serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w zbiórkę darów i pieniędzy na potrzeby placówki. Inicjatorką akcji pomocowej była pani Tatiana Śnieżek.

Rekrutacja terminarz2019

Dyrektor Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie składa  bardzo serdeczne podziękowania dla Wszystkich Osób, które przyczyniły się do sfinalizowania odbywających się 10 i 11 czerwca 2016 r. uroczystości 70-lecia istnienia Naszej Szkoły.

Dziękuję:
              Komitetowi Organizacyjnemu Obchodów Jubileuszu
              Sponsorom
              Nauczycielom
              Uczniom.

Szczególne podziękowania kieruję do Absolwentów Naszej Szkoły. To dzięki Waszej obecności czuliśmy znaczący sens szkolnej wspólnoty,  wspomnienia ożyły,  bo przecież spotkania i rozmowy powstrzymują zacierające się w pamięci słowa, gesty, obrazy...

Do zobaczenia!
        
       

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami z życia naszej szkoły.

Biuletyn nr 2

Przebaczyć tak, zapomnieć nieW dniu28 kwietnia 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Niemodlinie zaprezentowali uroczysty apel z okazji „KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ”.

Wielkanocny Konkurs SzachowyW dniu 28 marca 2015 roku odbył się w Gimnazjum w Graczach XII Wielkanocny Konkurs Szachowy. W Turnieju wzięło udział 21 uczestników w dwóch kategoriach

image007Dnia 14 czerwca 2016 r. w Bibliotece Szkolnej gościliśmy dzieci z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. Odwiedziła nas grupa IV – TYGRYSKI, pod opieką p. Elżbiety Pijet-Leszczyńskiej i p. Lilianny Milińskiej.

Dzieci z dużym zaciekawieniem zwiedziły bibliotekę, tym bardziej, że część z nich po raz pierwszy miała okazję być w takim miejscu. Przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania wiersza Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, a następnie wykonały prace plastyczne związane z utworem.

Na zakończenie spotkania Tygryski utworzyły wesoły pociąg krążący między bibliotecznymi regałami.

Pożegnanie absolwentów LO - 2015Relacja z uroczystej gali Medale Chrobrego 2015

 

Gimnazjada w szachach drużynowychW dniu 27 marca 2015 roku odbył się w Opolu Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Drogi Absolwencie,

jesteś zainteresowany podjęciem nauki w  Branżowej Szkole I Stopnia?

Sprawdź w jakich zawodach możesz się kształcić.

zawody SB 1zawody SB 2

Za nami dwa dni spotkań z dawnymi znajomymi, nauczycielami... szkołą. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 11 czerwca 2016

Egzamin gimnazjalny 201521 - 23 kwietnia 2015 nasi uczniowie pisali egzamin gimnazjalny.

Zobacz arkusze egzaminacyjne z odpowiedziami

Wiktoria GrudniokUczennica klasy 3 b naszego gimnazjum Wiktoria Grudniok zajęła III miejsce w VII Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej YOU CAN SING w Brzegu.

Możliwe ścieżki kształcenia.


Poniższy schemat dotyczy absolwentów gimnazjum od 1 września 2017r., 1 września 2018r., 1 września 2019r.

schemat gimnazjum
Poniższy schemat dotyczy absolwentów szkoły podstawowej od 1 września 2019r.

schemat SP

MENMinisterstwo Edukacji Narodowej zaprasza uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju do udziału w naborze do powstającej przy ministerstwie Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Zgłoszenia od młodych osób zainteresowanych tą propozycją przyjmowane będą do 30 czerwca 2016 r.

czytaj więcej na stronach MEN

Dyplom Karoliny JaniakW tym roku szkolnym uczennica klasy II b naszego gimnazjum - Karolina Janiak - regularnie zajmuje wysokie miejsca w konkursach recytatorskich. 31 marca otrzymała

Uczennica klasy III b gimnazjum Zespołu Szkół w Niemodlinie - Wiktoria Grudniok - zajęła II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenek Czesława Niemena Korfantów 2015.

Wiktoria GrudniokGratulacje!

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty,

za nami ponad rok wytężonej pracy. Obecnie wkraczamy w nowy etap, jakim jest wprowadzanie reformy edukacji. Chcemy być blisko Państwa i wspierać w procesie tworzenia właściwych warunków, do pełnego rozwoju dzieci i młodzieży w polskich szkołach.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem skierowanym do Państwa, a także o zapoznanie rodziców z Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym informuję o najważniejszych zmianach związanych z reformą edukacji. Proszę, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i przekazany im na najbliższych zebraniach.

Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:

·         tel. 22 34 74 141 – struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,

·         tel. 22 34 74 792 – podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,

·         tel. 22 34 74 458 – przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.

Zachęcam także do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

Mix matematyczny

31 maja 2016 roku w naszej  szkole odbył się Mix Matematyczny dla uczniów  piątych  i  szóstych  klas  szkoły podstawowej. W konkursie  rywalizowała młodzież ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Niemodlinie,  Szkoły Podstawowej w Graczach  i  Szkoły Podstawowej w Rogach.

Ogólnopolskie Wybory KsiążekBiblioteka szkolna we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną wzięła udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek organizowanych przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.

Kandydatki na żonęAutor: foto M. Krzyżanowski OK Niemodlin, tekst Monika Sobota kl.I LO

Relacja ze spektaklu w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.

logo

"Jakie sposoby ochrony prywatności polecasz swojemu dziecku? Do czego służy TOR? Co fajnego możecie robić razem z dzieckiem w sieci?
Sprawdź, czy jesteś przewodnikiem po internecie dla swojego dziecka i czy znasz zasady bezpiecznego korzystania z internetu

"

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu i reagowania na zagrożenia przygotowanymi w ramach projektu Bądż bezpieczny w sieci. Materiały opracowane specjalnie dla rodziców i opiekunów dostępne są na stronie http://cybernauci.edu.pl/

 

 

Wielki Konkurs OrtograficznyFinał XVI Wielkiego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Starosty Opolskiego i Burmistrza Niemodlina.

Finał Powiatowy GimnazjadyW dniu 19 lutego 2015 roku odbył się w naszej szkole Finał powiatowy Gimnazjady w szachach drużynowych. W finale wzięły udział 3 drużyny: oprócz naszej szkoły były to

Dnia 19.05.2016 r. (czwartek) pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę klasową do Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze. W wycieczce brali udział głównie uczniowie klasy 3b gimnazjum.

Wyjechaliśmy spod Domu Kultury o godzinie 8:00. Podróż trwała 3 godziny. Po dotarciu na miejsce pierwsze wrażenie było cudowne. Zapowiadało się, że doświadczymy wielu wrażeń. I nie zawiedliśmy się. Staraliśmy się skorzystać ze wszystkich atrakcji, które oferował park rozrywki. Każda z nich była wyzwaniem i zapewniała mnóstwo adrenaliny. Mogliśmy również podziwiać ciekawą stylistykę strefy młodzieżowej, która nawiązywała do kultury antycznej  Majów i Azteków. Największym uznaniem wśród młodzieży cieszyło się "Koło Azteków".

Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy późnym popołudniem do cichego i spokojnego Niemodlina.

Hanna Zdanowska

Konkurs na reklamę książkiNasza szkolna biblioteka zaprasza wszystkich uczniów do kolejnej edycji konkursu na reklamę książki.

Miłość jest wśród nasOd jedenastu lat z okazji święta zakochanych Ośrodek Kultury w Niemodlinie organizuje konkurs recytatorski.

Poprawa matury odbędzie się 22 sierpnia 2017r o godz. 9:00

22.08.2017r. o godzinie 9.00

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 sierpnia 2010 roku, zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych.

 1. Uczniowie gimnazjum biorą udział w realizacji projektu edukacyjnego. 
 2. Projekt edukacyjny jest zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod.\
 3. Zakres tematyczny projektu edukacyjnego może dotyczyć wybranych treści nauczania określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów lub wykraczać poza te treści.

Projekty edukacyjne realizowane w gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017:

Konkurs matematyczny dla szóstoklasistówAutor: Elżbieta Piętka

13 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas szóstych. Wzięło w nim udział łącznie 17 uczniów z Niemodlina i Graczy.

Autor: Monika Sobota, klasa I LO

1 lutego 2015 r. w  Ośrodku Kultury w Niemodlinie odbyła się projekcja filmu o Czesławie Niemenie pt. Sen o Warszawie w reżyserii Krzysztofa Magowskiego.

Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza w dniach od 12 do 30 września br. nabór wniosków do programu stypendialnego Wspieramy najlepszych, realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.5 RPO WO 2014-2020.

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie/ uczennice, którzy/re:

 • w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali średnią z wszystkie ocen nie niższą niż 4,80;
 • w roku szkolnym 2015/2016 z trzech wybranych przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych, języków obcych lub przedsiębiorczości uzyskali średnią nie niższa niż 4,60;
 • pochodzą z rodzin, których przeciętny miesięczny dochód uzyskany w roku 2015 na jednego członka rodziny nie przekracza 2 022,00 zł netto (w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne 2 292,00 zł netto) – świadczenia w ramach programu Rodzina 500+ nie wlicza się do dochodu.

Konkurs Wiedzy KonsumenckiejGrupa licealistów z Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie, wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Konsumenckiej.

Konsumenci to my wszyscy”

John F. Kennedy

Autor: EW, na podstawie informacji otrzymanej z GSW

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wystawę fotografii Marka Szyryka.

MojeStypendium

Szanowni Państwo,

Fun

dacja Dobra Sieć od 8 lat stara się, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl

Informujemy o wszystkich programach stypendialnych, w tym  oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy.

OFERTA DLA DOROSŁYCH


W Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie prowadzony jest nabór na rok szkolny 2017/2018 do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych


Nauka odbywać się będzie w trybie zaocznym-weekendowym, w  piątki (godziny popołudniowe) i  w soboty.

 

O przyjęcie do Liceum dla Dorosłych ubiegać się mogą pełnoletni: absolwenci 8-klasowej szkoły podstawowej, absolwenci gimnazjum, absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej.


Więcej informacjiw sekretariacie szkoły pod numerem tel. 774606222

Pobierz: Podanie o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI

ROK SZKOLNY 2016/2017

 
Data Godzina Uwagi

13.09.2016r.

16:00

Spotkanie organizacyjne:
Na początku spotkanie na sali gimnastycznej!
 • we wszystkich  klasach: regulamin oceniania, wymagania programowe, informacja o kołach zainteresowań, zajęciach dodatkowych, pracy pedagoga, uzupełnienie klasowych rad rodziców, informacja o ubezpieczeniach, zebranie istotnych informacji o dzieciach wymagających szczególnej troski medycznej, sprawy związane z pomocą psychologiczno – pedagogiczną, informacja o obiadach;
 • w klasach pierwszych:  wybór klasowych rad rodziców, ubezpieczenie, sprawy bieżące, zebranie w klasach Igi IIG oświadczeń pisemnych rodziców w sprawie podręczników (pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń lub zgub)
 • w klasach ostatnich i drugich: informacja o egzaminach zewnętrznych
     
 08.11.2016r.  16:00  Zebranie informacyjne
 20.12.2016r.  16:00  „Otwarte drzwi” – informacja o ocenach na pierwsze półrocze
 24.01.2017r.  16:00  Spotkanie podsumowujące I półrocze
 28.03.2017r.  16:00  „Otwarte drzwi” dla klasy IIILO + zebranie informacyjne dla pozostałych klas
 23.05.2017r.  16:00  „Otwarte drzwi” – informacja o ocenach rocznych

Ewentualne spotkania doraźne według potrzeb po uzgodnieniu terminu

Lekcja z pracownikami Urzędu Statystycznego18 maja 2016 roku, uczniowie klasy I i II LO wzięli udział w lekcji przedsiębiorczości z pracownikami Urzędu Statystycznego w Opolu.
 Podczas  spotkania, licealiści dowiedzieli się jak wygląda system statystyki publicznej (Europejski System Statystyczny), skąd pozyskuje się dane statystyczne, co to są dane przeliczone, bezwzględne i w jaki sposób są one przedstawiane oraz na czym polega metodyka BAEL.
Uczniowie mogli także zapoznać się z aktualnymi  danymi statystycznymi dotyczącymi między innymi  ruchów naturalnych ludności w województwie opolskim i w Unii Europejskiej,  rynku pracy w krajach Unii oraz rynku pracy w powiatach województwa opolskiego  z uwzględnieniem  bardziej szczegółowych danych dla miasta i gminy Niemodlin.

D. Moździerska

Mistrzostwa Szkoły w SzachachW dniu 17 lutego 2015 roku odbył się finał Mistrzostw Szkoły w Szachach. Finał poprzedziły rozegrane w dniach 10 i 11 lutego eliminacje. W rozgrywkach wzięło udział 45 uczniów Zespołu Szkół (w tym 4 dziewczęta), w tym: 31 z gimnazjum, 9 z LO i 5 z ZSZ.

kapital ludzkiInformacje o przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie zapytania o cenę na wykonanie zamówienia pod nazwą;Usługa wykonania

Szanowni Państwo, 

jako koordynator projektu Strefa Młodzieży we wrocławskiej Filii Uniwersytetu SWPS serdecznie zachęcam do udziału w programie stypendialnym Głowa się rusza", w którym do zdobycia jest stypendium o równowartości opłaty rekrutacyjnej i czesnego za pierwszy rok studiółw na kierunku grafika we wrocławskiej Filii Uniwersytetu SWPS.  

Szczegółowe informacje: www.swps.pl/stypendiumgrafika

 

Zapraszam również na Dni z Kierunkami i Drzwi Otwarte -€“ czyli wydarzenia dające okazję poznania bliżej specyfiki uczelni, danego kierunku studiów oraz atmosfery studiowania. W programie przewidujemy otwarte warsztaty, wykłady, zwiedzanie uczelni, spotkania z wykładowcami i studentami oraz informacje o kierunkach.

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach organizowanych na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu dostę™pne są… na stronie:  www.swps.pl/wroclaw

NFORMACJE OGÓLNE

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 będzie się odbywała w systemie elektronicznym.
www.opolskie.edu.com.pl


Dla uczniów składających dokumenty do Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie, od 29 maja 2017r. uruchomiony będzie

punkt rekrutacyjny w Bibliotece szkolnej
otwarty codziennie od godz. 800 do godz. 1500, we wtorki do godz. 1700

Potrzebujesz pomocy?  Przyjdź, pomożemy w  założeniu konta,   wygenerowaniu elektronicznej wersji podania, wydrukujemy podanie. 


Rekrutacja uczniów do Szkoły Branżowej I Stopnia odbywać się będzie na podstawie: punktacji z 4 przedmiotów szkolnych, wyników z egzaminu gimnazjalnego oraz zaświadczenia od pracodawcy o przyjęciu na praktyczną naukę zawodu od 1.09.2017 r.

