logo

image004W dniu 7 marca 2017 roku odbył się w Niemodlińskim Ośrodku Kultury XI Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha "Ocalić od zapomnienia".Patronat nad imprezą sprawowali Starosta opolski Henryk Lakwa i Burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz.Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: Szkół podstawowych i szkól ponadpodstawowych. W kategorii szkół ponadpodstawowych reprezentatki naszej szkoły odniosły sukces zajmując dwa piewrsze miejsca: Julia Mamczyńska z klasy II B G zajęła pierwsze, a Karolina Janiak z klasy I LO - drugie.

Finał konkursu0016 marca 2017 roku grupa uczniów z klasy I i II LO oraz II B gimnazjum  wraz z opiekunem
p. Dorotą Moździerską wzięła gościnny udział w finale konkursu „Pokaż Język – Starcie Tytanów”, organizowanym przez biuro poselskie p. Danuty Jazłowieckiej, posłanki do Parlamentu Europejskiego.   Spotkanie zorganizowano  w Auli  Błękitnej Politechniki Opolskiej.

 

image002Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego

W tym dniu wszyscy to wyznają

Że chcą kochać i kochają!

 

W szkole już dziś 10 lutego obchodziliśmy WALENTYNKI. Od rana czynna była poczta walentynkowa, dzięki której niejedno serce zabiło dziś mocniej.
Jednocześnie został rozstrzygnięty nasz konkurs plastyczny.Wszystkim uczestnikom pięknie dziękujemy za udział -  nagrodziliśmy każdą pracę.

  Najciekawsze walentynki wykonały:

I miejsce Klaudia Litwin kl. 1a
II miejsce Wiktoria Gajewska kl. 3b
III miejsce Patrycja Białowąs kl. 1a

mgr Agnieszka Tracz

image006W dniu 9 lutego 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w szachach. W zawodach wzięło udział 24 uczniów gimnazjum, liceum i szkoły zawodowej. Turniej rozgrywano systeme szwajcarskim na dystansie 6 rund. Mistrzem szkoły został Jakub Zawierucha z klasy 2 LO.

Klasyfikacja ogólna:

1 Jakub Zawierucha 2 LO 6 pkt.  
2 Dominik Pajczek 1 LO 4,5 pkt. 21,5 pkt. Bucholtza
3 Pawe Dec 1 LO 4,5 pkt. 21 pkt. Bucholtza
4 Daria Filarowska 3 BG 4,5 pkt. 16,5 pkt. Bucholtza
5 Adam Klabarczyk 1 AG 4 pkt.  

 

 

 

 

Klasyfikacja Gimnazjum:

1 Daria Filarowska 3 BG 4,5 pkt.  
2

Adam Kalbarczyk

1 AG 4 pkt. 19,5 pkt. Bucholtza
3 Bartomiej Mrożek 3 BG 4 pkt. 19 pkt. Bucholtza
4 Dominik Wolak 2 AG 3,5 pkt.  

 

 

 

Mali ratownicy3 lutego w szkole gościliśmy przedszkolaki z niemodlińskich placówek. Było to spotkanie w ramach realizacji projektu  „Konkurs dla małych ratowników”, który realizowany jest w naszej szkole. Dzieci miały okazję nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, przypomniały sobie numery alarmowe a także poznały sprzęt, na jakim nasi ratownicy uczą się podczas zajęć praktycznych.