logo

image002Obchody święta promującego czytelnictwo mogą przybierać różne formy. W naszej Bibliotece odbyła się kolejna edycja konkursu czytelniczego REKLAMA KSIĄŻKI. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą wykonując ciekawe plakaty, zachęcające do przeczytania wybranych książek.

Jury dokonało oceny i wyłoniło najlepszych:

  • I miejsce – Aleksandra Gatak kl. 3 LO

  • II miejsce – Laura Cyran kl. 1 LO

  • III miejsce – Patrycja Białowąs kl. 3ag

    Wyróżnienia:

  • Ines Duda kl. 3 cg

  • Justyna Misztal kl. 1 LO

image010Zbliża się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (29 IX). Z tej okazji juz dziś gościliśmy w Bibliotece dzieci z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. W spotkaniu uczestniczyła integracyjna grupa KANGURKÓW wraz z wychowczynią - Panią Elżbietą Kowalską. Dzieci z uwaga wysłuchały opowiadania Agnieszki Antosiewicz pt. "Wyjątkowy tygrysek". Poznały powód wyjątkowości małego bohatera, z którego wynikał fakt, że to nie wyglad świadczy o tym kim jesteśmy, ale nasze serca.

Przedszkolaki opowiadały o swojej grupie, o swoich zainteresowaniach oraz o przeżyciach związanych z wysłuchaną historią. Podczas zajęć wykazały się dużą kreatywnością i talentem plastycznym.

Każda okazja jest dobra do sięgnięcia po książkę. Zwłaszcza, jeżeli później będzie idealnym wstępem do ciekawej i rozwijającej rozmowy z dzieckiem.

Dziękuję za miłe spotkanie i zapraszam na kolejną wizytę.

Agnieszka Tracz

image01521 maja gościliśmy w Bibliotece Szkolnej dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. Odwiedziła nas grupa IV – TYGRYSKI wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Leszczyńską-Pijet w towarzystwie Pań: Agnieszki Mazur oraz Izabelli Mihilewicz.   

 

REKLAMA KSIAZKI 2019