logo

oposkie dla liceum 1Projekt „Opolskie dla liceów – zdalne nauczanie zbliża!” to propozycja samorządu województwa opolskiego, która ma poprawić dostępność  zdalnego nauczania ale przede wszystkim uatrakcyjnić edukację.

Projekt obejmuje wszystkich nauczycieli liceów zarówno publicznych, jak i prywatnych Do tego zostaną zorganizowane szkolenia w zakresie zdalnego nauczania. Do projektu zostaną włączeni również uczniowie, którzy będą mogli korzystać z przygotowanych przez nauczycieli e-zajęć. Każda szkoła otrzyma również kamery i niezbędny sprzęt do przygotowania wirtualnych lekcji. Projekt wart 8,1 mln złotych jest jedynym w Polsce, a możliwy jest do zrealizowania z funduszy unijnych w ramach przeciwdziałania COVID 19. Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła podkreśla, że jest to odpowiedź na sytuację szkół w ostatnich miesiącach, które zmuszone zostały do prowadzenie wirtualnych zajęć. – Robimy coś niekonwencjonalnego, nauczyciele zostają wyposażeni w nowe kompetencje, wiedzę i sprzęt. Edukacja musi być atrakcyjna – mówi marszałek dodając, że obecnie w województwie opolskim realizowany jest również projekt dla szkół zawodowych, który umożliwi podobną pomoc dla nauczycieli tego typu szkół.

W ramach projektu nasza szkoła otrzymała pierwszą partię sprzętu - 27 laptopów.