logo

Para może więcej9 maja 2017r. w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie odbył się po raz siódmy konkurs matematyczny „Para może więcej” pod patronatem Starosty Opolskiego Henryka Lakwy. Czterdziestu czterech gimnazjalistów z Dąbrowy Niemodlińskiej, Graczy, Chróściny oraz Niemodlina przystąpiło do tego wyróżniającego się nietypową formą konkursu. Uczniowie startujący w parach zmagali się z zadaniami logicznymi, krzyżówkami, układankami, szyframi, rebusami i ciekawymi zadaniami matematycznymi.


Konkurs ma na celu popularyzowanie matematyki i prezentowanie jej w sposób przyjazny dla uczniów. Podczas rywalizacji młodzi matematycy muszą wykazać się kreatywnym myśleniem, stosować skuteczną strategię i efektywne gospodarowanie czasem, sami bowiem decydują o tym, które zadania wybiorą i ile czasu poświęcą na ich rozwiązanie. Widząc zapał z jakim gimnazjaliści pracowali przy poszczególnych stolikach, można śmiało powiedzieć, że dobrze się przy tym bawili.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez przez patronów konkursu.
I miejsce:         Malwina Szymańska, Aleksander Liskowicz PG Chróścina
II miejsce:        Natalia Gorzawska, Jakub Marciniak PG Dąbrowa
III miejsce:       Krzysztof Chodaniecki, Jonasz Klisowski PG Niemodlin

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorki: Elżbieta Piętka, Joanna Jasińska i Grażyna Janusz.