logo

image002Zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę z okazji 40-tej rocznicy śmierci Jana Parandowskiego, wybitnego polskiego pisarza, eseisty i tłumacza. Będzie można zapoznać się z sywetką autora oraz jego wybranymi utworami i wypożyczyć interesujące pozycje. Ekspozycja będzie dostępna do końca września.

 

image004    W dniu 15 czerwca 2018r. gościem Biblioteki Miejskiej w Niemodlinie była Barbara Kosmowska, autorka książek dla dorosłych i szczególnie młodych czytelników. Nasi uczniowie z  życzliwością i zaciekawieniem przyjęli  zaproszenie w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.
    Autorka opowiadała o swojej literaturze, jednocześnie zachęcała do zadawania pytań, którym nie było końca: Czy zdarzyło się Pani w swojej pracy wykreślić fragment książki, pod wpływem krytyki? Czy wzoruje się na swojej osobie budując postaci swoich powieści, także o to, czy trudniej pisać dla dorosłego czy młodego czytelnika? I najważniejsze pytanie -  Dlaczego woli pisać literaturę dla młodzieży? Autorka odpowiadała ciekawie i z humorem, skupiając się na kilku wybranych przez siebie tytułach. Nawiązywała do książki Samotni.pl oraz innych swoich powieści  w tym najnowszej Obronić królową.
    Na zakończenie spotkania, po serdecznych podziękowaniach i wspólnych zdjęciach autorka wpisywała do książek dedykacje z autografem.


                                Małgorzata Dolak i Agnieszka Tracz

image008W dniu 24 maja 2018 roku w Bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród w konkursie cztelniczym "Reklama Książki".

GRAND PRIX Aleksandra Gatak kl. 2 LO sowa
I miejsce Karolina Szklarska kl. 3 dG
II miejsce Aleksandra Pucyk kl. 3 cG
III miejsce Klaudia Żuczek kl. 2 aG
III miejsce Patrycja Białowąs kl. 2 aG
WYRÓŻNIENIE Klaudia Litwin kl. 2 aG
WYRÓŻNIENIE Angelika Kozłowska kl. 2 BR
WYRÓŻNIENIE Ines Duda
kl. 2 cG  

Nagrodzonym uczniom GRATULUJEMY !!! Pozostałym uczestnikom pięknie dziękujemy za udział.

 

Dyplomy i upominki dofinansowane przez Panią Burmistrz Niemodlina Dorotę Koncewicz zostaną wręczone po egzaminach maturalnych. Dokładny termin będzie podany w Bibliotece Szkolnej.

DZIĘKUJEMY

image013 25 kwietnia br. w ramach obchodów Święta Książki i Praw Autorskich, gościliśmy w bibliotece grupę KANGURKÓW z Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie z wychowawczynią Panią Elżbietą Kowalską, wraz z Paniami Malwiną Pawlus i Eweliną Kałwą.
 Wspólne głośne czytanie już od najmłodszych lat kształtuje wrażliwość dziecka,  ciekawość świata, rozwija język, pamięć i wyobraźnię. Czytanie powinno kojarzyć się dzieciom z radością i przyjemnością, nigdy z przymusem czy nudą. Wychodząc z tego założenia, przygotowaliśmy dzieciom kolorowe, pięknie ilustrowane  książeczki, dostosowane do ich wieku. Bajkę: „O niedźwiadku podróżniku” autorstwa Doroty Skwark przeczytała Karolina Janiak, uczennica kl. 2LO.   Po wysłuchaniu historii o przygodach naszego bohatera, dzieci wykonywały prace plastyczne związane z tematem bajki.   Podczas zajęć przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich podróżach, przygodach i wrażeniach.
 Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach i czekamy na kolejne spotkanie.

Agnieszka Tracz