logo

image002Obchody święta promującego czytelnictwo mogą przybierać różne formy. W naszej Bibliotece odbyła się kolejna edycja konkursu czytelniczego REKLAMA KSIĄŻKI. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą wykonując ciekawe plakaty, zachęcające do przeczytania wybranych książek.

Jury dokonało oceny i wyłoniło najlepszych:

 • I miejsce – Aleksandra Gatak kl. 3 LO

 • II miejsce – Laura Cyran kl. 1 LO

 • III miejsce – Patrycja Białowąs kl. 3ag

  Wyróżnienia:

 • Ines Duda kl. 3 cg

 • Justyna Misztal kl. 1 LO

Pokonkursową wystawę wszystkich prac można podziwiać na szkolnym korytarzu. Nagrody ufundowane przez Panią Burmistrz Niemodlina Dorotę Koncewicz zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

W ramach obchodów święta, gościliśmy również dzieci z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie, którym od najmłodszych lat prezentujemy modę na czytanie, dzielimy się pasjami czytelniczymi i zarażamy bakcylem czytania.

Dodatkowo w klasach gimnazjalnych odbył się konkurs czytelniczy na podstawie lektury Antoina de Saint – Exupery`ego: „Mały Książę”. Tym razem młodzież wykazała się wiedzą teoretyczną dotyczącą utworu.

Zwycięzcami w klasie 3a zostali:

 • I miejsce - Klaudia Litwin

 • II miejsce – Ewa Gatak

 • III miejsce – Natalia Adamowicz

Wyniki klasy 3b:

 • I miejsce – Daria Dziura i Oliwia Grygas

 • II miejsce – Wiktoria Trzcińska i Marta Bernacka

 • III miejsce – Damian Hatala.

Ponadto, spośród naszych czytelników wybraliśmy najaktywniejszego miłośnika literatury w roku szkolnym 2018/2019. Tytuł zdobyła uczennica klasy 3 LO Karolina Janiak.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział i gratulujemy zwycięzcom.

 

Agnieszka Tracz