logo

5minMłodzieżowa Grupa Teatralna

Ośrodka Kultury w Niemodlinie

zaprasza na spektakl teatralny

5 MINUT

premiera 22 marca 2017r. (środa) godz. 17:00

wstęp wolny

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl.

KonkursW dniu 3 marca 2017 r. (piątek) odbył się regionalny konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” edycja 2017 w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy brali udział w programie edukacyjnym pt.”Kultura Bezpieczeństwa”. Zespół Szkół reprezentowały dwie uczennice Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Była to Julia Błońska z klasy I oraz Maja Sproch z klasy II.

Po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy przedszkolaków z Graczy oraz Grabina. Dzieci brały udział w lekcji ratownictwa, podczas której dowiedzieli się, w jaki sposób mogą pomóc osobom nieprzytomnym, jak reagować w razie wypadku. Uczennica klasy II LO - Agnieszka Karbownik w jasny sposób przekazała maluchom, co robić i jak się zachować podczas udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności, wykonując RKO na fantomach, co wychodziło im naprawdę dobrze. W ich rękach można czuć się bezpiecznie.


Następne spotkanie z młodymi "ratownikami" już wkrótce!

Kornelia Barczyk, kl. II LO

kosz 2017Po zwycięstwach w półfinale i finale powiatu oraz w półfinale wojewódzkim drużyna koszykówki chłopców Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie wzięła udział w finale wojewódzkim, który odbył się 03.02.2017 r. w Prudniku.


Nasz zespół zmierzył się w nim z PG nr 1 w Prudniku, PG nr 1 w Strzelcach Opolskich i Gimnazjum Dwujęzycznym także ze Strzelec Opolskich. Po porażce w pierwszym meczu z gospodarzem zawodów PG nr 1 Prudniku 56:28, wygraliśmy kolejny mecz z PG nr 1 w Strzelcach Opolskich 48:38. W ostatnim meczu zabrakło nam koncentracjii nie wykorzystując kilku stuprocentowych sytuacji rzutowych przegraliśmy z Gimnazjum Dwujęzycznym w Strzelcach Opolskich 25:35.