logo

Tym razem proponujemy coś z dorobku słynnego francuskiego powieściopisarza i dramaturga Erica-Emmanuela Schmitta. Najpopularniejszy utwór, który na pewno znacie to Oskar i pani Róża, dlatego nadszedł czas na inną książkę tego autora.

Eric-Emmanuel Schmitt – Odette i inne historie miłosne

 

odette

 

Opis:
Osiem historii miłosnych, osiem narracji, osiem kobiet - od sprzedawczyni po twardą milionerkę, od zawiedzionej trzydziestolatki po tajemniczą bosonogą księżniczkę. Po drodze kochankowie i stęsknione matki... Wanda, Helena, Isabelle, Donatella, Odette - oto galeria nowych postaci odmalowanych przez Erica-Emmanuela Schmitta. Baśniowa opowieść o miłości, a zarazem przypowieść i filozoficzna komedia, w której Schmitt z czułością kreśli portrety kobiet poszukujących szczęścia.
Jedna z historii opowiada o tytułowej Odette Toulemonde. Czterdziestoletnia wdowa zachwyca się książkami modnego pisarza Balthazara Balsana. To miły człowiek, ujmujący, zadbany, o nieco pociesznej prezencji nauczyciela gimnastyki, ale jak najbardziej na poziomie. Mówiąc krótko: mężczyzna, z którym kobieta rozwodzi się z przyjemnością. Los sprzyja jemu, a jednak to ona jest szczęśliwa. Przypadkowe spotkanie podczas podpisywania książek wywróci ich życie do góry nogami.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.empic.com, a po  książkę zapraszamy do Szkolnej Biblioteki, gdzie czekają również inne tytuły E.E. Schmitta.