logo

Kontynuujemy tematykę związaną z książką historyczną.

Tym razem Wiesław Adamczyk i Barbara Dominiczak składają w zbiorze wywiadów hołd utraconej niewinności Polaków,

którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb ZSRR.

Wiesław Adamczyk  – Kwiaty polskie na wygnaniu

kwiaty polskie na wygnaniu b iext66724423
Opis:
Zbiór wywiadów Wiesława Adamczyka oraz Barbary Dominiczak przeprowadzonych z ludźmi, którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb Związku Radzieckiego. Prowadzili oni zeszyty, pamiętniki z rysunkami i wpisami innych tułaczych polskich dzieci, rozproszonych od Iranu po Meksyk. Przez lata przypominały o ukochanym kraju dzieciństwa, pozwalając zachować polską tożsamość. Książka wzbogacona ilustracjami z owych pamiętników daje poruszające świadectwo ludzkiej solidarności i przyjaźni nawet w nieludzkich warunkach na nieludzkiej ziemi. Obrazu dopełniają historie samego kolekcjonera owych pamiętników, Wiesława Adamczyka, oraz jego siostry pióra Ewy Ledóchowicz.

To swoisty hołd wszystkim, którzy podobnie jak Adamczyk utracili dziecięcą niewinność, zmagając się z rozpaczą, tęsknotą, bólem i niejednokrotnie śmiercią najbliższych.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.lubimyczytac.pl , a po książkę zapraszamy do Szkolnej Biblioteki.