logo

image06W środę 4 października 2017 r. w Bibliotece Szkolnej obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Uczestnikami spotkania były dzieci z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. Odwiedziła nas grupa III KANGURKI pod opieką wychowawcy p. Elżbiety Kowalskiej w towarzystwie pań: Bogusławy Chojnowskiej, Malwiny Pawlus i Elżbiety Flis.
Tym razem bohaterami spotkania były liczne zwierzęta, o których przygodach czytała  uczennica z klasy II LO – Paulina Hiza. Do zabawnych historyjek z książki Doroty Strzemińskiej-Więckowiak „W ZOO. Wierszyki o zwierzętach” dzieci miały wykonać ważne zadanie, jakim było dokończenie zakładek do książek, które tematycznie nawiązywały do spotkania.


W miłej, serdecznej atmosferze łatwiej było realizować główną ideę akcji, polegającą   na rozbudzaniu u najmłodszych pasji czytania i zainteresowania literaturą, rozwijaniu ich wyobraźni i wrażliwości artystycznej oraz przygotowaniu do aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom !

Agnieszka Tracz