 

OFERTA EDUKACYJNA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018  planowane są klasy wielozawodowe z językami do wyboru:


klasa I A - język angielski
klasa I B - język niemiecki

 

Przedmioty punktowane przy rekrutacji:

Dla kandydatów do klasy I A i klasy I B : język polski, matematyka, j.obcy i do wyboru geografia lub WOS


Uczniowie mogą skorzystać z pomocy szkoły w wyszukaniu pracodawcy i załatwieniu formalności, związanych z praktyczną nauką zawodu.
Pomocy udziela p. Tomasz Wajda - pedagog szkolny i opiekun praktyk zawodowych kontakt tel. 77 4 606 222 (w godz. 8:00 - 13:00)

Pobierz: Podanie o przyjęcie do Szkoły Branżowej I stopnia

 

 

TERMINARZ REKRUTACJI DO SZKOŁY BRANŻOWEJ I STOPNIA

1. Składanie wniosków do szkoły ponadgimnazjalnej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków w postępowaniu rekrutacyjnym

od 29 maja
do 23 czerwca 2017r.

do godziny 15:00

2.

Składanie przez absolwentów gimnazjum  świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego
i innych wymaganych dokumentów

 

od 23 czerwca do 27 czerwca 2017r.
3.

Podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i listę kandydatów niezakwalifikowanych
do szkoły

 

10 lipca 2017r.

godz. 12:00

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum, zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego i innych wymaganych dokumentów, o ile nie zostały one złożone wcześniej

 

  10 lipca do
13 lipca 2017r.

do godz. 12:00

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez  komisję rekrutacyjną  listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły

 

 14 lipca 2017r.

godz. 14:00

6. Postępowanie uzupełniające od 15 lipca
do
28 sierpnia 2017r.

image00121 maja 2016 roku na Kanale Ulgi w Opolu odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Wędkarstwie Spławikowym. W zawodach wzięło udział 78 zawodników, którzy reprezentowali 28 gimnazjów z naszego województwa. Drużyna naszego gimnazjum w składzie:

Wiktoria Gajewska II B G

Marcel Koryzma I A G

Bartosz Kamaryk I B G

zajęła 4. miejsce. Indywidulanie Marcel Koryzma zajął 9 miejsce, a Bartosz Kamaryk 14.

Opiekun: mgr Małgorzata Dawidziak

Rok szkolny 2015-2016

Humaniści z wizytą w redakcji niemodlińskiej gazety.Humaniści z wizytą w redakcji niemodlińskiej gazety.

ŚwiatłoMłodzieżowa Grupa Teatralna Ośrodka Kultury w Niemodlinie, w skład której wchodzą uczniowie gimnazjum i liceum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie

28.08.2017r. godzina 9:00  sala 45 – matematyka i fizyka

29.08.2017r. godzina 9:00 sala 50 – język niemiecki  i chemia

30.08.2017r. godzina 9:00 sala 17 – język angielski

NFORMACJE OGÓLNE

 

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 będzie się odbywała w systemie elektronicznym.
www.opolskie.edu.com.pl


Dla uczniów składających dokumenty do liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w  Niemodlinie od 29 maja 2017r. uruchomiony będzie

punkt rekrutacyjny w Bibliotece szkolnej
otwarty codziennie od godz. 800 do godz. 1500, we wtorki do godz. 1700

Potrzebujesz pomocy?  Przyjdź, pomożemy w  założeniu konta,   wygenerowaniu elektronicznej wersji podania, wydrukujemy podanie. 

 

OFERTA EDUKACYJNA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018:


W roku szkolnym 2017/2018 proponujemy następujące klasy:


klasa A – RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
innowacja „Ratownik Chrobry – sprawny i dobry” realizowana we współpracy z PWSZ w Nysie.


Przewidywane rozszerzenia z języka angielskiego, biologii i chemii
Dodatkowe zajęcia teoretyczne i praktyczne z ratownictwa prowadzone przez studentów
i pracowników PWSZ w Nysie, pracowników Straży Pożarnej, nauka pływania z elementami ratownictwa, dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego i biologii.

 

klasa B – JĘZYKOWO-BIZNESOWA Z WYBRANYMI ELEMENTAMI PRAWA
innowacja „ English Through The World Of Business”     NOWOŚĆ!!!


Przewidywane rozszerzenia z języka angielskiego, geografii i historii
Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego z elementami Business English, podstaw przedsiębiorczości i elementów prawa.

 

Przedmioty punktowane przy rekrutacji:

Dla kandydatów do klasy I A: język polski, matematyka, biologia i do wyboru chemia lub EDB
Dla kandydatów do klasy I B: język polski, matematyka, język obcy i do wyboru geografia lub historia


Uczniowie są przyjmowani do wybranego oddziału danej szkoły w kolejności zgodnej z sumą punktów do wyczerpania planowanego limitu miejsc.
Kandydat umieszczony na liście przyjętych do danej szkoły potwierdza w terminie od 10 lipca do 13 lipca 2017r.  wolę podjęcia nauki w szkole składając oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, o ile nie dostarczył wcześniej oryginałów dokumentów.

Pobierz: Podanie o przyjęcie do LO

 

 

TERMINARZ REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

1. Składanie wniosków do szkoły ponadgimnazjalnej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków w postępowaniu rekrutacyjnym

od 29 maja
do 23 czerwca 2017r.

do godziny 15:00

2.

Składanie przez absolwentów gimnazjum  świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego
i innych wymaganych dokumentów

 

od 23 czerwca do 27 czerwca 2017r.
3.

Podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i listę kandydatów niezakwalifikowanych
do szkoły

 

10 lipca 2017r.

godz. 12:00

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum, zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego i innych wymaganych dokumentów, o ile nie zostały one złożone wcześniej

 

  10 lipca do
13 lipca 2017r.

do godz. 12:00

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez  komisję rekrutacyjną  listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły

 

 14 lipca 2017r.

godz. 14:00

6. Postępowanie uzupełniające od 15 lipca
do
28 sierpnia 2017r.

image00123 kwietnia 2016 roku na rzece Ścinawie odbyły się Gminne Zawody Spławikowe. Organizatowrem był Oddział PZW w Niemodlinie i Publiczne Gimnazjum w Graczach. Reprezentanci naszego gimnazjum zajęli I miejsce drużynowo.

 

 

 

I. Temat:  Moja mała ojczyzna.
Realizatorzy projektu: uczniowie klasy II a gimnazjum.
Opiekunowie:

 1. Violetta Szczyrk - j.polski, l. wychowawcza
 2. Beata Oleksa - geografia
 3. Maria Dawidziak - zajęcia artystyczne

               Przewidywany termin realizacji: II półrocze 2015/2016

Walentynki 2015Wyniki konkursu na Walentego i Walentynkę 2015.

Gwałtu, co się dziejeW niedzielne popołudnie 28 grudnia br. w Ośrodku Kultury w Niemodlinie miał miejsce spektakl teatralny "Gwałtu, co się dzieje" w wykonaniu

konkursZrób zdjęcie swojego ulubionego miejsca w plenerze (w górach, na szlaku, w lesie). W miejscu, w którym czujesz się jak u siebie.

Zamieść zdjęcie na stronie facebook.com/sklep8apl (nasz Fanpage) i koniecznie dodaj hasztagi #misietupodoba oraz #8apl

Polub nas na facebooku aby śledzić wyniki konkursu. Co tydzień wybierzemy jednego autora zdjęcia a 11 sierpnia ogłosimy głównego zwycięzcę konkursu.

Konkurs trwa od 8 maja do 8 sierpnia 2017r. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją zasad regulaminu. Regulamin konkursu do pobrania w pliku PDF.

Zgarnij Nagrody

W każdym tygodniu od 8 maja do 8 sierpnia (14 tygodni) wybierzemy jedno zdjęcie, którego autor otrzyma: plecak Gregory Salvo 24

8 sierpnia sposród  wszystkich zgłoszeń wybierzemy osobę, która otrzyma plecak Gregory Baltoro 65 wypełniony sprzętem turystycznym, o łącznej wartości 3000zł

Więcej TUTAJ

image00112 maja 2016r. Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół gościło gimnazjalistów z Niemodlina i Tułowic.

INFORMACJE OGÓLNE

W Publicznym Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego planuje się utworzenie w roku szkolnym 2016/2017 trzech klas pierwszych.
Zgodnie z nową podstawą programową, obowiązującą od 1.09.2009 r., wszystkie oddziały realizują jednolitą siatkę godzin obowiązkowych. W każdej klasie będą nauczane dwa obowiązkowe języki obce: język angielski i język niemiecki, przy czym jeden język (niemiecki) na poziomie III.0, a drugi (angielski) na poziomie III.1, jako kontynuacja nauczania tego języka ze szkoły podstawowej.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych będą mieli zapewnione równe szanse na rozwijanie swoich zainteresowań, w tym również językowych, na zajęciach dodatkowych, które będą się odbywały w systemie zajęć pozalekcyjnych.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami. Kryteriami branymi pod uwagę w przypadku uczniów spoza obwodu są:

 1. Wynik ze sprawdzianu po szkole podstawowej.
 2. Średnia ocen ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

TERMINARZ REKRUTACJI DO GIMNAZJUM

Składanie wniosków do gimnazjum: od 15 marca 2016r. do  23 czerwca 2016r.

Składanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń OKE o wynikach sprawdzianu oraz innych wymaganych dokumentów: od 24 czerwca do 28 czerwca 2016r. do godziny 15:00.

Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do gimnazjum: 4 lipca 2016r. do godziny 12:00.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli podjęcia nauki w szkole przez dostarczenie oryginału świadectwa i zaświadczenia z OKE, o ile nie zostały dostarczone w terminie do 28 czerwca 2016r.: do 7 lipca 2016r. do godz. 15:00

Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do gimnazjum: 8 lipca 2016r. do godz.12:00

Postępowanie rekrutacyjne dla absolwentów, którzy nie przystąpili do sprawdzianu w terminie: od 8 lipca do 31 sierpnia 2016r.

Ostateczny termin ogłoszenia list uczniów przyjętych do klas pierwszych gimnazjum: 31 sierpnia 2016r.

 

SZCZEGÓŁOWE WARUNKI REKRUTACJI DO GIMNAZJUM

 1. Kandydaci do gimnazjum będą mogli dokonać wstępnego wyboru klasy w momencie składania wniosku w sekretariacie szkoły. O przyjęciu do wybranej klasy będzie decydowała kolejność zgłoszeń w ramach ustalonych limitów miejsc dla dziewcząt i chłopców.
 2. Ogólną liczbę miejsc oraz inne limity podziału w danej klasie ustala dyrektor szkoły na podstawie arkusza organizacyjnego, zatwierdzonego przez organ prowadzący.
 3. Oddziały klasowe będą tworzone z uczniów przychodzących z różnych szkół podstawowych, o zróżnicowanych osiągnięciach edukacyjnych (w tym także z uwzględnieniem opinii Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej).
 4. Uczniowie powtarzający klasę pierwszą będą rozdzieleni do różnych oddziałów.
 5. Ostateczne listy uczniów zostaną ustalone 31 sierpnia 2016r.

TERMINY PRZYJMOWANIA PODAŃ I KWALIFIKACJI KANDYDATÓW DO GIMNAZJUM

1. Składanie wniosków rodziców młodzieży zamieszkałej poza obwodem wybranego gimnazjum oraz składanie wniosków rodziców młodzieży zamieszkałej w obwodzie gimnazjum z deklaracją wyboru klasy gimnazjum od 15 marca 2016r.
do 23 czerwca 2016r. do godziny 15:00
2. Składanie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach sprawdzianu i innych wymaganych dokumentów od 24 czerwca do 28 czerwca 2016r. do godziny 15:00.
3. Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do gimnazjum i niezakwalifikowanych 4 lipca 2016r. do godziny 12:00.
4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli podjęcia nauki w szkole przez dostarczenie oryginału świadectwa i zaświadczenia z OKE, o ile nie zostały dostarczone w terminie do 28 czerwca 2016r.: od 4 lipca 2016r. do 7 lipca 2016r. do godz. 15:00
5. Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do gimnazjum: 8 lipca 2016r. do godz.12:00
6. Postępowanie uzupełniające od 8 lipca do 31 sierpnia 2016r. do godziny 15:00
7. Ostateczny termin ogłoszenia list uczniów przyjętych do klas pierwszych gimnazjum: 31 sierpnia 2016r.

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

 1. Pobierz: Wniosek o przyjęcie do gimnazjum
 2. Pobierz: Rozporządzenie MEN z dnia 2 listopada 2015r. w sprawie sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej, szczegółowego trybu i terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego.
 3. Pobierz: Zarządzenie nr 6 Opolskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 stycznia 2016r.
 4. Pobierz: Zarządzenie nr 2 Opolskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 stycznia 2016r.

 

Wykaz wychowawców i klas:

Autor: EW

18 grudnia w Ośrodku Kultury w Niemodlinie odbył się finał gminnego konkursu "Noś odblaski, świeć przykładem". Wzięli w nim udział zwycięzcy w poszczególnych

konkursJu 22 maja 2017 roku odbędzie się jubileuszowy 15. Ogólnopolski Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc” organizowany przez Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej przy współpracy z szeregiem instytucji oraz organizacji.

Turniej składa się z dwóch części. Podczas pierwszej sprawdzana jest wiedza teoretyczna uczestników. W drugiej odsłonie Komisja Konkursowa ocenia praktyczne umiejętności ratowania ludzkiego życia przez młodzież biorącą udział w Turnieju. Na tej podstawie przyznawane są nagrody w trzech kategoriach „najlepsza szkoła gimnazjalna”, „najlepsza szkoła ponadgimnazjalna oraz „najlepszy uczestnik”. W ubiegłych latach były to m.in. wyjazdy do Brukseli, Strasburga i Pragi, a także specjalistyczne szkolenie z zakresu ratownictwa górskiego.

W przerwie pokaz swoich umiejętności zaprezentuje pogotowie ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy oraz straż pożarna. W tym roku uczestnicy zobaczą również w jaki sposób funkcjonuje innowacyjna technologia KeyHelp, dzięki której możliwe jest odnajdywanie za pomocą dronów osób zaginionych.

Turniej odbędzie się 22 maja w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie-Słupcu. Rejestracja szkół, która odbywa się online, zakończy się 18 maja.

Więcej informacji TUTAJ

 

Plakat

INFORMACJE OGÓLNE

 • Rekrutacja uczniów do Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej odbywa się na podstawie:
  wyników z egzaminu gimnazjalnego,
 • zaświadczenia od pracodawcy o przyjęciu na praktyczną naukę zawodu od 1.09.2016 r.

UWAGA!

Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017 będzie się odbywała w systemie elektronicznym

www.opolskie.edu.com.pl

Dla uczniów składających dokumenty do szkoły zawodowej w ZS Niemodlin uruchomiony będzie punkt rekrutacyjny, w którym będzie można się zalogować i wygenerować elektroniczną wersję swojego podania. 

OFERTA EDUKACYJNA W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 planowane są klasy wielozawodowe z językami do wyboru:

 • klasa I A - język angielski,
  klasa I B - język niemiecki.

