logo

"Świta Chrobrego" - Finaliści Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu z Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w NiemodlinieVIII Edycja Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu dobiegła końca. W gronie 7 szkół z całej Polski, które dostały się do finału, znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły, czyli "Świta Chrobrego" w składzie: Pani Małgorzata Dolak, Justyna Misztal, Julia Wydra, Justyna Walków, Jakub Dybek oraz Gracjan Pękalski. Podczas finału Uczniowie prezentowali swój projekt pt. "Chrobry w Niemodlińskim Zamku". Wczoraj uczniowie odebrali nagrody, drobne upominki za udział w Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Serdecznie gratulujemy!

"Cały projekt wymagał od nas bardzo dużo pracy, trudu, samodyscypliny, kosztował nas wiele czasu, przede wszystkim tego wolnego, gdyż zdecydowaną większość działań realizowaliśmy podczas wakacji. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Mamy za sobą bardzo ciekawe, nowe doświadczenia. Poznaliśmy wiele wspaniałych osób. Mowa tu o naszych nieco starszych od nas absolwentach naszej szkoły. Mieliśmy ogromną przyjemność ich poznać i wysłuchać niezwykle ciekawych historii z ich lat szkolnych spędzonych na Zamku Książęcym w Niemodlinie. To, czego mogliśmy się od nich dowiedzieć, to tak naprawdę bardzo mały skrawek informacji i wiedzy, którą chcieliby nam przekazać. Nie wystarczyłoby dnia, gdyby mieli nam opowiedzieć wszystko, co chcieliby nam przekazać, jednak sądzimy, że bylibyśmy w stanie z wielką przyjemnością poświęcić na to tyle czasu, ile tylko potrzeba. Chcielibyśmy, zupełnie jak Ci wspaniali ludzie, również mieć o czym opowiadać przyszłym pokoleniom uczniów. Być może w przyszłości również zostaniemy zaproszeni, aby opowiedzieć o naszych szkolnych latach? Kto wie?" - mówią autorzy całego zamieszania.