logo

pracodawcy SB 1W dniu 5 kwietnia 2019 roku  14 uczniów  Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie, 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Niemodlinie oraz 1 uczeń  ze Szkoły Podstawowej z Rogów odwiedziło firmę Animex w Opolu.

Animex Foods jest największą na polskim rynku firmą specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych. Posiada 10 zakładów w całej Polsce min. w Opolu, Starachowicach, Ełku, Iławie, Szczecinie oraz Kutnie. Markami zakładu są  Krakus, Morliny, Berlinki i inne.

Wyjazd miał charakter zawodoznawczy. Jego celem było dokonanie przez uczniów świadomego wyboru zawodu i potencjalnego pracodawcy. Uczniowie podczas prezentacji, jak również zwiedzania zakładu pracy, mogli poznać kompetencje, zakres obowiązków oraz warunki pracy pracowników działu technicznego, logistycznego oraz działu produkcji. Została im także przedstawiona szczegółowa oferta zajęć praktycznych odbywających się w firmie Animex.

Opiekunowie grupy dziękują  firmie Animex Foods za możliwość zwiedzenia zakładu oraz sponsorowanie wyjazdu do Opola.

T. Wajda, D. Moździerska