Uczniowie mogą skorzystać z pomocy szkoły w wyszukaniu pracodawcy i załatwieniu formalności, związanych z praktyczną nauką zawodu. Pomocy udziela p. Tomasz Wajda - pedagog szkolny i opiekun praktyk zawodowych kontakt tel. 77 4 606 222 (w godz. 8:00 - 13:00)

TERMINARZ REKRUTACJI DO ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

1. Składanie wniosków przez rodzica kandydata do szkół ponadgimnazjalnych. Kandydaci do ZSZ dołączają zaświadczenie od pracodawcy o przyjęciu na praktyczną naukę zawodu. od 30 maja do 23 czerwca 2016r. do godz. 15:00
2. Składanie przez kandydatów świadectwa ukończenia szkoły, zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego oraz innych wymaganych dokumentów. od 24 czerwca do 28 czerwca 2016r. do godz. 15:00
3. Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadgimnazjalnych. 18 lipca 2016r. do godz. 12:00
4. Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez dostarczenie oryginałów dokumentów, o ile nie zostały dostarczone w terminie do 28 czerwca 2016r od 19 lipca 2016r.  od godz. 12:00
5. Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych do poszczególnych szkół i podanie informacji o wolnych miejscach. 26 lipca 2016r.  do godz.12:00
6. Przeprowadzenie postępowania uzupełniającego. Uczniowie, którzy nie zostali przyjęci do żadnej szkoły mogą składać podania do szkoły dysponującej wolnymi miejscami. od 27 lipca  2016r. do 31 sierpnia 2016r.
7. Ostateczne ogłoszenie list uczniów przyjętych do oddziałów klasy pierwszej szkół wszystkich typów. 31 sierpnia 2016r. do godz. 13:00

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

 1. Pobierz: Podanie o przyjęcie do ZSZ
 2. Pobierz: Rozporządzenie MEN z dnia 2 listopada 2015r. w sprawie sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej, szczegółowego trybu i terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego.
 3. Pobierz: Zarządzenie nr 6 Opolskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 stycznia 2016r.
 4. Pobierz: Zarządzenie nr 2 Opolskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 stycznia 2016r.
 5. Pobierz: Poradnik dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych, którzy samodzielnie zakładają konto w systemie

 

Studniówka 2015W ostatnią sobotę stycznia 2015 r. tegoroczni maturzyści bawili się na swoim pierwszym poważnym balu, czyli studniówce. Szalona zabawa trwała do białego rana, nie

Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności FizycznejZespół Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie otrzymał certyfikat

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Rzeczpospolita Praw Człowieka. 25-lecie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce”.

konkursCelem konkursu jest promocja praw i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz zwiększenie zainteresowania dzieci wiedzą na temat praw człowieka we współczesnym świecie. Prace biorące udział w konkursie powinny obrazować przestrzeganie postanowień Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Serce na dłoniOd roku 2008 w naszej szkole działają wolontariusze, którzy stali się rozpoznawalnym znakiem nie tylko w społeczności szkolnej, ale także w społeczności naszego miasta i gminy. Celem działalności młodzieżowego wolontariatu jest kształtowanie młodego pokolenia w klimacie życzliwości i solidarności społecznej, co jest szczególnie ważne w dobie egoizmu i zapatrzenia w siebie. Wolontariat uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka, rozwija postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień, stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości. Realizacja różnych przedsięwzięć uczy zaradności, operatywności, przedsiębiorczości i odpowiedzialności za wypowiedziane słowo czy podjęte działanie.

INFORMACJE OGÓLNE

UWAGA!


Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017 będzie się odbywała w systemie elektronicznym.

www.opolskie.edu.com.pl

Dla uczniów składających dokumenty do liceum ogólnokształcącego w ZS Niemodlin uruchomiony będzie punkt rekrutacyjny, w którym będzie można się zalogować i wygenerować elektroniczną wersję swojego podania.


OFERTA EDUKACYJNA W ROKU SZKOLNYM 2016/2017:

Wykaz zajęć organizowanych w naszej szkole w okresie ferii zimowych.

Szachowa LicealiadaW dniu 5 grudnia 2014 roku drużyna reprezentująca Zespół Szkół w Niemodlinie wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim Szkół Ponadgimnazjalnych

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na XV Opolski Festiwal Nauki. Jego celem jest popularyzacja i upowszechnienie osiągnięć naukowych i technicznych przedstawicieli środowiska naukowego naszego Regionu. Pragniemy zainteresować uczniów nauką, kulturą i edukacją, którą staramy się przedstawić w intrygujący i angażujący sposób.

W dniu 26 maja odbędzie się Noc Nauki. Następnie 28 maja zapraszamy na pełen atrakcji Opolski Piknik Naukowy na pl. Kopernika w Opolu. 29 maja ma miejsce Dzień Otwarty naszych Uczelni, na który składa się wiele ciekawych warsztatów i wykładów. Szczegółowy program OFN znajdą Państwo na stronie: http://festiwal.po.opole.pl/program.php.

 

Dzięki uprzejmości Pani Jadwigi Danisz, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z lat 1964-1968.

 

Wesołych ŚwiątZ okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składamy wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom życzenia zdrowia, radości i spełnienia planów,

XX Konkurs Wiedzy o BHP w RolnictwieEtap powiatowy i wojewódzki konkursu wiedzy o bhp w rolnictwie.

INFORMACJE OGÓLNE

Rekrutacja uczniów do Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej odbywa się na podstawie:

- wyników z egzaminu gimnazjalnego,

- zaświadczenia od pracodawcy o przyjęciu na praktyczną naukę zawodu od 1.09.2015 r.

Zapraszamy do udziału w pierwszym etapie międzynarodowego konkursu! 

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5–18 lat. Aby wziąć w nim udział, wystarczy wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice, która opowiadałaby o wrażeniach z wizyty w wybranym muzeum.

Prace należy nadsyłać do 10 czerwca 2017 roku do Muzeum Pana Tadeusza, gdzie odbędzie się pierwszy etap konkursu. Najlepsze spośród nadesłanych prac zostaną nagrodzone i przesłane do Muzeum Okręgowego w Toruniu, gdzie wezmą udział w międzynarodowych eliminacjach. Oprócz tego wyróżnimy prace, które zaprezentujemy na wystawie w Muzeum Pana Tadeusza. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych: 5–9 lat, 10–12 lat, 13–15 lat, 16–18 lat.

Jasełka 2014

Świąteczny nastrój zawitał do naszej szkoły już w piątek 19 grudnia, a to za sprawą jasełek, przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół pod

Pani Tatiana Śnieżek nominowana do "Złotego Sokoła"Złoty Sokół 2014

Już niedługo - 11 listopada - poznamy zdobywcę statuetki "Złoty Sokół 2014". Jest to nagroda honorowa dla firm, instytucji oraz osób fizycznych, które w szczególny sposób wyróżniły się aktywnością społeczną, działalnością charytatywną, zawodową lub promocją na rzecz gminy Niemodlin.

Wśród tegorocznych nominowanych jest pani Tatiana Śnieżek, a także Michał Graczyk, Aleksandra Paszkowska, Niemodlińskie Stowarzyszenie Dobroczynne "Nadzieja", Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Handlowe "Rapex" Sp. z o.o i Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Graczach.

INFORMACJE OGÓLNE

UWAGA!

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016 będzie się odbywała w systemie elektronicznym.

ZAPRASZAMY!!!Nabór letni do CAŁKOWICIE BEZPŁATNEJ Szkoły Policealnej na kierunek;
TECHNIK WETERYNARII !!!

CZAS TRWANIA NAUKI : 4 semestry- w
zaocznym systemie nauki

Kariera zawodowa:

Mogiłę pradziada ocal od zapomnieniaUmarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci.
Chwiejna waluta. Nie ma dnia,
by ktoś wieczności swej nie tracił.
Wisława Szymborska

Śladami lokalnej historiiRelacja z wycieczek uczestników koła historycznego "Sapere aude"

Dnia 4 listopada 2014 r. uczestnicy koła historycznego zwiedzali Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej15 października odbyły się obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych

INFORMACJE OGÓLNE

 

W Publicznym Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego planuje się utworzenie w roku szkolnym 2015/2016 czterech klas pierwszych.

Zapraszamy na ferie dla młodzieży w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu

13-15.02.2017r., Otwarta pracownia – Ceramika młodzika- modelowanie

23-24.02.2017r. Otwarta pracownia – Ceramika młodzika - szkliwienie

zajęcia w godz. 12.00-15.00.

Koszt cyklu zajęć (15 godzin) – 100 zł

Zapisy na zajęcia 30.01.2017r. od godz.16.30

Zapisu można dokonać w kolejnych dniach 31.01-05.02.2017 (w godz. 10.00 -18.00) od 06.02-10.02.2017r. (w godz.8.00-16.00) w kasie GSW, pl. Teatralny 12, Opole.

Na czas ferii zimowych Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu przygotowała intensywny kurs ceramiki dla młodzieży w wieku 10-13. Odbędzie się 5 spotkań w ramach których będzie można poznać cykl tworzenia unikatowej ceramiki, od koncepcji-projektu poprzez kształtowanie formy do wypalanie i szkliwienie. W programie również praca na kole garncarskim.

www.galeriaopole.pl

image001W dniach 11-13.05.2016r. klasa 3a gimnazjum wybrała się na 3-dniową wycieczkę do Srebrnej Góry. Po przyjeździe na miejsce ruszyliśmy w góry zwiedzać twierdzę oraz Fort Donjon, a przy okazji podziwialiśmy piękne widoki.

Fotorelacja z wizyty św. Mikołaja i jego pomocników w naszej szkole.Mikołajki w szkole

Chcę żyć bezpiecznieRelacja z konkursu małych form teatralno-filmowych dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu opolskiego.

Witamy na stronie działu o zasadach rekrutacji do naszej szkoły.

Znajdują się tu najważniejsze informacje z zarządzenia wydanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty o przebiegu rekrutacji oraz planowana oferta naszej szkoły dla przyszłych uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Dostępny jest także wykaz podręczników oraz wzory wniosków i podań o przyjęcie do szkoły.

logo

"Zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu i reagowania na zagrożenia przygotowanymi w ramach projektu Bądż bezpieczny w sieci.

Dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych komiks w odcinkach dostępny na stronie http://cybernauci.edu.pl/.

Plakat

Program profilaktyczny NoeUczniowie gimnazjum i I klasy liceum Zespołu Szkół w Niemodlinie uczestniczyli w programie profilaktycznym pn. „Noe”, którego celem było

SzachyAutor: Arkadiusz Lelek

Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Powiatu Opolskiego Młodzieży Szkolnej w Szachach, które odbędą się w naszej szkole dnia 14 listopada 2014 roku (piątek).

12 stycznia 2017 roku o godz. 10:00 odbędzie się część pisemna egzaminu z kwalifikacji A.18.

 

Interesujesz się historią, przyrodą, czy ogólnie swoją okolicą? Masz ciekawy temat dotyczący swojej wsi lub okolicy? Napisałeś tekst o swojej miejscowości i chciałbyś, żeby znalazł się w „Kalendarzu Regionalnym Borów Niemodlińskich. 2017”? Zgłoś swój tekst. Zapraszamy do współpracy.

Gimnazjada 2014Gimnazjalna drużyna piłki nożnej w składzie:

1. Miłosz Błoński

Logo: Lamy 2014Autor: Anna Dębińska, klasa I LO

Maraton filmów dokumentalnych

MATURZYSTO

Jeżeli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na dziennych studiach magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr powinieneś
to przeczytać!
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości działająca w porozumieniu z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją PZU, Fundacją BGK oraz z innymi instytucjami, przy wsparciu organizacyjnym Agencji Nieruchomości Rolnych ogłasza

Program Stypendiów Pomostowych 2016/2017

Magdalena Misztal

Madzia Misztal otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

Autor: EW

Zakończono postępowanie przetargowe na remont łazienek w ZS Niemodlin. Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty są dostępne w BIP.

Dokumenty do pobrania:

Ordynacja wyborcza do Samorządu Szkolnego

oprac.: Iwona Matura-Pacholik

para może więcej10 maja 2016r. w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie odbył się po raz szósty konkurs matematyczny „Para może więcej” pod patronatem Starosty Opolskiego Henryka Lakwy i honorowym patronatem Burmistrz Niemodlina Doroty Koncewicz.

Mistrz Pięknego Czytania

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W ramach obchodów październikowego święta, Biblioteka Szkolna we współpracy z

 

Czerwone maki na Monte CasinoAutor: Tatiana Śnieżek

Ta właśnie piosenka jest wiernym towarzyszem życia Pani Marii Pasierbek Schmidt, ochotniczki  z 316 Kompanii Transportowej, żołnierki z bitwy pod Monte Casino, która 14 września świętowała swoją 90 rocznicę urodzin.

Wraz z żoną, absolwentką matematyki na Politechnice Krakowskiej, przygotowaliśmy już VII Edycję Kursu Maturalnego z matematyki obejmującą 100% wymaganego przez CKE materiału do matury 2017.

Kurs jest darmowy i dostępny dla wszystkich zainteresowanych uczniów jako materiał uzupełniający w przygotowaniu do matury.

Przejdź do strony zapisu na kurs maturalny

Komitet organizacyjny obchodów jubileuszu 70-lecia szkoły podjął decyzję o przedłużeniu terminu wpłat na bal do 25 maja 2016r. Jest to termin ostateczny i nieprzekraczalny. Wpłaty za wydawnictwo i udział w zjeździe będą przyjmowane bez ograniczeń czasowych.

Szczegołowy program uroczystości znajduje się TUTAJ.

termin

Jesienny Turniej SzachowyW dniach 21 i 24 października 2014 roku odbył się cykl Jesiennych Turniejów Szachowych. Wzięło w nich udział 14 uczniów gimnazjum, liceum i szkoły zawodowej.

image001Autor: EW, foto LGR Opolszczyzna

Tegoroczny finał wojewódzki konkursu "Wiedza o rybactwie" odbył się 8 września w Ośrodku Zarybieniowym PZW Poliwoda. Do finału zakwalifikowało się 12 uczestników, którzy wygrali eliminacje rejonowe. W tym gronie znaleźli się także uczniowie Zespołu Szkół w Niemodlinie: Radosław Korzonek, Michał Pieniacha i Michał Stojko. 

Warszawa, 12 czerwca 2017 roku

Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele,

zbliża się najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas – wakacje. Przed dziećmi i młodzieżą ponad dwa miesiące odpoczynku. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego będą Państwo życzyli swoim uczniom radosnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji, spędzonych w gronie najbliższych.

Podręczniki do klasy pierwszej i drugiej  GIMNAZJUM zakupuje szkoła z dotacji celowej.

 

Pobierz wykaz podręczników do:

Gimnazjum

Liceum ogólnokształcącego

Zasadniczej Szkoły Zawodowej

image007W dniu 23 kwietnia 2016 roku nasi uczniowie wzięli udział w I Otwartym Turnieju Szachowym w Publicznym Gimnazjum w Zagwiździu. Zawody rozgrywane był w kategoriach: szkoły podstawowe (7 uczestników) i gimnazja (10 uczestników). Nasi reprezentaci odnieśli sukces, zajmując trzy z czterech pierwszych miejsc. Zwyciężył Rafał Kuratnik z klasy I B G.

Autor: Violetta Szczyrk

W miniony weekend odbyła się już trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, której inicjatorem jest prezydent RP Bronisław Komorowski. Ta ogólnopolska akcja stawia sobie za cel popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Dzień Ratownika14.10.2014r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Ratownika, które odbyły się w Domu Kultury.

