logo

image05Dzisiaj,  23 grudnia 2020r. zakończyły się działania w ramach akcji pomocowej dla pacjentów zaatakowanych przez wirus SARS-CoV-2.
Przez 36 dni społeczność lokalna gminy Niemodlin i miejscowości ościennych z życzliwością i otwartym sercem zaangażowała się w projekt, którego pomysłodawczynią była nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie- pani Jolanta Kamaryk.
W działania pomocowe w ramach akcji Pomocovi(d) zaangażowała się również społeczność Zespołu Szkół w Niemodlinie oraz inne instytucje oświatowe: SP1 w Niemodlinie, SP w Graczach, SP w Tułowicach,  Przedszkole w Graczach, Żłobek Elephant w Tułowicach oraz Przedszkole i Żłobek Muminkowa Chatka w Mechnicach.

Dzięki  wspólnym działaniom udało się zebrać znaczącą liczbę darów, które zostały rozdysponowane pomiędzy trzy instytucje, w których przebywali pacjenci doświadczeni COVID-19.

  • 21 grudnia obdarowaliśmy pensjonariuszy niemodlińskiego SZOZ;
  • 22 grudnia odwiedziliśmy szpital covidowy (Poliklinikę) w Opolu, gdzie na ręce dyrektora szpitala przekazaliśmy zebrane w akcji środki higieniczne, które na pewno zostaną wykorzystane przez leczących się tam pacjentów;
  • 23 grudnia z ostatnim zestawem środków zebranych podczas akcji udaliśmy się do DPS „ Maria” w Korfantowie, którego pensjonariusze również zostali doświadczeni przez zakaźny wirus.

Akcja Pomocovi(d) pokazała, że wspólne działania, wspólne zaangażowanie chętnych do niesienia pomocy przynosi zwielokrotnione korzyści i obdarowanym i darującym.
Przedsięwzięcie Pomocovi(d) udowodniło po raz kolejny, że razem można osiągnąć  naprawdę wiele.


Dziękujemy DARCZYŃCOM z wszystkich zaangażowanych w zbiórkę placówek oświatowych  za otwartość, wrażliwość serca, empatię i zrozumienie intencji organizatorów.


Poniżej fotorelacja z obdarowanych instytucji.

Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Niemodlinie

Poliklinika w Opolu

Dom Pomocy Społecznej "Maria" w Korfantowie