logo

#CzasNaCzytanie

Propozycja na początek grudnia

Magdalena Knedler – Dziewczyna z daleka

dzd

Tym razem proponujemy słodko-gorzką opowieść o miłości, zemście i zbrodni, z wielką historią w tle.

Opis:
W pewien styczniowy poranek w domu prawie stuletniej Nataszy Silsterwitz zjawia się młody Anglik, Artur Adams. Przywozi ze sobą kopertę wypełnioną starymi fotografiami i srebrną piersiówkę, na widok której Nataszę ogarnia panika. Kobieta ma pewność, że ten mężczyzna przynajmniej w części zna jej dramatyczną przeszłość. Przeszłość, o której nie powiedziała nikomu – nawet najbliższej rodzinie.

Adams z determinacją dąży do rozmowy z nestorką, a ona wie, że nie będzie w stanie przed nim uciec. I oto – u schyłku życia – przyjdzie jej wyjawić prawdę o sobie. Przed Arturem, ale i przed własną wnuczką, których Natasza zabiera w pełną napięcia podróż do przeszłości - na przedwojenną Wileńszczyznę i skutą lodem Syberię.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.empic.com , a po książkę zapraszamy oczywiście do Szkolnej Biblioteki

#CzasNaCzytanie

Propozycja na kolejny tydzień

Rachael Lippincott, Mikki Daughtry i Tobias Iaconis – Trzy kroki od siebie

3
Opis:
Nastoletnia miłość jest płomienna, pełna silnych emocji. Pamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Wydaje się, że to miłość prawdziwa, na zabój, ale różnie z nią bywa. Pierwsze ukłucie strzały Amora przeżywają bohaterowie powieści „Trzy kroki od siebie”. Rachael Lippincott, Mikki Daughtry i Tobias Laconis napisali historią miłości, która naznaczona jest chorobą.
Dlaczego miłość na dystans?
Tytułowe „Trzy kroki od siebie” są w książce realnie nakreślone. Chodzi tu o dystans, w jakim z uwagi na zły stan zdrowia muszą przebywać nastolatki. Mimo wielkiej miłości, jaka ich łączy, młodzi nie mogą się nawet dotknąć.
Bohaterami powieści są Will i Bella. Oboje przebywają w szpitalu, przyjmują leki i czekają na przeszczep płuc. Długie godziny wypełniają rozmowami prowadzonymi na odległość. Nie mogą przebywać w swoim towarzystwie w obawie o to, że ich zdrowie się pogorszy. Wymiana myśli tej dwójki prowadzi do konkluzji, że byliby oni świetnie dobraną parą, gdyby nie choroba. Czy związek ten rzeczywiście nie ma szans?
Trudna historia nastoletniej miłości
Pierwsze zakochanie ma w sobie coś magicznego. Być może i Ty pamiętasz swoją pierwszą miłość. Sięgnij do niej pamięcią, by zrozumieć, co czują Will i Stella. Czy zaryzykują zdrowie, a może i życie, by móc choć przez chwilę być rzeczywiście razem?
Trudno Ci będzie pogodzić się z ich losem. Powieść „Trzy kroki od siebie” poruszy Cię do głębi i sprawi, że historia bohaterów na zawsze zapisze się w Twojej pamięci. Dlaczego? Przekonaj się po lekturze tej książki.

Opis pochodzi od wydawcy. Więcej informacji na stronie: www.empic.com, a po książkę zapraszamy do Szkolnej Biblioteki emotka

#CzasNaCzytanie

Propozycja na ten tydzień

Mirosław Wlekły - Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo

garetJones

W ostatnim czasie w związku z trwającą epidemią, możemy wygospodarować nieco więcej czasu dla siebie. Wykorzystajmy go odpowiednio zwłaszcza, że jesienne wieczory są coraz dłuższe, w dodatku aura za oknem sprzyja  by wieczorem, usiąść wygodnie w fotelu z ciekawą książką i smaczną herbatą…
Jeżeli czytaliście ostatnio jakąś interesującą książkę i chcielibyście się podzielić wrażeniami, polecić i zachęcić innych do przeczytania, czekamy na Wasze propozycje.  
Przypominam również o stronach internetowych z dostępnymi lekturami online na portalu Lektury.gov.pl czy Wolne Lektury.


#CzasNaCzytanie


Propozycja na ten tydzień :

Kate Morton – Córka zegarmistrza
   

732729 352x500

01Odwiedziły nas klasy drugie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie. Okazją do odwiedzin były obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzieci wzięły udział w głośnym czytaniu, w wykonaniu uczennic LO Zuzanny Sosnowskiej i Emilii Sobczak, wykonały pamiątkowe zakładki do książek oraz zwiedziły budynek naszej szkoły.