logo

image00112 marca obchodzony jest "Światowy Dzień Drzemki". Być może powodowane jest to kończącą się zimą i nadchodzącą jednocześnie wiosną? Szara aura za oknem nie zawsze zachęca do maksymalnej wydajności i często jesteśmy po prostu senni.

    Nasza szkoła postanowiła dołączyć do tej jakże szlachetnej i miłej akcji :) Poprosiliśmy wszystkich o przyniesienie poduszek, jaśków, maskotek i innych  przedmiotów, które nadają się do drzemki. We wtorek (12 marca) dokładnie w południe, wszystkie klasy (poza przebywającymi na zajęciach na basenie) oddały się krótkiej drzemce...


Pamiętajmy…nawet niewielka drzemka, może sprawić, że wzrasta nam poziom koncentracji, zapał do pracy/nauki i chęć do życia. Reagujemy szybciej na to, co dzieje się wokół i dajemy jasny sygnał, że szczęśliwy i skupiony pracownik/uczeń, to wydajny pracownik/uczeń... Takie krótkie drzemki przydają się również w redukcji stresu, poprawiają szybkość uczenia się i ogólnie są zdrowe.

Szkoda, że w kalendarzu jest tylko jeden taki dzień.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i przynieśli poduszki, poduszeczki…

Joanna Jasińska