logo

Zapraszamy nauczycieli szkół ponadpodstawowych

do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym

Urzędu Patentowego RP

 „Własność intelektualna w Twojej szkole”.

Jeżeli Twoi uczniowie:

  • tworzą wynalazki, a śrubokręty, lutownica, czy wkrętaki to dla nich chleb powszedni
  • mają duszę artysty, piszą wiersze, prowadzą bloga lub własny kanał w Internecie, malują obrazy lub komponują utwory
  • interesują się najnowszymi technologiami, uwielbiają gadżety, tworzą aplikacje i programy komputerowe
  • mają gen przedsiębiorcy i myślą o rozwoju własnej firmy,
  • chcieliby dowiedzieć się więcej o własności intelektualne oraz jak ją wykorzystać w codziennym życiu,

Weź udział w projekcie! 

W naszym projekcie dowiesz się, jak chronić innowacyjne projekty, jak legalnie korzystać z cudzych rozwiązań i chronić własne utwory, kiedy warto opatentować swoje rozwiązanie i zarejestrować znak towarowy

 Pomożemy Ci zorganizować inspirujące zajęcia i konkursy.

Kogo szukamy?

Nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy rozwijają twórcze pasje ze swoimi uczniami i wspierają ich w zdobywaniu przydatnej wiedzy. 

Czeka na Ciebie m. in. :

  • Dwudniowe szkolenie poświęcone własności intelektualnej i rozwijaniu kompetencji pedagogicznych (planowany termin: 26-27 września 2019 r.)
  • Materiały edukacyjne (ilustrowana publikacja poświęcona własności intelektualnej, przykładowe scenariusze zajęć i testy sprawdzające, a także najciekawsze studia przypadków do wykorzystania podczas zajęć z młodzieżą)
  • Profesjonalne wsparcie w organizacji zajęć dla uczniów w ich szkołach (możliwość konsultacji online z partnerami projektu)

W ramach projektu nauczyciele przeprowadzą zajęcia lub inne aktywności (konkursy, festiwale etc.) poświęcone promowaniu ochrony własności intelektualnej. Najciekawsze aktywności zostaną nagrodzone!

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na zgłoszenia przesłane przez formularz czekamy do 17 czerwca lub wyczerpania się miejsc.

Weź udział w projekcie! 

Projekt otrzymał Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Dodatkowe pytania dotyczące udziału w projekcie prosimy kierować na adres e-mail:

  1. Marek Gozdera - UPRP - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank"> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numer telefonu  22 579 06 74
  2. Agnieszka Duszyńska – FZT – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank"> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numer telefonu 784 025 476