logo

Reklama 2018

image001Moja słodka Walentynko -

nie patrz na mnie z taką minką.

Daj mi dzisiaj serce swoje,

będzie nas szczęśliwych dwoje.

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Stałym elementem obchodów Dnia Zakochanych jest wręczanie walentynkowych kartek. Już od rana w naszej szkole czynna była poczta walentynkowa, którą dostarczały Basia Romanowska i Justyna Sulikowska z klasy III C. Niejednej osobie serce zabiło dziś mocniej.

W Bibliotece Szkolnej podczas wypożyczania książek, wręczaliśmy czerwone serduszka, które były dodatkowym akcentem tego święta. Cała społeczność uczniowska bawiła się podczas imprezy walentynkowej „Koncert walentynkowy” przygotowany przez uczniów z klasy III B i Samorząd Szkolny pod opieką p. Joanny Leskowicz i Ewy Skury- Prajel. Koncert prowadzili Katarzyna Otręba i Filip Szpringiel oraz Aleksandra Gatak. Były wspólne śpiewy i tańce oraz wybory najpiękniejszej pary zakochanych. Wszystko to opatrzone romantycznymi wierszami i sentencjami ...

image011Projekt dotyczył wyszukiwania w poszczególnych książkach cytatów oraz sentencji o zimie. Młodzież miała do dyspozycji cały księgozbiór Biblioteki Szkolnej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na pozycje zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży jest ogromny. Rozumienie czytanego tekstu oraz odpowiednie selekcjonowanie treści jest umiejętnością niezbędną we współczesnym świecie. Od najmłodszych lat należy propagować zainteresowanie książką oraz kształtować kulturę czytelniczą. Ponadto w projekcie wykorzystano stare podręczniki szkolne, którym nadano drugie życie zmieniając ich przeznaczenie.

PilsudskiZ okazji obchodów 150 rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego w bibliotece szkolnej prezentowana jest wystawa książek  i okolicznościowa gazetka.

 

 

 

image01Dnia 15 listopada podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości ogłoszono wyniki konkursu. Pani dyrektor Barbara Panecka wręczyła dyplomy i upominki uczniom za najlepsze prace.

LAUREACI

I miejsce : Aleksandra Pucyk - kl. 3c

II miejsce: Klaudia Litwin - kl. 2a

III miejsce: Julia Urzędowska - kl. 2b