logo

image001Piesze wędrówki nie są nam obce... Tym hasłem sugerowała się młodzież naszej szkoły, która w dniu 11 czerwca 2018 roku wybrała się zdobyć najwyższy szczyt po polskiej stronie Gór Opawskich - Biskupią Kopę.

Uczniowie klasy II d gimnazjum, licealiści z klas I i II oraz panie: Agnieszka Rybicka, Ewa Skura-Prajel, Tatiana Śnieżek i Agnieszka Tracz, żwawo wyruszyli w trasę. Szlak nie należał do najłatwiejszych, w trakcie było kilka krótkich postojów na regenerację sił. Spacer leśną drogą sprawił wszystkim wielką przyjemność. Było dużo śmiechu i zabawy. Jak prawdziwi turyści rozpaliliśmy ognisko i przygotowaliśmy pieczone kiełbaski, a najbardziej wytrwali weszli na wieżę widokową, skąd obejrzeli panoramę okolicy. W drodze powrotnej, tradycyjnie zatrzymaliśmy się w MC Donalds i podreperowaliśmy nadwątlone dużą porcję ruchu siły. Zadowoleni, zdrowi i syci wróciliśmy do Niemodlina.