logo

REKLAMA KSIAZKI 2019

4 amorek

 

Jak co roku, o tej porze w Bibliotece Szkolnej czynna była Poczta Walentynkowa. Dagmara Soja i Jakub Dybek z radością dostarczali poszczególnym adresatom walentynki. Niejednej osobie serce zabiło dziś mocniej...

 

 

image001Biblioteka szkolna włącza się w uroczyste obchody 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy czytelników do zapoznania się z wystawą tematyczną, która prezentowana będzie do końca listopada.

Zapraszamy!

image02829 października uczennice z klasy 3b gimnazjum: Marta Bernacka, Maja Hrycaj, Wiktoria Kobiela i Maja Martynowicz pod opieką p. Agnieszki Tracz udały się z wizytą do zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. Zaprosiła nas grupa V – SÓWKI, z wychowawczynią Panią Anną Zemlik.
Uczennice biorą udział w kampanii czytelniczej KSIĄŻKI SIĘ CZYTA organizowanej w ramach konkursu „Co ja czytam?”.
    Dzieci wysłuchały czterech opowiadań, których bohaterami były kolejno: Kotka Ślicznotka, cyferka Jedynka, Świnka Pepa oraz Dyzio Marzyciel. Do każdej historyjki dobrane były interesujące gry i zabawy, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły.
Czytania nigdy za wiele, zwłaszcza w tak miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy za udane spotkanie.


                                        Agnieszka Tracz

image001Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
4 października do Biblioteki Szkolnej zawitała zaprzyjaźniona grupa dzieci – KANGURKI z wychowawczynią Panią Elżbietą Kowalską wraz z Paniami Malwiną Pawlus, Elżbietą Flis i Marią Łucką z Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie.
Tym razem sięgnęliśmy po zbiór uroczych, pięknie ilustrowanych opowiastek pt. „Króliczek  Piotruś i inne historyjki” autorstwa Beatrix Potter. Dzieci poznały przygody sympatycznego,  skorego do psot bohatera, który pomimo zakazu mamy wybrał się do ogrodu pana Mc Gregora.  Jego dramatyczny pościg i szczęśliwe zakończenie podbiły serca małych czytelników. Dzieci z radością wykonywały prace plastyczne związane z króliczkiem Piotrusiem i wypowiadały się na temat swoich pupilów.