Wychowanie fizyczne - 23.08.2016r. (wtorek), godzina 9:00 - sala gimnastyczna

Chemia - 23.08.2016r. (wtorek), godzina 9:00 -  sala 50

Biologia - 23.08.2016r. (wtorek),  godzina 9:00 -  sala 50

Historia -  23.08.2016r. (wtorek),  godzina 11:00 - sala 41

Język polski - 23.08.2016r. (wtorek), godzina 11:00 - sala 41

 

Matematyka - 24.08.2016r. (środa) godzina 9:00 - sala 45

Fizyka - 24.08.2016r. (środa), godzina 9:00 - sala 45

 

Geografia - 25.08.2016r. (czwartek) godzina 9:00 -  sala 48

Język niemiecki - 25.08.2016r. (czwartek),  godzina 9:00 sala 17

Język angielski - 25.08.2016r. (czwartek),  godzina 9:00 sala 17

,

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie zaproszenia do składania ofert pn.

Projekt i kosztorys na modernizację boiska szkolnego, terenów zielonych oraz wjazdu przy Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie”

Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę :

Nazwa wykonawcy

Cena ofertowa brutto

Pracownia Projektowa W.P. Wojciech Paszkowski

Ul. Barlickiego 13p. 110 a, 45-083 Opole

32.000,00

Barbara Panecka

Dyrektor Zespołu Szkół

w Niemodlinie

Postmodernistyczny w formie, zrealizowany wg autorskiego scenariusza p. mgr Elżbiety Zaperty i jej klasy – III LO, program artystyczny bazował w swej warstwie merytorycznej na filozofii  Platona – jego teorii bytu i poznania.

Informacje o przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie remontu łazienek w budynku ZS w Niemodlinie. Szczegóły w BIP.

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na XV Opolski Festiwal Nauki. Jego celem jest popularyzacja i upowszechnienie osiągnięć naukowych i technicznych przedstawicieli środowiska naukowego naszego Regionu. Pragniemy zainteresować uczniów nauką, kulturą i edukacją, którą staramy się przedstawić w intrygujący i angażujący sposób.

W dniu 26 maja odbędzie się Noc Nauki. Następnie 28 maja zapraszamy na pełen atrakcji Opolski Piknik Naukowy na pl. Kopernika w Opolu. 29 maja ma miejsce Dzień Otwarty naszych Uczelni, na który składa się wiele ciekawych warsztatów i wykładów. Szczegółowy program OFN znajdą Państwo na stronie: http://festiwal.po.opole.pl/program.php.

 

image027W dniu 29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole gościły dzieci z klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie. W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich nasi goście zwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie wysłychali głośnego czytania bajek, Ostatnim punktem wizyty był spacer po szkole. Opiekunkami dzici były Panie Jolanta Kamaryk i Zdzisława Kloc.

I. Temat:  Moja mała ojczyzna.
Realizatorzy projektu: uczniowie klasy II a gimnazjum.
Opiekunowie:

 1. Violetta Szczyrk - j.polski, l. wychowawcza
 2. Beata Oleksa - geografia
 3. Maria Dawidziak - zajęcia artystyczne

               Przewidywany termin realizacji: II półrocze 2015/2016

Turniej szachowy dla uczniów klas pierwszycW dniu 2 października 2014 roku odbył się turniej szachowy dla uczniów klas pierwszych. W turnieju wzięło udział 14 uczniów klas pierwszych gimnazjum i liceum ogólnokształcącego. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Międzynarodowe spotkanie w PeineW dniach 4-11 sierpnia 2014r. uczniowie Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie wraz z opiekunami gościli w Niemczech w ramach programu Erazmusplus.

Akademia cyfrowa - logoSzanowni Państwo,
 
zapraszamy Was do skorzystania z darmowej, otwartej platformy edukacyjnej Cyfrowa Akademia przygotowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, Szkołą główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz firmą NebulaX.
 
Cyfrowa Akademia toplatforma oparta na innowacyjnym mechanizmie interaktywnych kursów MOOC. Czym są MOOC? To masowe otwarte kursy internetowe (ang. Massive Open Online Courses), kojarzone przede wszystkim z uczelniami wyższymi takimi jak Harvard, Massachusets Institute of Technology  czy Stanford University. Nasze kursy, po raz pierwszy w Polsce, kierowane są przede wszystkim do nauczycieli i uczniów oraz uczennic szkół ponadgimnazjalnych.

Biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami języka polskiego ogłasza konkurs adresowany do uczniów  klas I gimnazjum: Zostań   MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA. Konkurs odbędzie się 16 października 2014 r.  na 8 lekcji (w godzinach od 14:10 do14:55).

Szanowni Państwo,

Wójtowie, Burmistrzowie,

Prezydenci Miast,

Starostowie Powiatów,

Marszałkowie Województw,

Dyrektorzy i Nauczyciele Szkół Zawodowych,

Przed polską szkołą w obszarze kształcenia zawodowego stoją wyzwania, na które musimy odpowiedzieć. Dlatego też podjęliśmy działania zmierzające do poprawy jakości i efektywności tego kształcenia, które nie będą skuteczne bez udziału całego środowiska oświatowego zaangażowanego w rozwój kształcenia zawodowego.

Zwracam się do Państwa z prośbą o zgłaszanie się dyrektorów szkół i nauczycieli do udziału w opisanym w treści listu projekcie oraz o upowszechnienie informacji o naborze na ekspertów prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Proszę również o wydanie stosownej rekomendacji osobom zainteresowanym podjęciem współpracy w ramach wspomnianego projektu. Informacje na ten temat znajdą Państwo na stronie internetowej www.ore.edu.pl.

Licząc na zrozumienie wagi sprawy oraz pozytywny odzew z Państwa strony, zachęcam do współpracy.

Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

sowa29 kwietnia 2016 roku w Bibliotece Szkolnej rozstrzygnieto konkurs czytelniczy RAKLAMA KSIĄŻKI.

Laureaci:

Grand Prix - Paulina Nachtigall kl. 2 BG

I miejsce - Angelika Kozłowska kl. 3 AG

II miejsce - Gracja Hatala i Jonasz Klisowski kl. 2 BG

III miejsce - Anna Siomka kl. 2 BG

Wyróżnienie - Aurelia Szymczyszyn kl. 3 AG

Dzień PierwszakaDnia 25 września na hali widowiskowej w Niemodlinie odbył się coroczny Dzień Pierwszaka, zorganizowany przez panią Marię Dawidziak, Grażynę Janusz i Annę Zdanowską dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół w Niemodlinie.

Szanowni Państwo,
Towarzystwo Turystów Przyrodników i Krajoznawców zaprasza na Kursy Instruktora Turystyki Kwalifikowanej. Kursy adresowane są do osób, organizujących imprezy turystyki kwalifikowanej dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Absolwenci naszych kursów mogą pełnić funkcję kierownika wycieczek, obozów wędrownych i imprez turystyki kwalifikowanej.

TURYSTYKA KAJAKOWA
Termin: 25.-26.03.2017. (sobota-niedziela)
Miejsce: Rybnik (woj. śląskie)
Spływ: rzeka Ruda
Koszt: 310,00zł. + 80,00zł (wynajem i transport kajaków, przerwy kawowe + obiad w dniu wykładów, ognisko w dniu spływu)
Szczegóły: http://ttpik.pl/kurs-instruktora-turystyki-kwalifikowanej/31-instruktor-turystyki-kwalifikowanej-turystyka-kajakowa

 

image001W dniu 27 kwietnia 2016 roku w Niemodlińskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów naszego Liceum Ogólnokształcącego.

 

 

 

Wycieczka do WrocławiaUczniowie liceum ogólnokształcącego realizujący innowację w grupie organizacji turystyki udali się na wycieczkę do Wrocławia.

image003Grupa humanistów z klasy I LO w składzie: Maximilian Rzychak, Ania Dębińska, Adam Sawicki, Monika Sobota, Daria Szklarska miała możliwość uczestniczenia w prawdziwej rozprawie sądowej, która odbyła się w dniu 29.05.2015 w Sądzie Okręgowym w Opolu.

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty,

obecnie jesteśmy w trakcie wdrażania reformy edukacji. Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie i uwagi zgłaszane zarówno do Kuratorów Oświaty, jak i bezpośrednio do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dziękuję również za informowanie rodziców o kolejnych etapach wprowadzania reformy, za bycie blisko uczniów i ich opiekunów.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem skierowanym do Państwa i udostępnienie go wszystkim nauczycielom i pracownikom oświatowym szkół i placówek.

Jednocześnie przypominam, że jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:

·         tel. 22 34 74 141 – struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,

·         tel. 22 34 74 792 – podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,

·         tel. 22 34 74 458 – przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.

Zachęcam również do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

image005W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole Egzamin Gimnazjlany. Do egzaminu przystapiło 60 uczniów z klas trzecich gimnazjum.

Ratownicy w akcjiW związku z przyjęciem uczniów do klasy pierwszej liceum o profilu ratownictwa medycznego w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego  w Niemodlinie, w piątek 19 września, zostało zorganizowane wyjście na basen w Lipnie, w celu sprawdzenia wiedzy młodych ratowników z zakresu pierwszej pomocy.

DZIEŃ PIERWSZYimage001

Dnia 27.05.2015r. (środa) jak zawsze dzielna klasa I BG razem z opiekunami: p. Małgorzatą Dolak i p. Beatą Oleksą wybrała się na 3-dniową wycieczkę do Srebrnej Góry.

Zwarci i gotowi na czekające nas przygody wyruszyliśmy spod Domu Kultury kierując się do Podziemnego Miasta Osówka.

W związku z przystąpieniem Państwa Szkoły do udziału w projekcie „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki” zapraszam wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w BEZPŁATNEJ formie wsparcia:

„Sieć nauczycieli eskperymentatorów- proste doświadczenia na lekcjach fizyki/przyrody”.

CEL DZIAŁANIA: Doskonalenie umiejętności praktycznego zastosowania doświadczeń i eksperymentów w praktyce szkolnej.

Do współpracy w sieci zapraszamy nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem doświadczeń i eksperymentów (w szczególności nauczycieli fizyki, chemii, przyrody, edukacji wczesnoszkolnej…)

Osoby zainteresowane, proszone są o wypełnienie i przesłanie do 25.03.2017 na adres RCRE Opole, dokumentów rekrutacyjnych (ze strony http://sn.rcre.opolskie.pl/dokumenty-rekrutacyjne)

 • Oświadczenie uczestnika projektu
 • Deklaracja udziału w projekcie
 • Kwestionariusz zgłoszeniowy uczestnika do projektu
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu

Do dyspozycji nauczycieli:

 • platforma internetowa,
 • forum dyskusyjne,
 • możliwość zamieszczania i korzystania z publikacji,
 • możliwość wymiany materiałów i doświadczeń,
 • konsultacje,
 • trzy weekendowe (popołudnie–nocleg–przedpołudnie) spotkania stacjonarne w Ośrodku Szkoleniowym RCRE w Niwkach,

Treści:

 • Diagnoza potrzeb nauczycieli,
 • Doświadczenia modelowe i doświadczenia przy użyciu materiałów i przedmiotów codziennego użytku,
 • Tworzenie banku doświadczeń i eksperymentów,
 • Zasoby edukacyjne (podręczniki, publikacje, zasoby internetowe),
 • Miejsca warte odwiedzenia (parki naukowe, muzea, ośrodki promujące eksperymenty, itp.),
 • Inne treści wynikające z diagnozy potrzeb,

Każdy z uczestników otrzyma Certyfikaty Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

Z poważaniem

 

Tomasz Stokłosa

ziemia2016 (2)Dnia 22 kwietnia (piątek), w ramach Światowego Dnia Ziemi, klasa I LO wraz z p. Tatianą Śnieżek odświeżyli mury szkoły, czyniąc je czystszymi. Uczniowie wykonywali prace ręczne przed Zespołem Szkół w Niemodlinie. Każdy uczeń miał swój wyznaczony teren do wysprzątania i wspólnymi siłami, w przeciągu 45 minut uczynili miły gest dla świata. Porządki przebiegły bardzo sprawnie dzięki niezastąpionej mobilizacji pani Tatiany Śnieżek.

Kornelia Barczyk, kl. I LO 

Logo: kapital ludzkiPrzypominam uczniom Publicznego Gimnazjum i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego o kontynuowaniu zajęć w projekcie pn Omnibus Powiatu Opolskiego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w terminie od marca 2014 r. do lutego 2015 r.

Szanowni Państwo

W ramach projektu „Odkrywcy Sekretów Nauki” Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu we współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu zapraszają wszystkich zainteresowanych Nauczycieli z Państwa szkoły do udziału w BEZPŁATNEJ formie wsparcia w ramach

Sieci współpracy i samokształcenia z astronomii.

W ramach Sieci prowadzona będzie wymiana doświadczeń i pomysłów na platformie szkoleniowej z możliwością uzyskania Certyfikatów Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Planowane są także trzy dwudniowe stacjonarne (popołudnie – nocleg – przedpołudnie) weekendowe spotkania w ośrodku szkoleniowym Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Niwkach z możliwością korzystania ze sprzętu w Obserwatorium Astronomicznym w Niwkach (obserwacje uzależnione są od pogody).

Dzięki udziałowi w sieci otrzymują Państwo możliwość wymiany doświadczeń i zainteresowań, udział w ciekawych ćwiczeniach, zajęciach oraz obserwacjach astronomicznych, a także pozyskanie szeregu ciekawych pomysłów na zajęcia i propagowania astronomii wśród dzieci i młodzieży.

Na zakończeniu realizacji Sieci otrzymają Państwo Certyfikat ukończenia sieci współpracy i samokształcenia z astronomii wystawiony przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Opolu.

Osoby zainteresowane, proszone są o wypełnienie i przesłanie do 27 marca 2017 r. następujących dokumentów (dostępne na stronie http://sn.rcre.opolskie.pl/dokumenty-rekrutacyjne):

·         Oświadczenie uczestnika projektu

·         Deklaracja udziału w projekcie

·         Kwestionariusz zgłoszeniowy uczestnika do projektu

·         Zaświadczenie o zatrudnieniu

Proponowana tematyka Sieci:

·         podstawy obserwacji obiektów na niebie. Wyznaczanie odległości i położenia na nieboskłonie,

·         podstawowe pojęcia stosowane w astronomii,

·         obserwacje obiektów na niebie. Umiejętność korzystania z map nieba i programów wspomagających planowanie obserwacji,

·         obserwacje ciał niebieskich w poszczególnych porach roku. Jasność obiektów i sposoby ich obserwacji. Ruch Słońca, Księżyca i innych ciał niebieskich na niebie,

·         ustawienie teleskopu na wybrane ciało niebieskie,

·         budowa Układu Słonecznego i Wszechświata,

·         zjawiska astronomiczne, zaćmienie Słońca i zaćmienie Księżyca,

·         ewolucja gwiazd i innych ciał niebieskich,

·         misje kosmiczne.

Informacji udziela:

Roland Zimek

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 774047571

image009Dnia 15 marca 2016 roku w Niemodlińskim Ośrodku Kultury odbył się X Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha "Ocalić od zapomnienia". Organizatorem przedsięwzięcia od lat jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie. Przesłuchania odbywały się w dwóch grupach: szkoły podstawowe oraz gimnazja wraz z liceum.

 

W dniach 4 i 5 września 2014 r. tj. w czwartek i piątek, odbędzie się KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH, na który serdecznie zapraszamy.

Osoby sprzedające powinny podręczniki podpisać i podać cenę. Tak przygotowane należy dostarczyć do Biblioteki Szkolnej.

