logo

Z początkiem marca proponujemy związaną z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Joanna Wieliczka-Szarkowa – Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie.
 

zw

Opis:
To fascynująca opowieść o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, stawiających opór wobec sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40. i 50. XX wieku. Bohaterowie, ścigani i mordowani przez władze komunistyczne.

Niezłomni bohaterowie – ścigani, chwytani, prześladowani, więzieni i mordowani przez władze komunistyczne. Wśród nich m.in. mjr Józef Kuras „Ogień”, rtm. Witold Pilecki „Witold”, Danuta Siedzikówna „Inka”, mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, kpt. Antoni Zubryd „Zuch” i wielu innych. Ostatni „żołnierz wyklęty” zginął w obławie prawie dwadzieścia lat po wojnie – 21 października 1963 r!
Autorka kreśli sylwetki żołnierzy, opowiada o ich dramatycznych losach oraz tłumaczy, dlaczego zostali „wyklęci”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.lubimyczytac.pl , a książkę wypożyczycie w Szkolnej Bibliotece.

Zapraszamy!