logo

image011Projekt dotyczył wyszukiwania w poszczególnych książkach cytatów oraz sentencji o zimie. Młodzież miała do dyspozycji cały księgozbiór Biblioteki Szkolnej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na pozycje zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży jest ogromny. Rozumienie czytanego tekstu oraz odpowiednie selekcjonowanie treści jest umiejętnością niezbędną we współczesnym świecie. Od najmłodszych lat należy propagować zainteresowanie książką oraz kształtować kulturę czytelniczą. Ponadto w projekcie wykorzystano stare podręczniki szkolne, którym nadano drugie życie zmieniając ich przeznaczenie.


Efektem końcowym projektu są zimowo-świąteczne stroiki, stylizowane na otwarte księgi przy współpracy z nauczycielami rewalidacji realizującymi projekt „Nowe życie starych rzeczy” zgodnie z zasadą artrecyklingu.
Projekt realizowany był w klasach 2d, 3a, 3c i 3d gimnazjum. Łącznie wzięło w nim udział 11 uczniów.
Inicjatorem i pomysłodawcą projektu była pani mgr Anna Budnik, która od lat prowadzi z uczniami podczas rewalidacji zajęcia z artrecyklingu, polegające na przetwarzaniu zużytych materiałów tworząc oryginalne kompozycje. Nauczyciela wsparli:


mgr Małgorzata Bartoszewska
mgr Grażyna Janusz
mgr Arkadiusz Lelek
mgr Tatiana Śnieżek
mgr Agnieszka Tracz


Prace zostały przekazane opiekunowi Wolontariatu pani Tatianie Śnieżek, która organizuje kiermasz bożonarodzeniowy podczas spotkania z rodzicami w dniu 12 grudnia 2017r.


Anna Budnik
Agnieszka Tracz