Szkolny Turniej Piłki Nożnej klas gimnazjalnych.

12.06.2015r. na boisku „Orlik” w Niemodlinie został rozegrany Turniej Piłki Nożnej klas gimnazjalnych Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Do gry zgłosiło się 8 drużyn reprezentujących następujące klasy: Ib, Ic1, Ic2, IIa, IIb, IIc, IIIa i IIIb.

W ramach realizowanego Projektu pt. Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki AO – Wzrost kompetencji uczniów i nauczycieli szkół na obszarze Aglomeracji Opolskiej zostały podjęte działania ukierunkowane na kompleksowe wsparcie trzech kluczowych obszarów tzn. uczeń – nauczyciel – szkoła, w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli ze szkół położonych na terenie Aglomeracji Opolskiej.

Cel ten wprost wpisuje się w zakładany do poddziałania 9.1.2 cel szczegółowy:

 

„Podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy oraz rozwój indywidualnego podejścia do ucznia, w szczególności ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.

 

Ma on w założeniu przygotowanie nauczycieli do prowadzenia procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wsparcie ucznia młodszego, rozpoznawania potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów i efektywnego stosowania pomocy dydaktycznych w pracy.

Państwa Szkoła jest uczestnikiem ww. projektu, w ramach którego jednym z działań jest wsparcie nauczycieli poprzez uczestniczenie w sieci współpracy i samokształcenia, którego realizatorem jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu.

Zakładany cel główny projektu to wzmocnienie obszarów wiedzy i kompetencji kluczowych oraz TIK, połączone ze wzrostem kompetencji i kwalifikacji nauczycieli ze szkół gimnazjalnych i liceów
z terenu Aglomeracji Opolskiej poprzez kompleksowe wsparcie obejmujące realizację działań ukierunkowanych na wzrost kompetencji organizowanych na terenie szkoły jak i poza nią.

Poprzez realizację tych celów zainicjowaliśmy powstanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli w temacie:

SIEĆ WSPARCIA NAUCZYCIELI UCZĄCYCH DZIECI Z AUTYZMEM, ZESPOŁEM ASPERGERA I NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SPRZĘŻONĄ.

Ww. sieć jest skierowana do nauczycieli przedmiotowców, wychowawców, pedagogów szkolnych, pedagogów specjalnych, oligofrenopedagogów, psychologów oraz nauczycieli wspomagających.

W ramach funkcjonowania sieci uczestnik podniesie kompetencje w zakresie:

·         wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,

·         rozpoznawania  potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i możliwości psychofizycznych,

·         dostosowania  wymagań na różnych etapach edukacyjnych i indywidualizacji pracy,

·         zastosowania technik, strategii i wybranych metod pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,

·         wypracowywania i zastosowania narzędzi do pracy z dziećmi (wielospecjalistyczna ocena, IPET, testy, plany aktywności, karty pracy, scenariusze),

·         zastosowania ćwiczeń wspomagających integrację sensoryczną,

·         wymiany doświadczeń w tym zakresie – poznanie ciekawych rozwiązań edukacyjnych jako inspiracji do uczenia się i nauczania,

·         wdrażania nowej podstawy programowej 2017- kształcenie  specjalne,

·          sytuacji prawnej dotyczącej kształcenia dzieci z autyzmem, ZA i niepełnosprawnością sprzężoną,

·         współpracy z rodzicami na rzecz dziecka z niepełnosprawnością,

·         gromadzenia materiałów dydaktycznych i publikacji wspierających w podejmowaniu działań ww. zakresie, które pozwolą na uatrakcyjnienie zajęć.

W ramach sieci nauczyciele będą mieli zorganizowane (do czerwca 2018r.) 3 spotkania wyjazdowe w Ośrodku Szkoleniowym Niwkach z noclegiem i wyżywieniem (nieodpłatnie), gdzie będą odbywać się szkolenia oraz wspólna wymiana doświadczeń i wypracowanych narzędzi.  Z każdego spotkania uczestnicy otrzymają  CERYFIKATY” (dotyczące tematyki autyzmu i ZA…) Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Opolu, które będą zgodne z oczekiwaniami uczestników sieci.

·         Na platformie online uczestnicy będą mogli pobierać materiały dydaktyczne i szkoleniowe, zamieszczać własne, którymi będą chcieli się podzielić.

·         Nauczyciele będą mieli możliwość wymiany doświadczeń między sobą poprzez forum dyskusyjne, wspólne rozwiązywanie problemów, wzajemne inspirowanie poprzez prezentacje ciekawych form i metod pracy.

·         Ich praca będzie odbywać się w większości online w ramach platformy projektowej przygotowanej wyłącznie dla uczestników sieci.

·         Oprócz moderowania platformą projektową, opiekun sieci będzie wspierał nauczycieli poprzez udzielanie porad w sieci oraz kontakt osobisty podczas spotkań wyjazdowych.

 

·         Wszystkie działania związane z uczestnictwem nauczycieli w projekcie są nieodpłatne oraz odbywać się będą poza godzinami pracy nauczyciela.

Zwracamy się do Pani/Pana z prośbą o zachęcenie nauczycieli do uczestniczenia w tej formie doskonalenia, która z pewnością przełoży się na lepsze funkcjonowanie placówki w obszarze pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  

Zgłoszenia zainteresowanych nauczycieli proszę przesłać najlepiej na adres e-mailowy:

opiekun sieci  - Pani Alicja CałusTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;  ewent. tel.: 77/ 404 75 53.

 

Termin zgłoszenia: do 20 marca 2017 r. – w związku z bardzo ograniczoną liczbą miejsc obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

 

W zgłoszeniu e-mailowym proszę o podanie następujących informacji:

§  Imię i nazwisko nauczyciela

§  adres e- mailowy i numer telefonu nauczyciela

§  nazwę szkoły

§  nauczany przedmiot lub wykonywaną funkcję .

§  Potencjalny uczestnik jest proszony o wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych.

Po wstępnej rekrutacji będę kontaktowała się z uczestnikami mailowo i ewentualnie telefonicznie w sprawie wypełnienia i dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych dostępnych w linku:

http://pedagogika.wszia.opole.pl/fr.pdf oraz w formie załącznika do tego pisma.                                                       

Alicja Całus – opiekun sieci,                                                                                                                                        

 nauczyciel konsultant RZPWE w Opole

image001

15 kwietnia 2016 roku odbyła się XXIV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej.

Nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice: Karolina Janiak z klasy III b i Julia Mamczyńska z klasy I b. Agnieszka Karbownik z klasy I LO rywalizowała w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkie uczestniczki recytowały po dwa wybrane utwory o tematyce wojennej.

Uczennicom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy uroczystym apelem, na którym po wakacyjnej przerwie spotkali się nauczyciele i uczniowie. Najważniejszym punktem tej uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum, liceum i szkoły zawodowej.

Zapraszamy nauczycieli i wychowawców do pobierania bezpłatnych scenariuszy zajęć na wiemczujepomagam.pl

 
wiemczujepomagam.pl
Bezpłatne scenariusze lekcji z materiałami multimedialnymi! „Wiem. Czuję… Pomagam! Inspiracje do zajęć z dziećmi i młodzieżą” to zbiór scenariuszy do ...

– Chcielibyśmy, aby nasze inspiracje do zajęć pomogły nauczycielom i wychowawcom w wychowaniu dzieci na dobrych ludzi. To lekcje empatii. Prezentujemy historie z całego świata, by dzieci poczuły, że ich rówieśnicy z Polski i z innych, często odległych, krajów mają z nimi tak wiele wspólnego – podkreśla Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation. Właśnie ruszają zapisy na najnowszą edycję scenariuszy zajęć „Wiem. Czuję… Pomagam!” przygotowaną przez Kulczyk Foundation. Dla nauczycieli, ale i ODN-ów, bibliotek czy ośrodków akademickich. Projekt objął honorowym patronatem Rzecznik Praw Dziecka. Wystarczy zgłosić akces i wypełnić formularz, a multimedialne scenariusze wkrótce przyjdą pocztą.

– Wiem, bo warto zrozumieć innych, zrozumieć świat. Czuję, bo warto poczuć, że ludzie pozornie obcy mogą nam być bardzo bliscy. Pomagam, bo warto działać, jeśli ktoś potrzebuje pomocy – wyjaśnia Dominika Kulczyk. „Wiem. Czuję… Pomagam!” to 16 scenariuszy zajęć – 8 dla uczniów w wieku 9-12 lat i 8 dla uczniów w wieku 13-16 lat. Do każdego zeszytu dla danej grupy wiekowej dołączona jest płyta z materiałami filmowymi, dobranymi w ten sposób, aby odpowiadały możliwościom percepcyjnym dziecka.

W tej edycji scenariuszy wykorzystane zostały autentyczne historie związane z akcjami pomocowymi, które Kulczyk Foundation prowadziła w Panamie, Grecji, Tajlandii, Malawi, Nepalu, na Ukrainie i w Polsce. Każdy ze scenariuszy poprzedzony jest wstępem przybliżającym zarówno problematykę danego kraju, jak i wartości, postawy, które są treścią zajęć. – Scenariusze zajęć przygotowaliśmy w taki sposób, aby spełniły wszystkie wymogi związane z zasadami edukacji szkolnej. Poruszamy ważne, często niełatwe tematy, ale w ten sposób, żeby dziecko dzięki nim z korzyścią dla siebie i otoczenia rozwijało swoją wiedzę, wyobraźnię, wrażliwość – tłumaczy Marta Schmude-Olczak, Dyrektor Zarządzająca Kulczyk Foundation.

Do zeszytów ze scenariuszami dołączona jest płyta z materiałami multimedialnymi. Scenariusze można zamówić wchodząc na stronę http://wiemczujepomagam.pl lub w następujący sposób:

 
wiemczujepomagam.pl
Bezpłatne scenariusze lekcji z materiałami multimedialnymi! „Wiem. Czuję… Pomagam! Inspiracje do zajęć z dziećmi i młodzieżą” to zbiór scenariuszy do ...
 1. Najpierw wysłać mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule maila należy wpisać słowo ,,Scenariusze” oraz swoje imię i nazwisko.
 2. Gdy przyjdzie mail z odpowiedzią, trzeba kliknąć w link i wypełnić formularz zamówienia.
 3. Teraz pozostaje już tylko oczekiwać na bezpłatną przesyłkę!

Kulczyk Foundation to międzynarodowa organizacja, która wykorzystuje najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu i inwestycjach społecznych do inicjowania realnych zmian społecznych poprzez tworzenie standardów efektywnego działania. Celem KulczykFoundation jest budowanie trwałych mechanizmów zmieniających otoczenie, ale i angażujących społeczności lokalne. Projekty Kulczyk Foundation to, m.in. program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce „Żółty Talerz”, inspiracje do zajęć z dziećmi i młodzieżą „Wiem. Czuję... Pomagam!” oraz telewizyjny cykl edukacyjny „Efekt Domina” i związane z nim akcje pomocowe prowadzone na całym świecie. Właśnie to ostatnie przedsięwzięcie stało się podstawą dla stworzenia scenariuszy zajęć.

Konkurs recytatorski

Pogłębienie wśród gimnazjalistów znajomości epopei narodowej ma na celu organizowany już po raz drugi w Korfantowie międzyszkolny konkurs recytatorski. Również po raz drugi naszą szkołę reprezentowała na tym konkursie uczennica klasy III b g Karolina Janiak. Za swoją interpretację fragmentu „ Hajże na Sopliców” zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesu!

 

 

Trwa nabór do kilkunastu programów edukacyjnych Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zachęcamy do poznania naszych nowych propozycji i skorzystania z nich. Będziemy również zobowiązani za przekazanie naszej aktualnej oferty innym zainteresowanym.

Od ponad 20 lat działamy na rzecz rozwoju polskich szkół. Prowadzimy warsztaty i kursy dla dyrektorów, nauczycieli i uczniów, organizujemy konferencje, tworzymy i udostępniamy w internecie materiały edukacyjne. Fundacja CEO jest organizacją pożytku publicznego.

Co roku proponujemy szkołom kilkanaście programów edukacyjnych z różnych obszarów.

Aktualnie polecamy:

image0017 kwietnia 2016 r. odbył się  Wojewódzki Konkurs Wymowy Angielskiej (English Pronunciation Contest) . Organizatorem XIII edycji tego konkursu było Społeczne Językowe Liceum Ogólnokształcące im. Alberta Einsteina w Opolu.
Jak co roku uczestnikami konkursu są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu opolskiego. Do konkursu przystąpiły osoby, które wygrały w eliminacjach szkolnych.
Zespół Szkół w Niemodlinie reprezentowały:
1. Iga Rostkowska - klasa I bg
2. Anna Siomka - klasa II bg
3. Hanna Węgrowska - klasa III bg

Dobra szkoła nie może fałszować, musi się trzymać wybranej "linii melodycznej". Często natomiast jest tak, że działania i inwestycje nie współgrają z tym, co społeczność szkolna wypracowała. Zastanawiamy się, jak sprawić, aby wszystkie elementy środowiska uczenia się współgrały ze sobą.

Przygotowanie wykładu przez nauczyciela to niby prosta sprawa. Prosta, jak wykład chcemy zrobić jak najmniejszym kosztem. Dzisiejsze narzędzia multimedialne i dydaktyczne dają nam możliwość zrobienia z wykładu całkiem solidnego i angażującego przekazu. Ale musi się chcieć... Piszemy także o tym, w uczniowie powinni poprawiać umiejętność prezentacji swoich mocnych stron i rozwijać ją przez cały okres szkolny - będzie potrzebna im w życiu zawodowym i społecznym po opuszczeniu szkoły. Przedstawiamy stronę Freerice.com, która pozwala łączyć naukę języka angielskiego z pomaganiem. Zachęcamy do skorzystania ze scenariuszy przygotowanych przez Kulczyk Foundation na temat empatii i pomagania. Zamieszczamy także głos oceniający wprowadzoną reformę edukacji z perspektywy nauczyciela.

Przypominamy - ukazał się tom wprowadzający cyklu "Przestrzenie edukacji 21. Otwieramy szkołę!" - serii poradników, które dotyczą projektowania i organizowania szkolnego środowiska uczenia się. Wszystkie cztery poradniki dostępne są bezpłatnie poprzez sklep Edustore.eu.

