logo

#CzasNaCzytanie

Ostatnia grudniowa propozycja

Holly Black, Ally Carter, Gayle Forman, Jenny Han, David Levithan, Kelly Link, Myra McEntire, Stephanie Perkins, Rainbow Rowell, Laini Taylor, Kiersten White, Matt de la Peña
– Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań

podaruj mi

Opis:

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.

Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…

Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt!
A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.lubimyczytac.pl , a po książkę jeszcze przed świętami zapraszamy do Szkolnej Biblioteki emotka

#CzasNaCzytanie

 

Kolejna propozycja na grudniowe popołudnia

 

John Flanagan – cykl Zwiadowcy

 

zwiadowcy

 

Opis:

 

Trzecie miejsce na liście bestsellerów New York Timesa za „Zmierzchem” Stephenie Meyer i „Eragonem” Christophera Paoliniego! Ponad milion sprzedanych egzemplarzy i tłumaczenia na dwadzieścia języków.

Bohaterem książki jest piętnastoletni sierota, Will, wychowanek sierocińca. Jego ojciec poniósł bohaterską śmierć w trakcie ostatniego starcia ze złym baronem Morgarathem. Syn chciałby kontynuować tradycję. Może niekoniecznie dać się zabić, ale zostać rycerzem… Honor! Chwała! Odwaga!

Problem w tym, że do Szkoły Wojowników nie przyjmują mikrego wzrostu chucherek, które regularnie zbierają cięgi od rówieśników. A Will, cóż, nie dość, że niski, jest na dodatek chudy. Za to szybko ucieka. Już wydaje się, że młodzieńcowi przypadnie mało atrakcyjna rola pańszczyźnianego chłopa, gdy nagle na scenie pojawia się tajemniczy Halt – zwiadowca. I on jeden spośród wszystkich mistrzów różnych szkół przyjmie Willa na ucznia. Zgryźliwy, humorzasty i wymagający, da chłopakowi popalić, ale… Wszystko jest lepsze od wiejskiego mozołu?

„Ruiny Gorlanu” to fantasy, w której nie uświadczysz czarodziejów w spiczastych kapeluszach, tajemniczych mikstur i wróżek. Świat Willa jest twardy, do bólu realistyczny i nikt z jego mieszkańców nie liczy na cuda – ważne są inteligencja, spryt i wytrwałość. Seria Flanagana pełna jest ironicznego poczucia humoru, trafnych obserwacji i komentarzy, a opisywani przez autora bohaterowie są pełni życia – daleko im do pozbawionych wszelkich wad herosów.

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.empic.com , a po książkę zapraszamy oczywiście do Szkolnej Biblioteki.

bibl cyfrowaZ racji tymczasowego zawieszenia naturalnego trybu pracy szkoły, nasza społeczność szkolna nie może dotrzeć do biblioteki i jej zasobów. Nie jest to jednak czas, gdy o was zapomnieliśmy …
Naszym zadaniem jest dostarczanie czytelnikom wielu źródeł, dzięki którym, mogą oni dotrzeć do książek czy innych publikacji. Jednakowo z racji różnorodnych możliwości pracy biblioteki, planujemy na bieżąco wrzucać różne artykuły, zmierzające ku promowaniu czytelnictwa

Jedno z pierwszych pytań naszych uczniów: Co z dostępem do lektur szkolnych?

Otóż kochani, poniżej przedstawiam wybrane biblioteki cyfrowe i inne źródła darmowe ebooków, z jakich możecie śmiało korzystać.

#CzasNaCzytanie

Propozycja na początek grudnia

Magdalena Knedler – Dziewczyna z daleka

dzd

Tym razem proponujemy słodko-gorzką opowieść o miłości, zemście i zbrodni, z wielką historią w tle.

Opis:
W pewien styczniowy poranek w domu prawie stuletniej Nataszy Silsterwitz zjawia się młody Anglik, Artur Adams. Przywozi ze sobą kopertę wypełnioną starymi fotografiami i srebrną piersiówkę, na widok której Nataszę ogarnia panika. Kobieta ma pewność, że ten mężczyzna przynajmniej w części zna jej dramatyczną przeszłość. Przeszłość, o której nie powiedziała nikomu – nawet najbliższej rodzinie.

Adams z determinacją dąży do rozmowy z nestorką, a ona wie, że nie będzie w stanie przed nim uciec. I oto – u schyłku życia – przyjdzie jej wyjawić prawdę o sobie. Przed Arturem, ale i przed własną wnuczką, których Natasza zabiera w pełną napięcia podróż do przeszłości - na przedwojenną Wileńszczyznę i skutą lodem Syberię.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.empic.com , a po książkę zapraszamy oczywiście do Szkolnej Biblioteki

#CzasNaCzytanie

Propozycja na kolejny tydzień

Rachael Lippincott, Mikki Daughtry i Tobias Iaconis – Trzy kroki od siebie

3
Opis:
Nastoletnia miłość jest płomienna, pełna silnych emocji. Pamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Wydaje się, że to miłość prawdziwa, na zabój, ale różnie z nią bywa. Pierwsze ukłucie strzały Amora przeżywają bohaterowie powieści „Trzy kroki od siebie”. Rachael Lippincott, Mikki Daughtry i Tobias Laconis napisali historią miłości, która naznaczona jest chorobą.
Dlaczego miłość na dystans?
Tytułowe „Trzy kroki od siebie” są w książce realnie nakreślone. Chodzi tu o dystans, w jakim z uwagi na zły stan zdrowia muszą przebywać nastolatki. Mimo wielkiej miłości, jaka ich łączy, młodzi nie mogą się nawet dotknąć.
Bohaterami powieści są Will i Bella. Oboje przebywają w szpitalu, przyjmują leki i czekają na przeszczep płuc. Długie godziny wypełniają rozmowami prowadzonymi na odległość. Nie mogą przebywać w swoim towarzystwie w obawie o to, że ich zdrowie się pogorszy. Wymiana myśli tej dwójki prowadzi do konkluzji, że byliby oni świetnie dobraną parą, gdyby nie choroba. Czy związek ten rzeczywiście nie ma szans?
Trudna historia nastoletniej miłości
Pierwsze zakochanie ma w sobie coś magicznego. Być może i Ty pamiętasz swoją pierwszą miłość. Sięgnij do niej pamięcią, by zrozumieć, co czują Will i Stella. Czy zaryzykują zdrowie, a może i życie, by móc choć przez chwilę być rzeczywiście razem?
Trudno Ci będzie pogodzić się z ich losem. Powieść „Trzy kroki od siebie” poruszy Cię do głębi i sprawi, że historia bohaterów na zawsze zapisze się w Twojej pamięci. Dlaczego? Przekonaj się po lekturze tej książki.

Opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.empic.com, a po książkę zapraszamy do Szkolnej Biblioteki emotka