logo

image010W związku ze stuleciem Polskiego Towarzystwa Matematycznego Senat RP ogłosił rok 2019 ROKIEM MATEMATYKI.
Z tej okazji w całej Polsce odbywać się będzie wiele imprez matematycznych uświetniających to wydarzenie. Spektakularnym wydarzeniem Jubileuszowego Roku Matematyki będzie ułożenie na Błoniach Krakowskich trójkąta Sierpińskiego, który tworzyć będzie 6561 uczniów szkół z Małopolski.
W nawiązaniu to tych wydarzeń w naszej szkole powstała wystawa, której głównym bohaterem jest polski matematyk Wacław Sierpiński i jego fantastyczne figury geometryczne... Zapraszamy na hol drugiego piętra i życzymy miłego czytania i oglądania.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w powstaniu wystawionych prac.

                                                     Joanna Jasińska