logo

4„Pan Tadeusz” A. Mickiewicza, „Ludzie bezdomni”  S. Żeromskiego oraz wiersz „Z lat dziecięcych”  B. Leśmiana versus nasi maturzyści - to było bardzo emocjonujące i wymagające starcie.


Od dzisiaj, tj. 3 marca do 16 marca w całej Polsce trwają próbne matury z wykorzystaniem arkuszy przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Zakładają one jednorazowe zmiany, które będą obowiązywały w maju. Chęć sprawdzenia swoich sił przed głównym egzaminem zgłosili wszyscy uczniowie klasy III LO Zespołu Szkół w Niemodlinie. Egzaminy odbywają się stacjonarnie w budynku szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego.


Maturzyści zmagali się dzisiaj z wyzwaniami arkusza z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tematy wypracowań do wyboru uczniów wyglądały następująco:

  1. Jak wybory człowieka wpływają na jego życie (na podstawie fragmentu i znajomości całego „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza)?
  2. Czy sztuka może przynieść odpowiedzi na pytania o kondycję ludzką (na podstawie fragmentu „Ludzi bezdomnych” S. Żeromskiego)?
  3. Interpretacja wiersza „Z lat dziecięcych” B. Leśmiana.


Jutro czeka ich matematyka, a w piątek język angielski, natomiast w kolejnych dniach część rozszerzona z wybranych przedmiotów.


Jest nam bardzo miło, że po kilku miesiącach możemy Was zobaczyć ponownie w murach naszej szkoły i chociaż przez chwilę wymienić kilka zdań na żywo.

Trzymamy kciuki !!!