logo

e dziennikAby uczeń mógł logować się do  systemu UONET+,  muszą być wprowadzone do systemu jego dane, wszczególności: imię i nazwisko, PESEL oraz adres e-mail.

Aby do systemu mógł logować się również rodzic ucznia, w kartotece ucznia muszą być wprowadzone jego dane, a w szczególności imięi nazwisko oraz adres e-mail (inny niż adres ucznia).

Dane te należy podać wychowawcy klasy.

Pierwsze logowanie:

 1. Aby zalogować się do e-dziennika należy otworzyć zakładkę E-dziennik, która znajduje się w prawym górnym rogu strony internetowej szkoły lub wpisać do przegladarki internetowaj adres strony logowania: https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatopolski
 2. Na wyświetlonej stroniekliknij przycisk Zaloguj się
 3. W oknie logowania klikamy w odnośnik: Przywróć dostęp
 4. W oknie Przywracanie dostępu wpisujemy swój adres e-mail (ten sam, który został wcześniej podany wychowawcy klasyu i wprowadzony do bazy systemu UONET+), zaznaczamy opcję Nie jestem robotem, a następnie klikamy przycisk Wyślij wiadomość
 5. Zapoznaemyj się z treścią komunikatuwyświetlonego na stronie Podsumowanie operacji.
 6. Jeśli znajduje się tam komunikat, iż wysłano wiadmośćna zapisany w systemie adres e-mail, przechodzimy do swojej poczty elektronicznej. Otwieramy wiadomość od "Cetralnego rejestru użytkowników" i klikamy w odnośnik przekierowujący nas na strone do nadania nowego hasła.
 7. W oknie Aktywacja konta w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło wprowadzamy swoje hasło, stosując się do podpowiadanych wymagań (długośc minimum 8 znaków, wtym co najmniej 1 duża litera i 1 cyfra). Zaznaczamy opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.
 8. Wyświetli się strona Podsumowanie operacji z komunikatem o zmianie hasła.

Logowanie do systemu UONET+

 1. Uruchom przeglądarkę stron internetowych i przejdź na zakładkę E-dziennik, która znajduje się w prawym górnym rogu strony internetowej szkoły lub wpiszy do przegladarki internetowaj adres strony logowania: https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatopolski
 2. Kliknij przycisk Zaloguj się
 3. W oknie logowania wprowadź swój adres e-maili hasło, a następnie kliknij przycisk Zaloguj się.

Instrukcje ze strony proucenta e-dziennika (w formacie .pdf):

Jak zalogować się do systemu UONET+?–instrukcjadla ucznia i rodzica

Co rodzic/uczeńpowinien zrobić, aby przeglądać dane na telefonie komórkowym lub innym urządzeniu mobilnym?

 

molnet plus nJak zalogować się do katalogu biblioteki?

Każdy uczeń, który ma dostęp do e-dziennika posiada również dostęp do katalogu on-line biblioteki szkolnej i może na nim przegladac swoje konto biblioteczne, katalog, dokonywać rezerwacji książek i prolongować wypożyczone pozycje.

Logowanie do katologu on-line biblioteki szkolnej

Otwórz stronę główną szkoły.

 1. Otwórz zakładkę Katalog biblioteki on-line, która znajduje się w prawym górnym rogu. Wówczas wyświetli się strona główna katalogu internetowego biblioteki, na której można sprawdzić, czy dana książka jest dostępna w naszej bibliotece. Wyszukiwanie w OPAC ma postać wyszukiwania jednookienkowego, podobnie jak w popularnej przeglądarce Google. Wpisana fraza wyszukiwawcza domyślnie jest wyszukiwana we wszystkich indeksach jednocześnie. Istnieje możliwość wyszukiwania osobno w następujących indeksach: autor, tytuł, temat (hasło przedmiotowe).Wpisanie poszukiwanej frazy w cudzysłowie wygeneruje nam listę wyników odpowiadającą dokładnie na zapytanie. Listę wyników można zawężać za pomocą specjalnych filtrów. Lista wyników jest również stronicowana.
 2. Następnie kliknij w ikonkę kluczyka – „Zaloguj się” w prawym górnym rogu, wpisując adres e-mail i hasło – takie same jak do dziennika elektronicznego.
 3. Następnie kliknij w ikonkę „Twoje konto” (obok ikonki kluczyka). Zobaczysz wtedy swój profil użytkownika, który zawiera następujące informacje:
  - dane osobowe zalogowanego czytelnika,
  - formularz zmiany hasła do katalogu OPAC,
  - informacje o wypożyczeniach,
  - informacje o ewentualnych zaległościach,
  - informacje o pozycjach zarezerwowanych,
  - oraz historię wszystkich wypożyczeń czytelnika.
 4. Przy wypożyczeniach dostępna jest funkcja „Przedłuż termin” (maksymalnie 2 razy na okres 14 dni), a przy rezerwacjach „Usuń rezerwację”.
 5. Aby się wylogować, kliknij w ikonkę kluczyka – rakiety – „Wyloguj się”.
 6. Pełna instrukcja znajduje się na stronie głównej katalogu internetowego biblioteki – ikonka „Pomoc”.