Dobry nauczycielu! Prowadzimy akcję ZWYKLI-NIEZWYKLI NAUCZYCIELE. Zachęcamy nauczycieli do zgłoszeń - więcej informacji: https://www.facebook.com/edunews/posts/10153403591022248.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

@ DOBRA SZKOŁA NIE MOŻE FAŁSZOWAĆ

Zbudowanie szkoły jest proste, ale zorganizowanie jej w taki sposób, by rozwijała umiejętności na miarę XXI wieku to już prawdziwe wyzwanie. Gdy do dyspozycji mamy środowisko uczenia się zaprojektowane i wybudowane w ubiegłym stuleciu, zadanie staje się naprawdę trudne. Zrozumienie środowisk uczenia się zachodzi podobnie jak ocena zespołu jazzowego. Wystarczy przez kilka chwil wsłuchać się w rytm oraz melodię i już wiemy, czy zespół gra czysto i czy muzycy czerpią przyjemność z gry. W podobny sposób podchodzimy do narracji uczenia się. Dobra szkoła nie może fałszować. Musi trzymać się określonej linii melodycznej, pewnej konsekwencji, dzięki której różne aspekty środowiska uczenia się współgrają ze sobą i uzupełniają się (Artykuły).

http://www.edunews.pl/system-edukacji/szkoly/3744-dobra-szkola-nie-moze-falszowac

@ DOBRA PREZENTACJA TO PODSTAWA

"Jak cię widzą, tak cię piszą" - to stare polskie porzekadło zawiera bez wątpienia mądrość zbieraną przez pokolenia. W dzisiejszych czasach powinno się jednak mówić "Jak cię widzą i słyszą, takie odnosisz sukcesy". Nie da się ukryć, że gdy weźmiemy pod uwagę realia funkcjonowania w świecie biznesu, gdy na zewnątrz firmy liczy się to, co zrozumie i zapamięta na spotkaniu z nami klient, a wewnątrz - to, do czego będziemy w stanie przekonać naszych współpracowników i szefów, to właśnie prezentacja. Dla jednych to sztuka, dla innych rzemiosło, które warto poznać i przećwiczyć (Projekty).

http://www.edunews.pl/edukacja-na-co-dzien/edukacja-przez-zycie/3743-dobra-prezentacja-to-podstawa

@ FREERICE: NAUKA I POMAGANIE W JEDNYM

Gdyby ktoś poprosił mnie o skojarzenie do słowa ryż nauka byłaby chyba ostatnią rzeczą o jakiej mogłabym pomyśleć, a przynajmniej było tak do niedawna. Dziś już nie pamiętam w jakich okolicznościach odkryłam stronę freerice.com ale szybko stała się ona jedną z moich ulubionych, a co najważniejsze, opinię tą podzielają moi licealiści. Mówiąc bardzo ogólnie strona freerice.com jest miejscem gdzie możemy poćwiczyć znajomość angielskiego (i nie tylko) i pomóc głodującym ludziom jednocześnie. Jak to możliwe? Otóż dość prosto (Artykuły).

http://www.edunews.pl/nowoczesna-edukacja/ict-w-edukacji/3742-freerice-nauka-i-pomaganie-w-jednym

@ OCENA REFORMY EDUKACJI

Niezwykle kontrowersyjna Reforma Edukacji 2017 (nazwijmy ją tak na potrzeby tego artykułu) stała się faktem. Choć zdecydowana większość ekspertów ds. edukacji, nauczycieli oraz rodziców tych dzieci, których reforma obejmie, była i nadal jest przeciwna jej wprowadzeniu, nie pozostaje nic innego jak rozpocząć przygotowania do jej wdrożenia w taki sposób, by maksymalnie zminimalizować szkody, jakie bez wątpienia wyrządzi w polskiej szkole, zarówno w znaczeniu ogólnym, jak i w poszczególnych placówkach rozsianych po całym kraju. Dlaczego szkody są rzeczą oczywistą i nieuniknioną? Przyjrzyjmy się po kolei najważniejszym aspektom leżącym u podstaw wprowadzanej reformy (Artykuły).

http://www.edunews.pl/badania-i-debaty/opinie/3740-ocena-reformy-edukacji

@ WIEM. CZUJĘ... POMAGAM! - ZAPISY NA BEZPŁATNE, MULTIMEDIALNE SCENARIUSZE ZAJĘĆ

"Chcielibyśmy, aby nasze inspiracje do zajęć pomogły nauczycielom i wychowawcom w wychowaniu dzieci na dobrych ludzi. To lekcje empatii. Prezentujemy historie z całego świata, by dzieci poczuły, że ich rówieśnicy z Polski i z innych, często odległych, krajów mają z nimi tak wiele wspólnego" – podkreśla Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation. Właśnie ruszają zapisy na najnowszą edycję scenariuszy zajęć „Wiem. Czuję… Pomagam!” przygotowaną przez Kulczyk Foundation. Dla nauczycieli, ale i ODN-ów, bibliotek czy ośrodków akademickich. Projekt objął honorowym patronatem Rzecznik Praw Dziecka. Wystarczy zgłosić akces i wypełnić formularz, a multimedialne scenariusze wkrótce przyjdą pocztą (Projekty).

http://www.edunews.pl/narzedzia-i-projekty/projekty-edukacyjne/3739-wiem-czuje-pomagam-zapisy-na-bezplatne-multimedialne-scenariusze-zajec

@ ILE CZASU POTRZEBA BY PRZYGOTOWAĆ WYKŁAD

Proste pytanie a odpowiedź będzie złożona. Bo wszystko zależy od tego jaki wykład - wartościowy i ciekawy czy byle jaki. I czy chodzi o kilka zdań okolicznościowych, 10 minut, 20 czy całą godzinę. Wbrew pozorom, im krócej trwa wystąpienie (wykład), tym trudniej się przygotować. Oczywiście wtedy, gdy chcemy by owo wystąpienie (wykład) miało sens i wywarło wrażenie pozytywne, by przekazało wartościową treść (Artykuły).

http://www.edunews.pl/narzedzia-i-projekty/narzedzia-edukacyjne/3738-ile-czasu-potrzeba-by-przygotowac-wyklad

@ POTĘGA ŚWIADOMEGO ŻYCIA

Początek roku staje się tradycyjnie okazją do podsumowania i bilansu tego wszystkiego, co stało się w naszym zawodowym i prywatnym życiu w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. To ważny moment, który może przynieść cenną informację, czy to, gdzie teraz jesteśmy, co robimy, z kim i dla kogo pracujemy jest właśnie tym, czego pragniemy, z czego jesteśmy dumni i co sprawia nam satysfakcję (Artykuły).

http://www.edunews.pl/badania-i-debaty/opinie/3737-potega-swiadomego-zycia

***

Polub nas na Facebooku! Jesteśmy jednym z najciekawszych i najbardziej wartościowych serwisów dla nauczycieli i edukatorów. Mamy już ponad 17.400 polubień: https://www.facebook.com/edunews.

***

@ ZASOBY CYFROWEJ EDUKACJI DLA SZKÓŁ I NAUCZYCIELI:

TABLICA z różnymi zasobami edukacyjnymi dla szkół i nauczycieli w Pinterest: kliknij tu

E-BOOKI DLA NAUCZYCIELI - kilkanaście poradników o nowoczesnej edukacji dostępnych w Edustore.eu, m.in. o przestrzeniach edukacji, dwujęzyczności, przedsiębiorczej postawie, o używaniu technologii w edukacji dzieci w szkole podstawowej (zwłaszcza klasy I-III SP), o tworzeniu modelowego środowiska uczenia się języków obcych, o edukacji z wykorzystaniem mobilnych urządzeń, o webquestach, mapach myśli, uczeniu się języków obcych, programowaniu wizualnym, reformowaniu oświaty, motywowaniu uczniów, pracy ze zdolnym uczniem. Warto zaglądać także do naszego drugiego serwisu o E-BOOKACH: www.epublikacje.edu.pl - będą tu zamieszczane opisy i linki do wartościowych e-publikacji, które pomagają i inspirują w wykonywaniu zawodu nauczyciela / edukatora.

KURSY E-LEARNING - dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego nauczyciela (https://edustore.eu/2-szkolenia-e-learning).

SCENARIUSZE LEKCJI z TIK - bezpłatne zasoby dostępne w Edustore.eu. 5 scenariuszy dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej oraz 20 z przyrody dla szkoły podstawowej.

APLIKACJE NA SMARTFONY I TABLETY - bezpłatna aplikacja z poradnikami edukacyjnymi Edustore na urządzenia z systemem Android (Google Play) i urządzenia Apple (iTunes); bezpłatna aplikacja Edunews: iTunes oraz Google Play.

***

Edunews.pl to ponad 3700 opracowań poświęconych nowoczesnej edukacji. Jesteśmy serwisem społecznościowym - coraz więcej osób zainteresowanych polskim systemem edukacji prezentuje w nim swoje poglądy. Zapraszamy do przesyłania opinii i komentarzy na tematy szeroko związane z edukacją. 

Prosimy o przekazywanie innym nauczycielom i edukatorom informacji o portalu - warto do nas często zaglądać, gdyż codziennie publikujemy ciekawe i przydatne w pracy z uczniami porady i materiały edukacyjne.

image002Dnia 14.04.2016 r. grupa ratowników została zaproszona na „Festiwal Piosenki Przedszkolnej” w roli jury w Publicznym Przedszkolu „Bajka” nr 1 w Niemodlinie. W konkursie brali udział reprezentanci przedszkoli z naszej gminy: z Graczy, Grabina, Rogów oraz Publicznego Przedszkola nr 1 oraz Publicznego Przedszkola nr 2 z Niemodlina. W konkursie brało udział po czterech przedstawicieli z każdego przedszkola. Wszyscy okazali się być zwycięzcami.  W nagrodę stanowiły książeczki, niespodzianki oraz uścisk dłoni ratownika.  

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji  w Opolu, Pracownia Wsparcia Psychologiczno - Pedagogicznego zaprasza i informuje, że są jeszcze miejsca na szkolenie:

·        „Dziecko z autyzmem i z Zespołem Aspergera w szkole i w przedszkolu”, które odbędzie się w dniu 04 marca  2017r w godzinach 9 00–15 00                         w siedzibie RCRE  OPOLE ul. Głogowska 27  sala 1.8 (parter)   

Szanowni Państwo,

Pod koniec ubiegłego roku przesłaliśmy do Państwa naszą ofertę edukacyjną, zapraszając nie tylko do udziału w przygotowanych dla dzieci i młodzieży zajęciach, ale też do zwiedzenia wystawy stałej Muzeum.

Od tego czasu odwiedziło nas już wiele przedszkoli i szkół, którym pobyt u nas bardzo się podobał, zarówno jeśli chodzi o samą wystawę, jak i przygotowanie oraz metody prowadzonych zajęć. Część z nich odwiedziła nas już wielokrotnie.

Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą, którą przesyłamy w załączniku oraz do odwiedzenia naszej strony Internetowej –www.muzeumpiosenki.pl.

Informacje na temat rezerwacji uzyskają Państwo pod numerami telefonów:

77 441 34 86 w. 33 oraz 534 210 205.

Cena biletu grupowego /zwiedzanie ekspozycji/ - 8 zł/osoba

Cena biletu zwiedzanie ekspozycji + zajęcia edukacyjne – 9 zł/osoba

1 opiekun/15 osób wchodzi do nas za darmo

Do zobaczenia,

 
--
Roksana Buchta
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
45-040 Opole, Pl. Kopernika 1
534 210 205, 77 441 34 86 wew. 31
NIP: 754 296 52 52

Zespół Szkół w Niemodlinie ogłasza zapytanie ofertowe na wykonanie zadania pn. "Projekt i kosztorys na modernizację boiska szkolnego, terenów zielonych oraz wjazdu przy Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie”. Wszystkie informacje na temat zadania dostępne są w BIP kliknij tutaj BIP ZS Niemodlin

Szanowni Państwo,
 
będąc osobą odpowiedzialną za całość procesu gromadzenia i analizy danych niezmiernie miło mi poinformować, że ogólnopolskie dwuletnie badania nad fonoholizmem wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych dobiegły swojego końca. Szczegółowy raport z badań dostępny jest do darmowego pobrania na stronie http://dbamomojzasieg.com/publikacje-raporty/. Prosimy o przekazanie tej informacji każdemu nauczycielowi, pedagogowi, psychologowi szkolnemu tym bardziej, że jest to jedyne tak szczegółowe opracowanie dostępne w Polsce. 
 
dbamomojzasieg.com
Sprawdź jak możesz nam pomóc. Liczymy na Ciebie! Dołącz do nas. Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG © 2016 | Wykonanie: Maurycy Gast
 

image001   6 kwietnia 2016 r. po raz czwarty realizowana była  ogólnopolska kampania społeczna „Czytam w podróży... Herberta”. Biblioteka Szkolna we współpracy z Miejsko Gminną Biblioteką Publiczną w Niemodlinie również włączyła się do akcji. Tego dnia wszystkim zainteresowanym czytelnikom wręczaliśmy zakładki do książek z tekstem wiersza Zbigniewa Herberta. Przedsięwzięciu towarzyszyła wystawa czytelnicza prezentująca sylwetkę autora, jego dorobek literacki oraz ogólne informacje dotyczące tej inicjatywy.
   Mam nadzieję, że udział naszej biblioteki w kampanii zainspiruje wszystkich do większego zainteresowania poezją i odkrywania dzieł poety na nowo.

 

logo"Zachęcamy do skorzystania z materiałów edukacyjnych dot. bezpiecznego korzystania z internetu i reagowania na zagrożenia. Są to scenariusze zajęć do realizacji w klasach I-III, IV-VI, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych wraz z materiałami uzupełniającymi."

http://cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne/nauczyciele/

Sprawdź jak radzisz sobie z zadaniami ligi matematycznej.
Aktualne wyniki ligi matematycznej.

 

ZAPROSZENIE

EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW” DLA UCZNIÓW

WRAZ Z OPIEKUNAMI

 

Do pobrania:

 1. przykładowy plan na 5 dni
 2. informacje

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z opiekunami do udziału w przygotowanej przez Fundację Euroweek wspólnie z Stowarzyszeniem Euroweek Szkoła Liderów

Zajęcia odbędą się w malowniczo położonych  górskich miejscowościach na Ziemi Kłodzkiej – Długopole Dolne w Ośrodku Wczasowym „SILESIA”, Długopole Zdrój w Ośrodku Wczasowym „ALEKSANDER”, Międzygórze w Ośrodku Wczasowym „SŁONECZNA”, lub innym miejscu noclegowym o podobnym standardzie w następujących  terminach:

Marsz żywychDo 14 kwietnia br. szkoły mogą zgłaszać się do udziału w Marszu Żywych organizowanym na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W tym roku Marsz Żywych odbędzie się w czwartek, 5 maja 2016 r. Uczestnicy wydarzenia już po raz 25. przejdą trzykilometrową trasą. Prowadzić będzie ona spod bramy „Arbeit macht frei” w byłym obozie Auschwitz I do byłego obozu Auschwitz II-Birkenau.

Więcej szczegółów i formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ.

źr.: MEN

Szanowni Państwo,

dziękujemy za udział Państwa szkoły w Próbnej Maturze z Operonem, Gazetą Wyborczą i British Council. Miło nam poinformować, że jednym z elementów tegorocznego programu jest praktyczny kurs internetowy Coaching w edukacji. W ramach udziału w programie dyrektorzy i nauczyciele, którzy wezmą udział w tym kursie, będą mogli przystąpić bezpłatnie do egzaminu. Udział w kursie jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w kursie, należy wejść na stronę kursu: kursy.operon.pl zalogować się i kliknąć przycisk ZAPISZ SIĘ, znajdujący się w lewym dolnym rogu strony.

Na koniec kursu dyrektor oraz wszyscy nauczyciele ze szkół zgłoszonych do Próbnej Matury z Operonem 2016 będą mogli przystąpić do bezpłatnego egzaminu. Weryfikacja będzie przebiegała automatycznie – w tym celu należy zadbać o aktualne dane w systemie konto.operon.pl, tj. podanie właściwej szkoły jako miejsca pracy oraz nauczanego przedmiotu.

Pierwszy moduł kursu będzie dostępny od 13.12.2016 r. Serdecznie zapraszamy do zapisów!

