logo

Tym razem propozycja dla miłośników sensacji i kryminałów:

 

Remigiusz Mróz – cykl W kręgach władzy

 

mroz

 

Opis:

Bestsellerowa seria political fiction, „Wotum nieufności”, „Większość bezwzględna” i „Władza absolutna”!

Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Tak rozpoczyna się pierwszy tom polskiego House of Cards, trzymającej w napięciu serii Remigiusza Mroza. Polska kilkakrotnie staje na krawędzi chaosu, a mrożące krew w żyłach wydarzenia, wydają się być tylko częścią większego spisku…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.empic.com , a pełen cykl znajdziecie oczywiście w Szkolnej Bibliotece

Zapraszamy.

Witamy po feriach

Czas rozpocząć kolejną czytelniczą przygodę z książką, którą polecamy z naszego szkolnego księgozbioru. Tym razem coś z dorobku naszej noblistki Olgi Tokarczuk.

 

Olga Tokarczuk – Prawiek i inne czasy

 

prawiek

 

Opis:

Poznaj przełomową pozycję w dorobku literackim Olgi Tokarczuk – „Prawiek i inne czasy”. Dlaczego miałbyś po nią sięgnąć? Być może przekona Cię to, że książka ta została przełożona na ponad dwadzieścia języków i jest jedną z najbardziej popularnych i najgłośniejszych współczesnych polskich powieści.

O czym jest książka „Prawiek i inne czasy”?

Autorka dzieła lokuje jego fabułę w Prawieku, czyli wsi położonej w centrum Polski, gdzie codzienność splata się z niezwykłością, a rzeczywistość idzie ramię w ramię z mitem. Powszednie życie przesłania natomiast wielkie wydarzenia na świecie. W powieści Tokarczuk odnajdziesz tematy, które prawdopodobnie będą Ci bliskie. „Prawiek

i inne czasy” opowiada o dziejach dwóch rodzin: Boskich i Niebieskich, które żyją w fikcyjnej wsi Prawiek. Akcja powieści rozpoczyna się z początkiem I wojny światowej. Pisarka konsekwentnie prowadzi ją do lat 80. XX wieku. Masz więc okazję poznać perypetie trzech pokoleń rzeczonych rodzin. Dzięki wątkom pobocznym opowieść jest barwna i refleksyjna.

Zbiorowy portret polskiej prowincji w XX wieku

Czy zwykłych ludzi interesują losy całego świata? Czy przemiany polityczne, historyczne i cywilizacyjne dotykają ich? Oczywiście, ale Tokarczuk udowadnia, że Prawiek jest metaforą świata. Zewnętrzne wydarzenia są ważne, ale główny nurt zdarzeń zaprezentowanych w książce rozgrywa się w hermetycznym kręgu lokalnej społeczności. Poznaj indywidualności z Prawieku i przekonaj się, jak pisarka sportretowała polską prowincję.

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.empic.com , a po książkę oczywiście zapraszamy do Szkolnej Biblioteki.

#CzasNaCzytanie

Ostatnia grudniowa propozycja

Holly Black, Ally Carter, Gayle Forman, Jenny Han, David Levithan, Kelly Link, Myra McEntire, Stephanie Perkins, Rainbow Rowell, Laini Taylor, Kiersten White, Matt de la Peña
– Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań

podaruj mi

Opis:

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.

Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…

Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt!
A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.lubimyczytac.pl , a po książkę jeszcze przed świętami zapraszamy do Szkolnej Biblioteki emotka

#CzasNaCzytanie

 

Kolejna propozycja na grudniowe popołudnia

 

John Flanagan – cykl Zwiadowcy

 

zwiadowcy

 

Opis:

 

Trzecie miejsce na liście bestsellerów New York Timesa za „Zmierzchem” Stephenie Meyer i „Eragonem” Christophera Paoliniego! Ponad milion sprzedanych egzemplarzy i tłumaczenia na dwadzieścia języków.

Bohaterem książki jest piętnastoletni sierota, Will, wychowanek sierocińca. Jego ojciec poniósł bohaterską śmierć w trakcie ostatniego starcia ze złym baronem Morgarathem. Syn chciałby kontynuować tradycję. Może niekoniecznie dać się zabić, ale zostać rycerzem… Honor! Chwała! Odwaga!

Problem w tym, że do Szkoły Wojowników nie przyjmują mikrego wzrostu chucherek, które regularnie zbierają cięgi od rówieśników. A Will, cóż, nie dość, że niski, jest na dodatek chudy. Za to szybko ucieka. Już wydaje się, że młodzieńcowi przypadnie mało atrakcyjna rola pańszczyźnianego chłopa, gdy nagle na scenie pojawia się tajemniczy Halt – zwiadowca. I on jeden spośród wszystkich mistrzów różnych szkół przyjmie Willa na ucznia. Zgryźliwy, humorzasty i wymagający, da chłopakowi popalić, ale… Wszystko jest lepsze od wiejskiego mozołu?

„Ruiny Gorlanu” to fantasy, w której nie uświadczysz czarodziejów w spiczastych kapeluszach, tajemniczych mikstur i wróżek. Świat Willa jest twardy, do bólu realistyczny i nikt z jego mieszkańców nie liczy na cuda – ważne są inteligencja, spryt i wytrwałość. Seria Flanagana pełna jest ironicznego poczucia humoru, trafnych obserwacji i komentarzy, a opisywani przez autora bohaterowie są pełni życia – daleko im do pozbawionych wszelkich wad herosów.

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.empic.com , a po książkę zapraszamy oczywiście do Szkolnej Biblioteki.

bibl cyfrowaZ racji tymczasowego zawieszenia naturalnego trybu pracy szkoły, nasza społeczność szkolna nie może dotrzeć do biblioteki i jej zasobów. Nie jest to jednak czas, gdy o was zapomnieliśmy …
Naszym zadaniem jest dostarczanie czytelnikom wielu źródeł, dzięki którym, mogą oni dotrzeć do książek czy innych publikacji. Jednakowo z racji różnorodnych możliwości pracy biblioteki, planujemy na bieżąco wrzucać różne artykuły, zmierzające ku promowaniu czytelnictwa

Jedno z pierwszych pytań naszych uczniów: Co z dostępem do lektur szkolnych?

Otóż kochani, poniżej przedstawiam wybrane biblioteki cyfrowe i inne źródła darmowe ebooków, z jakich możecie śmiało korzystać.