logo

biuletyn nr 10

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia"
 Seneka

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Konsumenckiej 00124 marca 2017r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie odbył się V Wojewódzki Konkurs Wiedzy Konsumenckiej „Konsumenci to my wszyscy.”
W tegorocznej edycji wzięło udział 27 uczniów z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego.
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o prawach konsumenta oraz wykazaniu się znajomością wielu ustaw regulujących prawo konsumenckie takich jak: ustawa o prawach konsumenta, ustawa o kredycie konsumenckim, ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, ustawa o prawie bankowym czy ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.
Nad konkursem czuwała p. Katarzyna Paradowska, która pełni funkcję Rzecznika Praw Konsumenta w Starostwie Powiatowym.

Fotorelacja z Dni Otwartych.

siatkowka1W dniach 15 i 16.03.2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Do zawodów zgłosiło się osiem drużyn reprezentujących klasy gimnazjalne, licealne i zawodowe: I b, I cd, II bc, III b, I LO, II LO, III LO, I ZSZ.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, z których do półfinałów awansowały po dwa zespoły. W pierwszym dniu zawodów każda drużyna rozegrała dwa mecze grupowe, a w drugim dniu mecz decydujący o miejscu w grupie oraz mecze półfinałowe i finały. Po zaciętych meczach w pierwszym półfinale klasa II LO pokonała I b 2:1, a w drugim III b pokonała III LO także 2:1. Dużą dramaturgię miał mecz o trzecie miejsce, w którym klasa III LO zmierzyła się z klasą I b reprezentowaną przez 6 dziewcząt i 2 chłopców. W pierwszym secie zwyciężyła klasa III LO, w drugim I b, w trzecim klasa I b miała dwie piłki meczowe by ostatecznie ulec III LO 18:16 i w setach 2:1. W finale klasa III b pokonała klasę II LO 2:0. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa III b, drugie II LO a trzecie III LO.

Zdobywcy miejsc I – III otrzymali medale ufundowane przez Radę Rodziców. Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Zdanowska, Katarzyna Bernacka, Gabriela Łozowicka i Ryszard Donajski.

Ryszard Donajski

Reklama2017