logo

image004    W dniu 15 czerwca 2018r. gościem Biblioteki Miejskiej w Niemodlinie była Barbara Kosmowska, autorka książek dla dorosłych i szczególnie młodych czytelników. Nasi uczniowie z  życzliwością i zaciekawieniem przyjęli  zaproszenie w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.
    Autorka opowiadała o swojej literaturze, jednocześnie zachęcała do zadawania pytań, którym nie było końca: Czy zdarzyło się Pani w swojej pracy wykreślić fragment książki, pod wpływem krytyki? Czy wzoruje się na swojej osobie budując postaci swoich powieści, także o to, czy trudniej pisać dla dorosłego czy młodego czytelnika? I najważniejsze pytanie -  Dlaczego woli pisać literaturę dla młodzieży? Autorka odpowiadała ciekawie i z humorem, skupiając się na kilku wybranych przez siebie tytułach. Nawiązywała do książki Samotni.pl oraz innych swoich powieści  w tym najnowszej Obronić królową.
    Na zakończenie spotkania, po serdecznych podziękowaniach i wspólnych zdjęciach autorka wpisywała do książek dedykacje z autografem.


                                Małgorzata Dolak i Agnieszka Tracz