 

Z wyrazami szacunku,

Wydawnictwo Operon

Dzień Patrona Szkoły - 2016Dnia 21 marca 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole dzień Patrona Szkoły - Bolesława Chrobrego. W trakcie oficjalnej części, w asyście pocztu sztandarowego, uczniowie kl.Ic przedstawili dzieje pierwszego, koronowanego władcy Polski, Bolesława Chrobrego. Apel został wzbogacony fragmentami kroniki Galla Anonima, która sławiła imię i dokonania tego walecznego władcy.

Szanowni Państwo,

Rozpoczynamy nabór na Bezpłatne Studia Podyplomowe „PSYCHOKOREKCJA ZABURZEŃ ZACHOWANIA”.

Studia podyplomowe adresowane są do: NAUCZYCIELI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ORAZ NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW MŁODZIEŻOWYCH
OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH I MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW SOCJOTERAPII w celu doskonalenia kompetencji wychowawczych.

CZAS TRWANIA
 

280 godzin w tym 100 godzin praktyki

Zajęcia odbywają się w Nysie. Studia ruszają w styczniu 2017 r.

Więcej informacji w załączniku.

W dniach 14 - 18 marca 2016r. w Zespole Szkół odbyły się Dni Kultury Krajów Obcojęzycznych. W programie odbyły się  między innymi prezentacje multimedialne przygotowane przez klasę IIIb gimnazjum na temat ogólnej wiedzy o Wielkiej Brytanii i o słynnych muzykach  angielskich i irlandzkich. Natomiast klasa IIIa gimnazjum przygotowała prezentację dotyczącą różnic i podobieństw między Australią i Nową Zelandią. Uczniowie aktywnie i chętnie brali udział w końcowym konkursie o prezentowanych krajach.

Ponadto  odbył się Międzyklasowy Turniej Wiedzy o krajach anglo i  niemieckojęzycznych. W quizie tym wzięły udział trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas i wyniki plasują się następująco:

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność udostępnić Państwu filmy edukacyjne, które powstały w ramach Kampanii edukacyjnej dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Dopalacze – identyfikuję, reaguję, pomagam”, dofinansowanej ze środków Fundacji ENERGA.

W Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym kierowany jest do uczniów szkół średnich.

Zadanie Konkursowe polega na opracowaniu jednego z trzech podanych do wyboru tematów w oparciu o wiedzę uzyskaną z Małego Rocznika Statystycznego Polski:

Szanowni Nauczyciele!

Wydawnictwo Synapsa serdecznie zaprasza uczniów wszystkich klas szkół średnich do wzięcia udziału w nowej edycji:

Ogólnopolskich

Konkursów Przedmiotowych

SYNAPSA Expert

Konkursy z poszczególnych przedmiotów zostaną przeprowadzone w dniach od 2 do 13 stycznia 2017 roku. Termin zgłaszania uczestnictwa uczniów upływa 1 stycznia 2017 roku.

 

Reklama ksiazkiBiblioteka szkolna ogłasza kolejną edycje konkursu "Reklama Książki".

Zareklamuj ulubioną książkę i wykonaj plakat dowolną techniką.

Liczy się kreatywność i dobry pomysł.

Na Wasze prace czekamy do 25 kwietnia 2016 r.

Uruchamiamy proces rekrutacji na kierunku: „Przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej: Wspomaganie rozwoju i edukacji osób z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera.”

Więcej informacji na stronie www.sn.rzpwe.opolskie.pl

 

image004W dniu 21 marca 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w warcabach 64-polowych. Zwycięzcą został Mariusz Pejs z klasy 2 bg, na kolejnym miejscu uplasował się Paweł Polański z klasy 2 cg. Trzecie miejsce wywalczył  Paweł Dec z klasy 3 bg. Najlepszym pierszoklasistą został Dawid Pejs z klasy 1 dg.

 

Konkurs 17.03.2016r„Konsumenci to my wszyscy”
           John Fitzgerald Kennedy

17 marca 2016 roku z okazji Światowego Dnia Konsumenta odbyła się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej w Namysłowie . W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 8 szkół województwa opolskiego.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy I LO:

Katarzyna Jukowska
Maja Krawczyk
Natalia Wyrwich

TTPiKTowarzystwo Turystów Przyrodników i Krajoznawców zaprasza na Kursy Instruktora Turystyki Kwalifikowanej o specjalności turystyka piesza górska. Kurs adresowany jest do osób, organizujących imprezy turystyki kajakowej dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Absolwenci naszych kursów mogą pełnić funkcję kierownika wycieczek, obozów wędrownych i imprez turystyki kwalifikowanej.

Konkurs 14.03.201614 marca 2016 roku w Opolu został przeprowadzony etap wojewódzki  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.  Na tym etapie konkursu, rywalizowało ze sobą 16 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego.  Podczas testu wielokrotnego wyboru uczniowie zmierzyli się z pytaniami z  całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych. 

Oferta bezpłatnych studiów podyplomowych dla nauczycieli szkół biorących udział w projekcie „Sekrety Nauki”

Plik do pobrania: kierunki studiów

 

Jakub Owczarek
Opiekun merytoryczny studiów podyplomowych
Projekt 9.1.2 Sekrety Nauki

tel: +48 77 404 75 79; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
" target="_blank" style="color: blue; text-decoration: underline;"> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji
45-315 Opole, ul. Głogowska 27 | tel. 77 404 75 30

                           Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy nauczycieli matematyki oraz uczniów gimnazjum na VI edycję konkursu
               „Para może więcej” pod patronatem Starosty Opolskiego i Burmistrza Niemodlina.

         Konkurs odbędzie się 10 maja 2016 roku o godzinie 1000
          w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie ul. Opolska 34.

 Więcej o zasadach konkursu w załączniku.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli w bardzo
atrkacyjnej cenie - 29zł!
Warsztaty odbędą się 22.10 (sobota) w Opolu.
Szczegóły w załączniku.

Z poważaniem Mariusz Kaszuba
www.salusexpert.pl

I Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu5 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły: Klaudia Wajman, Michał Jezierski, Krzysztof Sawicki i Tomasz Pietraszko, wraz  z opiekunem  - panią Katarzyną Drabik, brali udział w I Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu.

Szanowni Państwo!
Nauczyciele Szkół i Placówek
 
                                 Kurs kierowników wycieczek szkolnych
 
Serdecznie zapraszamy Nauczycieli Szkół i Placówek  na kurs. Poniżej przesyłam informacje organizacyjne.
 

gracze szachy

W dniu 19 marca 2016 r. (sobota)  w Gimnazjum w Graczach odbędzie się doroczny Wielkanocny Konkurs Szachowy.

 

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pana Arkadiusz Lellka do biblioteki.

Tylko do 17.10.2016 kursy Edmodo, Geogebra, Scratch 30% taniej

Przypominamy, że do 17 października będą trwały prezapisy na nowe kursy.  Prezapisy dotyczą następujących szkoleń:

konkurs wiedzyDnia 25 lutego 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w składzie:

 • Emilia Badeja
 • Wiktoria Habiak
 • Martyna Piwko
 • Miłosz Olfans

wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych w Łambinowicach.

Uczennica Emilia Badeja wyróżniła się w kategorii indywidulanej i zajęła IV miejsce.

Agnieszka Buczek

Szanowni Państwo,
 
dziękując za Państwa aktywność i dotychczasową współpracę z Centrum Edukacji Obywatelskiej przypominamy, że kończy się rekrutacja do naszych programów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017.
Zapraszamy do skorzystania z ostatnich wolnych miejsc w programach:
 

image004W dniu 26 lutego 2016 roku odbył się w Opolu Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w Szachach Drużynowych. Naszą szkołe reprezentowała drużyna w składzie:

Kacper Pietrzak klasa 3 B G
Paweł Dec klasa 3 B G
Bartłomiej Mrożek klasa 2 B G
Daria Filarowska klasa 2 B G
Dominik Pajączek klasa 3 B G
Rafał Kuratnik klasa 1 B G
Karolina Pawlik klasa 1 C G

wizyta w bankuDnia 25 lutego 2016r. uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką  p. Agnieszki Tracz i Doroty Moździerskiej, udali się do niemodlińskiego oddziału Banku PKO BP. Wizyta w banku została zorganizowana w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Granty - informacja

DyplomPo zwycięstwie w finale powiatu w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych dającym awans do następnej rundy rozgrywek, drużyna Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie wzięła udział w półfinale wojewódzkim, który odbył się 17.02.2016 r. w Prudniku.

Naszymi rywalami były zespoły: gospodarz turnieju PG nr 1 w Prudniku, PG w Otmuchowie i PG nr 7 w Opolu. Po porażkach z PG nr 1 w Prudniku i PG w Otmuchowie został nam do rozegrania mecz o trzecie miejsce z PG nr 7 w Opolu. Po zaciętym spotkaniu w regulaminowym czasie gry był remis 23:23 i o rozstrzygnięciu zdecydowała dogrywka, którą wygraliśmy dwoma punktami 26:24, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

 

Wraz z żoną, absolwentką matematyki na Politechnice Krakowskiej, przygotowaliśmy już VII Edycję Kursu Maturalnego z matematyki obejmującą 100% wymaganego przez CKE materiału do matury 2017.

Kurs jest darmowy i dostępny dla wszystkich zainteresowanych uczniów jako materiał uzupełniający w przygotowaniu do matury.

Przejdź do strony zapisu na kurs maturalny

W ubiegłym roku szkolnym z kursu maturalnego skorzystało 14 237 osób. Średni uzyskany wynik po kursie to 77% z matury podstawowej i 67% z rozszerzonej.
Ich opinie jak również opinie nauczycieli, którzy korzystali z kursu załączyłem na dole wiadomości.

 

Kurs bardzo dobrze nadaję się do powtórki materiału przed maturą 2017.

Każdego dnia uczeń otrzymuje na swoją skrzynkę pocztową
jedną lekcję, która zawiera:

 • omówienie wybranego zagadnienia,
 • ćwiczenia interaktywne,
 • przykłady zadań maturalnych z rozwiązaniami

 

Link do darmowego kursu maturalnego z matematyki.

http://matmana6.pl/kurs_maturalny?lo

Linki do przykładowych lekcji z darmowego kursu maturalnego:
Rozwiązywanie układów równań
Rozwiązywanie układów równań - metoda graficzna

link do plakatu informującego o kursie:
http://matmana6.pl/promocja/plakat.pdf

Z wyrazami szacunku,
Łukasz Masłowski,
Redaktor platformy edukacyjnej MatmaNa6.pl

Dni Otwarte

Społeczność szkolna
Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego
w Niemodlinie
serdecznie zaprasza

15 marca 2016 r. o godz. 17:00

szóstoklasistów wraz z rodzicami

na Dzień Otwarty

w murach naszej szkoły

Szanowni Panstwo Dyrektorzy i Nauczyciele,

Zapraszam do pobrania bezplatnych materialow wspomagajacych proces edukacyjny: zbioru gier i zabaw oraz wciagajacej metody przekazywania wiedzy Jednostki Wiedzy. Materialy te przygotowalismy z mysla o ulatwieniu panstwa pracy nauczycielskiej.

Materialy zostaly przygotowane przez zespol Centrum Dobrego Wychowania i mozna je pobrac pod tym linkiem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.%20&utm_campaign=szkola">http://cdw.edu.pl/do-pobrania

 

Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym prowadzone przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Naszą misją jest budowanie postaw wspólnotowości i zaangażowania. Strefa Wiedzy o pracy z grupami i wychowaniu. Innowacyjne budujące zaangażowanie warsztaty dla klas. Materiały, pomoce i gry edukacyjne.

Misją naszego Centrum jest wspieranie wszystkich osob pracujacych z dziecmi i mlodzieza, dlatego przekazujemy Panstwu te materialy z nadzieja, ze pomoga ksztaltowac postawe zaangazowania wsrod uczniow.

Z wyrazami szczacunku
dr Michal Czakon
Centrum Dobrego Wychowania

Julia MamczyńskaSukces naszej gimnazjalistki
Julii Mamczyńskiej

Konkurs recytatorski
MIŁOŚĆ JEST WŚRÓD NAS


Od kilkunastu lat z okazji święta zakochanych Ośrodek Kultury w Niemodlinie organizuje konkurs recytatorski.

Szanowni Państwo!
Nauczyciele Szkół i Placówek
 
                                 Kurs kierowników wycieczek szkolnych
 
Serdecznie zapraszamy Nauczycieli Szkół i Placówek  w nowym roku szkolnych na kurs.
Termin -04-05.10.2016r godz 16:00-19:30
Koszt szkolenia 70zł brutto.
Kurs zakończony jest wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z zakresu prawa oświatowego dot. organizacji turystyki szkolnej.
Miejsce szkolenia : Publiczne Gimnazjum nr 5 ul. Ozimska 48a  45-368 Opole.

Więcej informacji i karta zgłoszeniowa dostępne TUTAJ

 
 
Oświata Ośrodek Szkoleniowy
ul. Ozimska 48/6
45-368 Opole
tel: 77 442 51 51
www.oswiataszkolenia.pl

Studniówka 2016Jak co roku na 100 dni przed maturą również w naszym liceum odbyła się studniówka klasy III. Tradycyjny bal czternaście par rozpoczęło polonezem. We wspólnej zabawie uczestniczyło 22 uczniów z osobami towarzyszącymi i przedstawiciele grona pedagogicznego wraz z panią dyrektor Elżbietą Woźniak i wychowawczynią Agnieszką Rybicką.

 

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy,

Zapraszamy serdecznie do udziału w BEZPŁATNYCH szkoleniach, organizowanych na terenie województwa opolskiego (warsztaty odbywają się w Izbie Rzemieślniczej w Opolu).

Poniżej znajdą Państwo tematy bezpłatnych szkoleń (terminy oraz miejsca ich realizacji będą na bieżąco aktualizowane). Informujemy, że każda grupa szkoleniowa może liczyć tylko 15 osób, w związku z tym, o zakwalifikowaniu na szkolenie będzie decydować kolejność zgłoszeń.
Jeden nauczyciel może skorzystać z kilku tematów szkoleń.
W szkoleniach może wziąć udział całe Grono Pedagogiczne- pod warunkiem, że nauczyciele zostaną podzieleni na kilka grup i skierowani na różne tematy szkoleń. Cała szkoła nie może wziąć udziału  w tym samym szkoleniu.

Tematy warsztatów:

2015 rok - wolontariusze porządkują polskie mogiłyW tym roku rusza 7. edycja akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

W dniach od 2 - 12 lipca 2016 roku wolontariusze z województwa opolskiego i dolnośląskiego będą porządkować polskie cmentarze na  Kresach. Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w 6. edycji tej akcji. Przedstawiciele kl. II LO sprzątali w czasie wakacji zapomniane mogiły.

Do pobrania: Plan imprez

szóstoklasiści na 70. urodzinach ChrobregoRok 2016 to ważny czas dla Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Szkoła obchodzi bowiem w tym roku jubileusz 70 lat swego istnienia. Jedną z imprez o charakterze jubileuszowym było spotkanie uczniów klas szóstych z gminy Niemodlin.

// Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

"Moralność pań Dulskich"MORALNOŚĆ PAŃ DULSKICH
na podstawie sztuki Gabrieli Zapolskiej
reżyseria i adaptacja Małgorzata Dolak    

Obsada:

Aktorzy – amatorzy niemodlińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku od trzech lat działający w Ośrodku Kultury w Niemodlinie
w osobach:

HARMONOGRAM RAD PEDAGOGICZNYCH 2016/2017

Data Temat Uwagi
26.08.2016r.
9:00
Posiedzenie plenarne – podsumowanie roku szkolnego 2015/2016;
Organizacja roku szkolnego 2016/2017, plan pracy  
 
13.09.2016r.
15:00
Zapoznanie rady pedagogicznej z planem nadzoru dyrektora szkoły   
25.10.2016r.
15:00
Rada szkoleniowa  
17.01.2017r.
15:00
Klasyfikacja za pierwsze półrocze i rada analityczna za pierwsze półrocze Oceny ołówkiem  do 20.12.2016r. ostateczne do 13.01.2017r.
21.03.2017r.
12:00
Rada szkoleniowa, szkolenie ZN do egzaminu gimnazjalnego     
24.04.2017r.
15:00
Klasyfikacja klasy IIILO Oceny ołówkiem  do 28.03.2017r., ostateczne do 20.04.2017r.
19.06.2017r.
15:00
Klasyfikacja  klas LO, G i ZSZ Oceny ołówkiem do 23.05.2017r.ostateczne do 14.06.2017r.
27.06.2017r.
9:00
Rada analityczna     


Początek drugiego półrocza – 18.01.2016r.

 

Moralność pań Dulskich - zaproszenie na przedstawienieMamy zaszczyt zaprosić na premierę przedstawienia pt. Moralność pań Dulskich w adaptacji i reżyserii naszej polonistki -  Małgorzaty Dolak.

Spektakl odbędzie się 21 lutego (niedziela) 2016 r. o godzinie 17 w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.

W piątkowym dodatku NTO znajdą Państwo kilka zdjęć z próby generalnej.

 

 


Szanowni Państwo
 • Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych
 • Nauczyciele, wychowawcy
 • Kierownicy bibliotek
 
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

prowadzi obecnie rekrutację na dwie edycje kursu e-learning pn.

Prawo autorskie w praktyce szkolnej

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 września 2016 r.

image012W dniu 17 lutego 2016 roku w budynku Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie odbyły się finały powiatowe Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Startowały reprezentacje 3 gimnazjów i 2 szkół podstawowych z terenu powiatu opolskiego: Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie, Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu (gm. Murów) i Gimnazjum Zespołu Szkół im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich, Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie oraz Szkoły Podstawowej  Zespołu Szkół im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich.

TSRSzanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy,

rozpoczynamy rekrutację na  kursy doskonalące w ramach Grantów Edukacyjnych Opolskiego Kuratora Oświaty. Zapraszamy serdecznie do udziału w BEZPŁATNYCH szkoleniach, organizowanych na terenie województwa opolskiego.

Poniżej znajdą Państwo tematy bezpłatnych szkoleń (terminy oraz miejsca ich realizacji będą na bieżąco aktualizowane). Informujemy, że każda grupa szkoleniowa może liczyć tylko 15 osób, w związku z tym, o zakwalifikowaniu na szkolenie będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Tematy warsztatów:

image001W dniu 12 lutego 2016 roku w Niemodlińskim Ośrodku Kultury odbył się Otwarty Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 12 szachistów. Naszą szkołę reprezentowali Dominik Wolak i Nikodem Lipczyński z klasy I AG, zajmując 6. i 7. miejsce. Zwyciężył Rafał Pudełko przed Tomaszem Adomowskim i Pawłem Pudełko.

 
Szanowni Państwo,
z początkiem nowego roku szkolnego chcemy serdecznie zaprosić Państwa szkołę do udziału w kolejnej edycji projektu Strefa Młodzieży. W załączonej ofercie na rok akademicki 2016/2017 znajdą Państwo proponowane przez nas spotkania i warsztaty przygotowane z myślą o uczniach i gronie pedagogicznym. 

siatkaDnia 27.01.2016 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Niemodlinie odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej klas licealnych i zawodowych. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn reprezentujących następujące klasy: I LO, II LO, III LO, I ZSZ i III ZSZ. Mecze zostały rozegrane systemem  „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W czasie drugiego swojego meczu, ze względu na brak wymaganej ilości zawodników, z zawodów wycofała się klasa III LO. Pozostałe klasy rozegrały wszystkie mecze.

finał konkursu15 lutego 2016 roku  grupa uczniów z klasy I i II LO na zaproszenie posłanki do Parlamentu Europejskiego  p. Danuty Jazłowieckiej była  gośćmi  finału konkursu „Pokaż Język: Starcie Tytanów”, który odbył się w auli Politechniki Opolskiej. Uczniowie byli świadkami  zmagań językowych 10 finalistów konkursu. 

zolta kartka2

 

szachy11

Zapraszamy wszystkich chętnych na Otwarty Turniej Szachowy, który odbędzie się w Ośrodku Kultury w Niemodlinie dnia 12 lutego 2016 roku. Rozpoczęcie zawodów o godz. 10.00. Czekamy na wszystkich sympatyków szachów!

ferie 640x360Propozycje zajęć dla uczniów w okresie ferii zimowych w Zespole Szkół w Niemodlinie

 

Matematyka i Wychowanie fizyczne

 

 

 

image001W dniach 26 – 28 stycznia 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Szachach. W zawodach wzięło udział 44 uczniów: 32 z gimnazjum i 12 z liceum ogólnokształcącego.

W dniach 26 i 27 stycznia rozegrano półfinały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. 28 stycznia odbyły się finały: ogólny i dziewcząt gimnazjum.
Mistrzem szkoły w szachach w roku szkolnym 2015/2016 został Jakub Zawierucha z klasy I LO. Gratulujemy!

DSCF2858Od 15 do końca stycznia 2016 r. w Bibliotece Szkolnej prezentowana jest wystawa poświęcona 95 rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Celem wystawy jest przybliżenie uczniom postaci wybitnego poety czasu wojny oraz promowanie jego twórczości. Prezentujemy dorobek literacki artysty, ważniejsze wiersze i cytaty. Podczas wystawy młodzież ma do wglądu wszystkie tomiki poezji zgromadzone w Bibliotece Szkolnej, które tuż po zakończeniu wystawy będzie można wypożyczyć.

dyplom kosz powiat23 stycznia 2016 r. w Tarnowie Opolskim odbył się finał powiatu w Piłce Koszykowej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięły udział trzy drużyny reprezentujące szkoły: PG w Tarnowie Opolskim, PG w Ozimku i PG Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie.
Uczniowie naszej szkoły wygrali mecze z wyżej wymienionymi  zespołami, pokonując PG w Tarnowie Opolskim 28:16 i PG w Ozimku 38:23 i zajęli pierwsze miejsce dające awans do półfinału wojewódzkiego.

image027Dla naszych Babć i Dziadków, z okazji Ich święta, nasi uczniowie wystąpili w przedstawieniu Opowieść wigilijna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

sowa

Po podliczeniu wszystkich głosów prezentujemy wyniki plebiscytu czytelniczego


PRZEBOJE KSIĄŻKOWE NA FERIE ZIMOWE

 

 

1. IGRZYSKA ŚMIERCI Suzanne Collins
2. WIEDŹMINAndrzej Sapkowski
3. GWIAZD NASZYCH WINAJohn Green

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Wolontariusze Jak co roku mieszkańcy Niemodlina wzięli udział w WOŚP. Wolontariuszami byli również nasi uczniowie.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem akcji na stronach Domu Kultury i obejrzenia zdjęć, za których udostępnienie serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Dolak:)

opowiesc wigilijna plakatOśrodek Kultury w Niemodlinie

Zespół Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie

z okazji Dnia Babci i Dziadka

zapraszają na przedstawienie

Opowieść wigilijna

20 stycznia 2016, godz. 17:00

Ośrodek Kultury w Niemodlinie

image00815 stycznia 2016 r. w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Niemodlinie odbył się półfinał powiatu opolskiego w Piłce Koszykowej chłopców szkół gimnazjalnych. Organizatorem i gospodarzem zawodów był Zespół Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. W zawodach wzięły udział cztery szkoły: PG w Niemodlinie, PG w Chróścinie Opolskiej, PG w Komprachcicach i PG w Kup.

W ramach turnieju odbyło się sześć meczów, które zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.
Zwycięzcą zawodów zostało Publiczne Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie, pokonując wszystkie drużyny następującymi wynikami:Kup - 36:0,Chróścinę Opolską – 32:4 i Komprachcice – 24:10. Drugie miejsce zajęło PG w Chróścinie Opolskiej, trzecie PG w Komprachcicach, a czwarte PG w Kup. Dzięki wygranej awansowaliśmy do finału powiatu, który jest przewidziany na 23 stycznia 2016 r. w Tarnowie Opolskim. 

Sprawdź jak radzisz sobie z zadaniami ligi matematycznej.
Wyniki ligi matematycznej po trzech etapach.

Jakie jest dziś naturalne środowisko komunikacyjne dzieci i młodzieży? Bez wątpienia Internet. To tu, w sieci, uczniowie szukają informacji, inspiracji, wymieniają się wiadomościami i doświadczeniami. Dlatego tworzymy e-podręczniki

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu: 

pk

image005W dniu 9 grudnia 2015 roku udaliśmy się z panią Agnieszką Rybicką i Katarzyną Drabik do PWSZ w Nysie. Jedna grupa odwiedziła wydział ratownictwa medycznego, gdzie mogła obserwować studentów podczas zajęć praktycznych, a w tym samym czasie druga grupa pojechała na Szpitalny Odział Ratunkowy, gdzie dr Ireneusz Barziej opowiedział, jakie zabiegi są wykonywane w poszczególnych salach oddziału.

 

Następnie grupy wymieniły się i po zdobytych informacjach kolejnym celem był Instytut Kosmetologii. Przygotowana dla nas prezentacja zapoznała nas z informacjami, czym dokładnie zajmuje się kosmetologia i jakie są możliwości jej nauki w tym instytucie. Chętni mieli również możliwość zbadania stanu swojej cery. Obejrzeliśmy również  pracownie i znajdujący się w nich profesjonalny i wysokiej klasy sprzęt, który studenci wykorzystuja podczas ćwiczeń na poszczególnych zajęciach.

To kolejne spotkanie, dzięki któremu licealiści mają możliwość przyjrzenia się z bliska warunkom, w jakich mogą uczyć się studenci z Nysy.

Ania Raina, kl. III LO  

image010

 8-10 grudnia 2015 roku uczniowie trzecich klas gimnazjalnych zmierzyli się z próbnym egazminem z:

 • języka polskiego
 • wos-u i historii
 • matematyki
 • przedmiotów przyrodniczych
 • języków obcych.

Opowieść wigilijnaW świątecznej adaptacji utworu Chearlsa Dickensa OPOWIEŚĆ WIGILIJNA wystąpili uczniowie liceum i gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie w następującym składzie:

Park linowyDnia 30 października 2015 r. odbył się uroczysty "Rajd Pierwszaka" licealistów. Jak wcześniej zaplanowano, wszyscy udali się do parku linowego w Lipnie. Pierwszoklasiści mogli skorzystać z dóbr, jakie ów park oferuje. Starsze klasy przygotowały kilka zadań, którym musieli sprostać uczniowie. Doświadczeni koledzy z profilu ratownictwa medycznego przygotowali kilka symulacji wypadków.


Dzień Edukacji Narodowej to święto, kiedy to szczególnie doceniamy naszych pedagogów, którzy wkładają wiele trudu oraz poświęcenia w naszą edukację. Dzień Nauczyciela jest idealną okazją, aby im za to podziękować. Uczynili to licealiści z klasy III pod opieką p. A. Rybickiej, przygotowując występ artystyczny w Ośrodku Kultury.
W części oficjalnej uroczystości pani dyrektor Zespołu Szkół w Niemodlinie Barbara Panecka wyróżniła Nagrodą Dyrektora nauczycieli za aktywną pracę na rzecz szkoły.
W tym dniu swoją obecnością zaszczycili  nas goście specjalni: Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Irena Szott oraz pani burmistrz Niemodlina - Dorota Koncewicz, która także skierowała ciepłe słowa do Grona Pedagogicznego.
 
 
Kornelia Barczyk kl. I LO

Od 4 stycznia 2016 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów szkolnych.

Trasa 1

Trasa 2

Trasa 3

Trasa 4

Trasa 5

Trasa jednorazowa w każdą środę

 

opowiesc wigilijnaUczniowie Zespołu Szkół w Niemodlinie zapraszają na przedstawienie zrealizowane na podstawie książki Charlsa Dickensa "Opowieść wigilijna", które odbędzie się dnia 22 grudnia 2015 roku o godz. 9.30 w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.

Plakat

Zaproszenie

image001W dniu 26 listopada 2015 roku odbył się w Zespole Szkół w Niemodlinie wieczór poetycki "Jesienna Zaduma".

image01311 grudnia 2015 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Niemodlinie został rozegrany Turniej Halowej Piłki Nożnej klas gimnazjalnych Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Do gry zgłosiło się 9 drużyn reprezentujących następujące klasy: Ia, Ib, Ic, Id, IIb, IIc1, IIc2, IIIa i IIIb. Mecze odbywały się w trzech grupach, z których do półfinałów awansowały po dwa zespoły. W pierwszym półfinale IIb pokonała Id 4:1, w drugim Ic wygrała z IIIb 2:1, co było największą niespodzianką turnieju. W trzecim IIc1 zwyciężyła z IIIa 2:0.

 

image00520 listopada br. odbyło się spotkanie z panem Przemysławem Supernakiem, podróżnikiem. Przedstawił on prezentację na temat południowej Azji. Uczniowie mieli okazję  poznać różnorodność kulturową tego regionu  w bardzo ciekawej i atrakcyjnej formie.

Dr ClownDnia 9 grudnia 2015 r. grupa uczniów z klas 1 i 2 LO w Niemodlinie- uczestnicy projektu Młody Lider w Rozwoju- w roli wolontariuszy  zorganizowała zbiórkę funduszy na rzecz fundacji Dr Clown. Wydarzenie to było zwieńczeniem cyklu warsztatów, które sukcesywnie w ramach projektu realizowali pod opieką i przy wsparciu pani Katarzyny Krzyżanowskiej.

Wyniki ligi matematycznej po dwóch etapach.
Sprawdź i porównaj swój wynik z wynikami innych uczniów z twojej grupy wiekowej.

 

zus16 listopada 2015 roku w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie odbył się I etap Konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, który jest częścią projektu „Lekcje z ZUS” realizowanego przez  Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas licealnych naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się zespół w składzie:

Katarzyna Kolman    kl. I LO
Tomasz Pietraszko    kl. II LO
Kamil Malinowski     kl. I LO

Gratulacje!

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Dorota Moździerska

image001W miesięczniku gminy Dąbrowa ukazał się artykuł o wizycie naszych ratowników w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie w dniu 17 listopada 2015 roku.

Artykuł w formacie PDF

image002 30 listopada 2015 roku w Prudniku odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w Szachach Drużynowych z udziałem drużyny z naszej szkoły. W rozgrywkach nasi licealiści zajęli IV miejsce. Najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Ilona Szlufik z klasy III LO (2 z 3 partii). Gratulacje!