logo

Na koniec kwietnia polecamy kolejną historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami.

Diane Ackerman – Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO

azyl
Opis:
W zbombardowanym i zrytym pociskami warszawskim ogrodzie zoologicznym Jan i Antonina Żabińscy podczas niemieckiej okupacji zdołali ocalić przez śmiercią kilkadziesiąt osób, udzielając im schronienia w domu, piwnicach i pustych klatkach po zwierzętach. Skoro zaś gościom nadawano jeszcze zwierzęce przezwiska, a zwierzęta nosiły ludzkie imiona, willa Żabińskich w pełni zasługiwała na miano "domu pod zwariowaną gwiazdą".

Autorka łączy fakty ze swobodnym i barwnym stylem narracji. Wprowadza nas w świat fascynującej kobiety, Antoniny Żabińskiej, zapomnianej "żony Noego", która ryzykując życiem wraz z mężem prowadziła Arkę ratującą ludzi i zwierzęta.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.lubimyczytac.pl , a książkę znajdziecie w Szkolnej Bibliotece.