logo

RATOWNICTWO – Zajęcia zdalne: 27.03.2020 – 02.04.2020

Zadania są obowiązkowe i mogą podlegać ocenie.

Temat: Higiena pracy umysłowej

Polecenie 1: Proszę zapisać temat w zeszycie.

Polecenie 2: Proszę poszukaj w dostępnych źródłach informacji na temat HIGIENY PRACY UMYSŁOWEJ. Sformułuj 5 zasad higieny pracy umysłowej, jakie powinieneś/ powinnaś przestrzegać podczas przebywania w domu i nauki zdalnej.

Napisane przez siebie zasady proszę przesłać do 02.04.2020r. drogą mailową jako załącznik na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Polecenie 3:

W ramach badań realizowanych w Katedrze Dietetyki Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie we współpracy z Poradnią Dietetyczną Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka, prowadzona jest analiza profilaktycznych zachowań higienicznych u uczniów szkół średnich z całej Polski.

W badaniu tym bierze udział nasza szkoła jako jedyna w powiecie.

Badanie obejmuje krótką internetową ankietę, której uzupełnienie nie zajmie więcej niż 10 minut. Tematem ankiety jest badanie zachowań higienicznych wśród uczniów szkół średnich. Link do ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJ5ujlzBZ7uQyT-XR3MZm5B8zp0ZBi-3MXYd1tvhdzQ-DIFw/viewform

W ankiecie należy zaznaczyć województwo opolskie, powiat opolski, wpisać nazwę szkoły – Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół w Niemodlinie.

Czas na wypełnienie ankiety – do 16 kwietnia 2020.


RATOWNICTWO – Zajęcia zdalne: 17.04.2020 – 23.04.2020

Temat: Choroby cywilizacyjne

Polecenie 1: Proszę zapisać temat w zeszycie.

Polecenie 2: Proszę poszukać w dostępnych źródłach informacji na temat jednej z wymienionych poniżej chorób cywilizacyjnych. Sporządź notatkę w zeszycie (2 strony) obejmującą następujące zagadnienia:

  1. przyczyny choroby,

  2. objawy choroby,

  3. skutki dla organizmu,

  4. profilaktyka (sposoby zapobiegania).

Choroby cywilizacyjne (jedna do wyboru): cukrzyca, anoreksja, bulimia, otyłość, uzależnienie od Internetu.

Napisaną przez siebie notatkę proszę przesłać do 23.04.2020r. drogą mailową jako załącznik na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zajęcia zdalne: 24.04.2020 r.

Temat: PRZECIWDZIAŁANIE STRESOWI

W trosce o Wasze zdrowie psychiczne i fizyczne, a szczególnie o Wasz kręgosłup:) - bo macie teraz dużo zajęć przy komputerze i w pozycji siedzącej, proponuję, abyście jutrzejszą lekcję przeznaczyli na RELAKS. Poczytajcie dobrą książkę, posłuchajcie muzyki lub odpoczywajcie myśląc o "niebieskich migdałach". Zachęcam też do aktywności fizycznej, jeśli ktoś ma do tego możliwości uwzględniające zasady bezpieczeństwa.


Zajęcia zdalne: 08.05.2020 r.

 

Zajęcia zdalne: 15.05.2020 r.

 

Zajęcia zdalne: 22.05.2020 r.

 

Zajęcia zdalne: 29.05.2020 r.


Zajęcia zdalne: 5.06.2020 r.

Proszę zapoznaj się z prezentacją "Materiały edukacyjne i wyniki badania dotyczącego zachowań higienicznych uczniów szkół średnich" dotyczącą wyników ankiety, którą wypełniałeś on-line w kwietniu. Są tam także podane prawidłowe odpowiedzi z ankiety oraz podstawowe informacje o koronawirusie.